Dodaj do ulubionych

ile kosztuje budowa kominka

IP: *.54-82-r.retail.telecomitalia.it 16.12.06, 18:21
chcialam sie zapytac ile kosztuje zrobienie kominka w domu jednorodzinnym
lacznie z robocizna. powiedzmy ze nie moze byc to kominek z najgorszych
materialow ale przyzwoity. i ile czasu zajmuje zrobienie takiego kominka.
komin mamy.

Obserwuj wątek
    • Gość: Sas Re: IP: *.net81.citysat.com.pl 16.12.06, 18:26
      Mój zdun mówi że bierze za robotę 2-3tys. a do Ciebie nalezy pozostały wybór-
      za ile kupisz wkład , czy kominek kaflowy , czy z piaskowca , czy inne
      dodatkowe bajery . Moj kaflowy kosztował 16 tys. Sas
      • Gość: zorientowana Re: IP: *.54-82-r.retail.telecomitalia.it 16.12.06, 18:29
        16 tys to chyba duzo prawda?
        poniewaz jeszcze sie nie orientowalam sie w kosztach nie wiem czy dam rade
        zrobic cos w granicach 10 tys. mam troche oszczednosci i teraz musze sie
        zdecydowac co zrobic. jesli nie kominek znajdzie sie inna rzecz, jak to zawsze
        w domu jednorodzinnym.
        • Gość: :) Re: IP: *.globalconnect.pl 16.12.06, 18:39
          sklep.kratki.pl/
          sklep.internetowydom.pl/
          • leda16 Re: 08.10.13, 20:00
            To jest badziewie, którego bym za darmo nie chciała! Zardzewiała, trująca komora gazowa, która omal nie pozbawiła nas życia emisja tlenku węgla. Zresztą opisywałam już tutaj swoje perypetie z kratkami.
            • Gość: em05 Re: IP: *.mmj.pl 10.11.13, 15:37
              bo do takiej roboty bierze się fachowca zduna a nie pana jasia za flaszke
        • rkkrakow Re: 10.02.14, 20:41
          16 tys to duzo...mam nowy kominek, obudowa cala z marmuru, wklad niezly, pali sie w nim jak marzenie, bardzo mily i profesjonalny Pan, ktory wszystko zorganizowal - moge polecic. Robocizna okolo trojki + materialy nam wyszlo w sumie ok 11-12 tys

