Dodaj do ulubionych

Domek podpiwniczony czy warto?

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.12.06, 08:13
Proszę powiedzcie mi czy warto pakować się w dodatkowe koszty przy budowie
domu tzn. jego podpiwniczenie?
O ile wzrastają koszty budowy w przypadku podpiwniczenia?
Obserwuj wątek
    • Gość: Araya Re: Domek podpiwniczony czy warto? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.12.06, 14:47
      Nie wiem czy warto. Ale ci, co ich nie mają budują na swojej działce paskudne
      komórki, szopy, itp., które też nie są za darmo. A przecież trzeba gdzieś
      schować rower, kosiarkę narzędzia ogrodnicze, taczki ... W garażu nie zawsze
      jest miejsce.
      A jak w domu jest więcej pomieszczeń gospodarczych to jest też większa jego
      powierzchnia a to wpływa na wielkość dachu, i ścian i podnosi koszty. Tak więc
      nie wiem czy piwnica tak dużo drożej wychodzi. Ja u siebie mam i jestem z tego
      zadowolony.
          • Gość: Kłobucki Re: Domek podpiwniczony czy warto? IP: 213.192.65.* 21.12.06, 09:01
            nie ma sie co spierać, każdy ma inną Rodzinę inne nawyki.
            Jedni robią zapasy warzyw na zime wiec musi byc jakiś loszek na zapasy,
            inni zaprawiają owoce i warzywa w weki i je też trzeba gdzies trzymać,
            ktoś ma hobby które wymaga powierzchni,
            innego serce boli jak ma wyrzucic stare krzesło albo zeszyty szkolne dzieci...
            Ja mam dużą piwnicę i widzę jak nieoszczędnie w niej gospodaruje powierzchnią.
            Wystarczyła by mała kotłownia + pralnia czyli ok. 20-30 m2.
            Uwaga! Piwnicę także należy sprzątać, malować ściany itp. Ktos to musi zrobić :-)
    • Gość: silga Re: Domek podpiwniczony czy warto? IP: 217.97.182.* 27.12.06, 15:04
      Po pierwsze koszt piwnicy nie zawsze jest taki sam, a więc pomijając nawyki -
      jeśli działka jest płaska to faktycznie piwnica jest "luksusem" bo prace ziemne
      są dodatkowym i niestety dość wysokim kosztem. Jeśli działka ma spadek to
      piwnica może się okazać