rkkrakow
    • Gość: niezorientowana Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.54-82-r.retail.telecomitalia.it 16.12.06, 18:45
      dzieki za strony ale i tak nie wiem co ile trzeba, na razie musze wiedziec czy
      w ogole dam rade zrobic ten kominek. jesli okaze sie ze trzeba o wiele wiecej
      pieniedzy w ogole sie nie bede zastanawiala i zrobie cos innego w domu.
      potrzebuje calkowite cene budowy, moze chociaz orientacyjne minimum.
      • Gość: Sas Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.net81.citysat.com.pl 16.12.06, 18:53
        Cenę mojego kominka ZROBIŁY KAFLE. Za 10 tys wybudujesz fajny kominek . Tylko
        pamietaj - oszczedzaj -/ jak chcesz / na wszystkim ale nie na wkładach . Sas
        • Gość: niezorientowana Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.54-82-r.retail.telecomitalia.it 16.12.06, 18:56
          ok. wreszcie otrzymalam jakas wskazowke. min juz wiem. dzieki serdeczne.
          • jan-w Re: ile kosztuje budowa kominka 16.12.06, 19:46
            Najlepiej zaoszczędzić na wkładzie 100%. Zrobić prawdziwy kominek (otwarty), a
            nie telewizor. Tańszy i naprawdę sprawia przyjemność.
            • Gość: Sas Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.net81.citysat.com.pl 16.12.06, 20:12
              Można kupić wkład z podnoszoną szybą . Kominek otwarty spala tlen w
              pomieszczeniu / no chyba ,że masz POMIESZCZENIE. W kominku otwartym trzeba
              uważac jakim drzewem się pali . Iskry mogą strzelac na cały pokój . Sas
              • buildingservices Re: ile kosztuje budowa kominka 17.12.06, 10:01
                Czy otwarty czy wklad,oba spalaja tlen,dlatego potrzebne jest dodatkowe
                zasilanie.
                Komnek otwarty ma wiele zalet,ale najleiej gdy sie go buduje lacznie z kominem.
                nie kazdy komin istniejacy nadaje sie.
                Koszt budowy/obudowy to duza rozpiétosc cen,za 10tys mozna zrobic cos prostego.
                Zalezy tez czy ma to byc jedynie ozdoba,czy tez bedzie uzywany do palenia
                ciaglego?
                • jan-w Re: ile kosztuje budowa kominka 17.12.06, 10:18
                  Zgadza się. Trzeba mieć wlot powietrza z zewnątrz do kominka i odpowiednio dużą
                  średnicę komina. Iskry czasem strzelają (zwłaszcza z szyszek), ale jaka
                  przyjemność ;-)
                  • Gość: niezorientowana Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.0-87-r.retail.telecomitalia.it 17.12.06, 10:23
                    w moim przypadku chce miec kominek okazjonalny, w zime na pewno bede palic by
                    bylo cieplej w domu (mam gazowe ogrzewanie i by nie wlaczal sie zbyt czesto
                    piec musze utrzymac stala temperature).
                    dla mnie chyba lepszy byby zamykany. mam juz dosyc syfu w domu, pamietam czasy
                    piecy kaflowych wiec raz palilo sie dobrze a czasem okropnie. wszystko bylo
                    zakurzone.
                  • Gość: Sas Re: do jan-w IP: *.net81.citysat.com.pl 17.12.06, 11:55
                    Iskry strzelają - przyjemność - zwłaszcza kiedy niedaleko kominka masz perski
                    dywan albo skórzany wypoczynek lub drewnianą podłogę. Sas
                    • jan-w Re: do jan-w 17.12.06, 18:58
                      Porządnej drewnianej podłodze, iskry z kominka nie szkodzą. To co piszę, to nie
                      teoria, a doświadczenie. Jak ktoś się bardzo boi, może podłogę przed kominkiem
                      pokryć (np mosiężną) blachą. Ale to niepotrzebne.
                      • Gość: mif Re: do jan-w IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.06, 19:16
                        jan-w napisał:

> Porządnej drewnianej podłodze, iskry z kominka nie szkodzą.

Przegiąłeś
                        • jan-w Re: do jan-w 17.12.06, 20:27
                          Nie przegiąłem, nie niedoszacowałem. Piszę to co wiem z wieloletniej praktyki.
                          Ile lat używałeś otwartego kominka?
                      • rkkrakow Re: do jan-w 10.02.14, 20:48
                        no chyba zartujesz z ta podloga drewniana ze jej nie szkodzi - sorry ale parkiet wyglada jak popalony petami po kilku latach
                  • rkkrakow Re: ile kosztuje budowa kominka 10.02.14, 20:46
                    zadna przyjemnosc prawde mowiac. U nas niby ciag byl piekny ale przy rozpalaniu sie zawsze dymi bo to normalne i ten zapach wedzonych firanek ---brr. ja nie popieram zachwytu
                • Gość: Sas Re: do buldingaervices IP: *.net81.citysat.com.pl 17.12.06, 11:50
                  NIEPRAWDA. Przy kominku otwartym , tlen spalany jest z pomieszczenia w którym
                  sie znajduje kominek , przy wkładach tlen dostarczany jest zazwyczaj z zewnątrz
                  przewodem wentylacyjnym . Jesli chodzi o komin to oczywiście masz rację -kazdy
                  kominek otwarty czy z wkładem -powinien być dostosowany do przekroju komina lub
                  na odwrót. Sas
                  • jan-w Re: do buldingaervices 17.12.06, 18:55
                    Prawda. Każdy prawidłowo skonstruowany kominek, powinien mieć wlot powietrza z
                    zewnątrz. W przeciwnym wypadku, w pomieszczeniu powstaje podciśnienie, co
                    powoduje cofanie się dymu z komina do pomieszczenia. Kominek otwarty, zużywa
                    zbyt dużo powietrza, aby korzystać wyłącznie z tego które dostaje się do pokoju
                    w sposób naturalny. A co do dywanu - kto kładzie dywan bezpośrednio przy
                    kominku? Iskry nie strzelają dalej niż około 60 cm.
                    • Gość: mif Re: do buldingaervices IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.06, 19:18
                      jan-w napisał:
                      > kominku? Iskry nie strzelają dalej niż około 60 cm.

Niedoszacowałeś :(
                      • Gość: Ho ho ho Re: do buldingaervices IP: *.acn.waw.pl 17.12.06, 19:42
                        konkurs puszenia kogutów ?
                        • jes3 Re: do buldingaervices 17.12.06, 23:08
                          Koszt sensownego wkładu o mocy ok. 10 - 12 KW /wystarczy na ok 100m
                          powierzchni/ to min. 3 tys. zł.
                          Robocizna /bez wykonywania rozprowadzeń/ - min. 2 tys. zł netto
                          Materiały /tu jest pole do wydawania / od 1 tys. za prostą, rustykalną,
                          niewielką obudowę do ... ? /za śliczne niemieckie kafle, marmur, granit, itd./
                          • Gość: Sas Re: do buldingaervices IP: *.net81.citysat.com.pl 18.12.06, 17:42
                            Za 3 tys. nic porządnego i firmowego nie kupisz , no chyba ,że jakiś wynalazek
                            z marketu. Sas
                            • rkkrakow Re: do buldingaervices 10.02.14, 20:52
                              ja wiem...mam polecany przez fachowca wklad senguin, z calkiem niezlej polki i po negocjacjach udalo sie go zakupic za 3,6 tys (na poczatku bylo prawie 4 tys). Wklad polecany przez wieloletniego praktyka i jestesmy z niego bardzo zadowoleni...z tymi marketowymi to chyba przegiales. Na wklad szkoda 10 tys zl bo w koncu jak nie palisz w nim weglem i codziennie to przeplacasz za firme i wlasciwie niepotrzebne bajery...
                          • b_marciszonek Re: do buldingaervices 22.01.15, 12:03
                            ja kupiłam piec jotul, ale z taką obudową pełniącą rolę kaloryfera po zgaszeniu się kominka, akurat finanse mnie nie trzymały, zapłaciłam za piec 12 tys. Taki wolnostojący, obudowane nie podobają mi się... ale oczywiście to kwestia gustu, proszę mnie nie atakować :)
            • rkkrakow Re: ile kosztuje budowa kominka 10.02.14, 20:44
              otwarty kominek?? chyba nie wiesz o czym mowisz. Kupilismy dom z otwartym kominkiem i po pierwszym uzyciu go zburzylismy i zbudowalismy zamkniety. otwarty to najgorsze co Ci sie moze zdarzyc, chybe ze lubisz niespodzianki, dym i przypalona podloge co jakis czas...wole miec dom, w ktorym palenie w kominku to przyjemnosc i mozna sobie nozki ogrzac siedzac blisko na przyklad w fotelu, a nie metr kafelek dookola kominka bo nigdy nie wiadomo kiedy Ci iskra wyskoczy...brrr. No ale co kto lubi..
              • Gość: Tauiia Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.06.14, 16:04
                No to wszystko zalezy od materiałów, od tego jakiej będzie wielkości, jest wiele parametrów. Pomyśl też o jego eksploatacji, kosztach kominiarza np., takiego www.kominiarze-warszawa.pl/ , opale etc. To wszuysko bież pod uwagę jak będziesz robić kosztorysz, a o podłogę się nie bój…jak już masz zamknięty, to dobrze :)
    • marc1207 Re: ile kosztuje budowa kominka 22.12.06, 10:16
      Poprzednicy mają rację, na wkładzie NIE NALEZY oszczędzać o czym przekonał się
      mój znajomy. Zakupił wynalazek za ca. 3 tys. i był zadowolony do czasu kiedy
      został postwaiony przez zduna mój kominek z wkładem Jotula (Panorama). A
      różnica polega na tzw. "ciągu" oraz tym, że mój kominek nie ma rusztu a popiół
      wyjmuje się wtedy kiedy się już "wysypuje" z paleniska a u niego przed każdym
      paleniem. Co ważne taki wkład musi mieć dopływ powietrza z zewnątrz.
      (wentylacja poprowadzona w podłodze pod wkład).
      W moim wypadku komora powietrzna nad kominkiem wykonan z blachy obmurowana
      bloczkami. Reszta dowolna i wg gustu i ilości kasy. Jeśli chodzi o praktyczne
      urzytkowanie to bez porównania (na plus) z otwartym paleniskiem. Przy
      rozpalaniu zawsze się dymi a przy "ciągu" w moim wkładzie nic nie wylatuje na
      pokój a po rozpaleniu (kiedy jest żar) zawsze można drzwiczki otworzyć
      aczkolwiek zdarza mi się to b. rzadko.
      • jes3 Re: ile kosztuje budowa kominka 22.12.06, 14:51
        Także mam Jotula Panorama i to jest to !!!
        Ale dla wielu osób wkład za 3 tys. to już abstrakcja, bo w Castoramie widzą
        " śliczne " wkłady po 900 zł. I trudno im cokolwiek wytłumaczyć ... :(((
        • Gość: cromwell Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.48.jawnet.pl 22.12.06, 17:06
          jeszcze nikomu z glodu dupy nie rozerwalo
          znam gosci chwalacych kominki za 3 tysiaki

pzdr.
          • Gość: Sas Re: do cromwell IP: *.net81.citysat.com.pl 22.12.06, 17:43
            A co ma gadać - ŻE POPEŁNIL BŁAD . Sas
            • Gość: cromwell Re: do cromwell IP: *.57.jawnet.pl 22.12.06, 18:29
              masz racje
              powiem mu tylko
              ze jotul panorama
              jest bezrusztowy
              a gosci wydajacych dodatkowe 3 tysiaki chyba porabalo:)

pzdr.
              • jes3 Re: do cromwell 23.12.06, 12:31
                Zabierając głos miałem na myśli np. wkład Dovre 2100 R /lub E/. To jest właśnie
                ok. 3 tys. złotych i przyzwoita jakość. Bo przecież nie każdy potrzebuje
                Jotula !
    • Gość: zbyszek Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.06, 17:57
      Koszt zależy głównie od tego czy ma ten kominek służyć do ogrzewania pomieszczeń
      i wody użytkowej, czy też stanowić drogą dekorację. Ja jestem zwolennikiem
      kominka maksymalnie użytkowego dlatego zdecydowałem się na taki z płaszczem
      wodnym - wpięty w instalację co i cwu - jak w nim palę to mam ciepłe kaloryfery
      i ciepłą wodę w zbiorniku. Dzięki temu mam niskie koszty ogrzewania i ciepłej
      wody użytkowej (przez sezon intensywnego, prawie codziennego palenia w kominku -
      od połowy września do końca kwietnia - spalę drewna za ok. 1200 zł.). Niestety,
      takie rozwiązanie nie jest tanie w budowie. Dobry wkład z kompletem potrzebnych
      urządzeń - 8000 zł; wpięcie w instalacje wraz z materiałami - 2000 zł.; zbiornik
      na wodę użytkową 200 l.- 2000 zł.; obudowa kominka - 3000 zł.; zasilacz awaryjny
      na wypadek braku prądu - 1000 zł. Drogo ale warto.
      • allel Re: ile kosztuje budowa kominka 11.02.07, 23:36
        czy mozesz napisaac cos wiecej na temat kominka z plaszczem wodnym, jestem
        dopiero na etapie szukania,mam dom o powierzchni 127m2,powiedziano mi ze
        wytstarczy kominek 10kW, mozesz napisac na maila Gazety.pl jaki masz kominek i
        od jakiego czasu oraz czy cos sie dzieje, slyszalam niepochlebne opinie na
        temat Makrotermu.Dziekuje
    • Gość: Mario Re: ile kosztuje budowa kominka IP: 62.148.81.* 12.02.07, 19:36
      To zależy co dokładnie chcesz zrobic:)- czy sam kominek, czy dodatkowo
      ogrzewanie powietrzem lub z plaszczem wodnym... napisz do mnie na x_euron@wp.pl
      a postaram sie okreslić ile moze kosztowac.Robię takie kominki narazie wsrod
      znajomych wiec mniejwiecej orientuje sie w cenach materiału.Z robocizna to juz
      kwestia negocjacji:)
      Pozdrawiam
      • Gość: em-biz Do Niezorientowanej ! IP: 83.168.124.* 12.02.07, 20:33
        Ja jestem kominkarzem ze Szczecina.Posłuchaj rad Sas,a.Widzę,że to jedyny znający się na rzeczy kominkarz.
        Kwota którą podał też jest logiczna.
        Pozdrawiam.
    • magda.grzelewska Re: ile kosztuje budowa kominka 15.04.13, 12:36
      Jak dobrze poszukasz, to można znaleźć dobrych fachowców, którzy wykonają darmowy projekt i pomogą w wyborze najodpowiedniejszych elementów. Ja zamawiałam swój kominek w firmie Waligóra i jestem bardzo usatysfakcjonowana z ich pomocy.
      • Gość: booao Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.222.141-19.ip4.alfazone.pl 30.05.13, 11:09
        Ja kupiłem kominek na Makroterm dokładnie model Turbokominek I z ramą Neo i jestem mega zadowolony. Cena niewygórowana a efekt - mega ! :)
    • mariamiesz Re: ile kosztuje budowa kominka 04.07.13, 12:57
      Najlepszy wybór jakości do ceny to pewnie kratki.pl np cos takiego: mój wybór
      • Gość: Gość Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.devs.futuro.pl 25.07.13, 16:40
        Jak czytam jaką wiedzą błyskają niektórzy fachowcy to włos się jeży i sprawa podlega pod KC kominek tradycyjny daje tylko 10% sprawności i pobiera ok. 300m3 powietrza na godz, podobnie jak okap kuchenny czy wkład z otwartymi drzwiami. Doprowadzenie pow. do spalania z wentylacji ... bardzo fachowe pomijam znajomość przepisów p.porz.i prawa budowlanego. Ludzie idźcie do szkoły poczytajcie praktykujcie a dopiero piszcie a gdzie odpowiedzialność cywilno- prawna... Najpierw wiedza a potem reklama. To wszystko to zjawiska fizyczne znasz parę wzorów i gotowe. Znajomość zasady działania, zjawisko konwekcji, odpowiednie dobranie urządzenia do przekroju i wysokości komina ..... Drodzy klienci pytajcie o takie rzeczy wykonawców sprawdzajcie ich wiedzę i potwierdzenia że mogą to robić
      • skowron3i3 Re: ile kosztuje budowa kominka 07.11.13, 09:11
        Co do ceny, mogę się zgodzić, kratki są nie do pobicia. Jak ktoś dobrze poszuka w google: salony partnerskie kratki, na pewno znajdzie coś w super cenie:)
        Natomiast jeżeli ktoś od kominka oczekuje czegoś więcej niż tylko niska cena, szuka jakości i trwałości, to zdecydowanie KWLINE, np. takie: ja bym to urządzenie wybrał
    • kishimoto6 Re: ile kosztuje budowa kominka 16.09.13, 10:41
      Mnie nie drogo to wyniosło - firma jaka mnie "obsłużyła" to schkom.pl. Nie należy do wybrednych. Duży wybór kominków, fajna współpraca klient - sprzedawca. Wszystko na czas, bez żadnych dodatkowych kłopotów. Polecam.
    • wiesik5 Re: ile kosztuje budowa kominka 17.09.13, 23:13
      NAJTAŃSZE
      ULOTKI
      W MIEŚCIE
      SPRAWDŹ !
      www.picadelo.pl
    • Gość: Kamino Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.play-internet.pl 20.09.13, 15:19
      Wszystko zalęzy na co się zdecydujesz, czy wykonczenie ma być z naturalnego kamienia czy też sztucznego, a może płytki? Rozwiązań jest dużo, wkład to w sumie najmniejszy problem...
    • kominekpoznan Re: ile kosztuje budowa kominka 08.10.13, 18:21
      Wykonanie kominka może kosztować 3000 zł lub nawet 10000 zł w zależności właśnie jakiego materiału się użyje oraz jaki wkład kominkowy zostanie zamontowany. Dużo też zależy czy wykończenie kominka będzie stanowił kamień naturalny, płytki czy też inny materiał.

Gość portalu: niezorientowana napisał(a):

> chcialam sie zapytac ile kosztuje zrobienie kominka w domu jednorodzinnym
      > lacznie z robocizna. powiedzmy ze nie moze byc to kominek z najgorszych
      > materialow ale przyzwoity. i ile czasu zajmuje zrobienie takiego kominka.
      > komin mamy.
      --------------------------
      Kominki Poznań

Piece kaflowe Poznań

• Gość: gość Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.13, 13:00
        Zależy też z jakich materiałów chcemy go wykonać. www.vitcas.pl/ mają fajne materiały po dobrych cenach.
    • leda16 Re: ile kosztuje budowa kominka 08.10.13, 20:03
      Gość portalu: marta napisał(a):

> Mozesz jesli mieszkasz w Krakowie sprawdzić sobei w tym miejscu www.psbprofi.krakow.pl/
      > Tutaj ceny maja naprawde bardzo przyzwoite.

A Miro les Foyers "Kominki z Krakowa" unikać jak zarazy!
    • Gość: zofia Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.sta.asta-net.com.pl 13.11.13, 09:07
      a mnie budowa kominka kosztowała 7,5 tys. najdroższy wkład, pobieranie powietrza zewnatrz .ponadto ogrzewanie ciepłym powietrzem z kominka przez 2 kratki i na pietrze także kratka przy podłodze takze ogrzewa...moze wygląd nie jest z najwyższej półki,ale budował go stary zdun i zna się na robocie. kominek mam juz 3 lata jest ok.
      • Gość: Nerges Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.14, 16:46
        Co do kominka, to zależy gdzie go kupujesz, ja na przykład, tutaj:
        archonhome.pl/
        • Gość: fiolette Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.03.14, 13:46
          cena zależy od rodzaju kominka, materiałów, jakich się użyje no i tego, czy firma jest uczciwa ;) ja mam kominek zamknięty realizowany tutaj: www.madarkominki.pl/ trzyma sie bardzo dobrze już kilka sezonów i nawet nie wyszło drogo. Też nie polecałabym otwartego - sprzątaniu pewnie nie ma końca :/
          • Gość: Kominiarz Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 31.03.14, 11:42
            Nie da się jednoznacznie określić, ile będzie kosztować budowa kominka, bo w grę wchodzi wiele materiałów: wkład, rury, obudowa, uszczelnienia, taśmy aluminiowe no i przede wszystkim materiał na wykończenie. Jeżeli nie umiecie sobie sami zrobić wszystkiego, to jeszcze zostaje robocizna.
            • Gość: Major Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.04.14, 10:35
              Dokładnie, weź jeszcze wlicz sobie do tego koszt firmy, która podłączy Twój kominek do komina, a to też kosztuje, chociaż znam firmę, która nie bierze dużo, a jest fachowa, jak chcesz, masz kontakt: www.cetus2.pl/cetrus2/kontakt.php
              • Gość: kuminiarz Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.04.14, 12:21
                Generalnie koszt profesjonalnego kominka to kilka tysięcy złotych. Można oczywiście wszystko zrobić tanio, ale to przynosi opłakany skutek po pewnym czasie. Podstawa to oczywiście sam wkład i rury do rozprowadzania. Te ostatnie można kupić np. w primostalu primostal.pl
                • dejw1605 Re: ile kosztuje budowa kominka 31.07.14, 09:50
                  Kominek to inwestycja na długie lata dlatego nie warto oszczędzać narażając dodatkowo mieszkańców domu, ponieważ wadliwie wykonana instalacja to zagrożenie. Warto skonsultować się z fachowcem a kominek wykonać z wysokiej jakości materiałów ogniotrwałych. Szeroką ofertę posiada www.vitcas.pl/
    • Gość: Indiana Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.05.14, 13:55
      my mamy w domu kominek marmurowy z firmy Ecoston - nie pamietam dokładnie cen, ale wystarczy ze sie z nimi skontaktujesz. A warto bo efekt jest świetny! Mozesz na ich stronie obejrzec zdjęcia.
    • Gość: selbus Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.static.icpnet.pl 26.06.14, 18:08
      9 tysięcy
    • Gość: Wioletka Re: ile kosztuje budowa kominka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.14, 18:06
      To już w takiej cenie można zrobić biokominek, a jest tańszy w utrzymaniu i bardziej ekologiczny!
    • mckom Re: ile kosztuje budowa kominka 21.01.15, 17:22
      Gość portalu: niezorientowana napisał(a):

> chcialam sie zapytac ile kosztuje zrobienie kominka w domu jednorodzinnym
      > lacznie z robocizna. powiedzmy ze nie moze byc to kominek z najgorszych
      > materialow ale przyzwoity. i ile czasu zajmuje zrobienie takiego kominka.
      > komin mamy.
      >
      Świetne pytanie!
      powiedzmy z materiałów na prawdę dobrych najlepszych w branży kominiarskiej bo z takich warto robić kominek to 3.000zł + cena pieca a tutaj przyzwoite ceny zaczynają się od 1.800zł
      Montaż kominka to nie więcej niż 10g pracy czyli 1 dzień.
      Jeżeli chcesz wiedzieć więcej po prostu wejdź na tą stronę www.kominkimyslowice.pl lub skontaktuj się ze specjalistą tej firmy.
    • sprytnymis Re: ile kosztuje budowa kominka 20.03.15, 14:06
      Kominek to bardzo fajna sprawa i na pewno warto go mieć w domu, koszty nie są duże a na pewno można czerpać z niego wielką przyjemność.

------------------
      Pozdrawiam Maciek | kominki sklep internetowy
    • borys442 Re: ile kosztuje budowa kominka 21.05.15, 14:48
      A może lepiej zamiast kosztownej zabudowy zdecydować się na model wolnostojący.
      Znajomy ma domek i właśnie kupił sobie taki piec wolnostojący. Łatwy montaż, wystarczy podłączyć do komina, doprowadzić powietrze z zewnątrz i już można palić. Kominek bardzo wydajny bo zrobiony ze steatytu, który magazynuje ciepło.
    • karolina.kromka Re: ile kosztuje budowa kominka 21.05.15, 16:23
      Tu masz cennik za wybudowanie kominka vs. kominek na pellet i instalacja - > centrumpr.pl/artykul/kominek-z-plaszczem-wodnym,69722.html
    • vitcas Re: ile kosztuje budowa kominka 02.07.15, 10:23
      Zapraszamy do naszego sklepu: sklep.vitcas.pl/. Można porównać ceny i przyjrzeć się bliżej materiałom, których warto użyć do budowy. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.
      • olka-989 Re: ile kosztuje budowa kominka 02.07.15, 20:51
        Przy zaawansowanym technologicznie kominku z systemem dopalania gazów cena jest porównywalna z centralnym ogrzewaniem.
    • liliana987 Re: ile kosztuje budowa kominka 02.01.16, 03:37
      Nie wiem po co kogoś załatwiać by zrobił nam kominek od A do Z skoro można kupić wszystko gotowe i zapłacić dodatkowo tylko za szybki montaż. Wielu moich znajomych ma kominki, takie zwykłe jak i biokominki i mówili, że to idzie całkiem szybko i sprawnie. Ja sama zastanawiam się nad biokominkiem i jeśli zdecyduję się to wybiorę raczej jeden od nich www.kominki-lumar.com/realizacje-64.html wraz z montażem. Na stronie ich sklepu jest mega spory wybór kominków, więc mam nadzieję, że już nie długo będę mogła cieszyć się jego klimatem.
      • oktawius Re: ile kosztuje budowa kominka 24.04.16, 08:04
        Może warto rozważyć piec "kanadyjski", duża sprawność, szybko nagrzewa pomieszczenie no i ma ciekawy design(co chyba też nie jest bez znaczenia). Polecam stronę www.kanuk.pl
    • oliwer001 Re: ile kosztuje budowa kominka 04.01.16, 14:50
      Ja sprowadzałem kominek z niemiec z kosztowało mnie to 20 tysięcy, ale są różne rodzaje ja mam coś w tym stylu www.dobrzemieszkaj.pl/pokoj_dzienny/ogrzewanie/101/nowoczesny_salon_z_kominkiem,102751-147626.html
    • piotrek8754 Re: ile kosztuje budowa kominka 17.10.16, 09:48
      Nie piszesz czego oczekujesz od swojego kominka, więc ciężko jest rzucić jakąś ceną bo różne kominki różnie kosztują. Pomyśl o wkładzie o zabudowie i wtedy będzie łatwiej wycenić. Ja za swój kominek zapłaciłem ok 8000 zł w firmie Kominki Styl. Mam taki w nowoczesnym stylu. Możesz zerknąć na stronę www.kominkistyl.pl , tam jest naprawdę wiele rodzajów kominków, a do tego projekt, doradztwo i pełen profesjonalizm.
      • anna_klew22 Re: ile kosztuje budowa kominka 19.10.16, 10:20
        Przy projektowaniu jakichkolwiek systemów grzewczych, czy to tylko kominka, zawsze sporo uwagi powinno się poświęcić skutecznemu odprowadzaniu spalin. W tej materii bardzo dobrze sprawdzają się produkty ze stali nierdzewnej. Od 25 lat firma BTH Import Stal produkuje wkłady kominowe. Można wejść na stronę www.bth.pl i poczytać o tych nowoczesnych systemach kominowych ze stali nierdzewnej. Nowoczesna technologia oparta na ochronie środowiska.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka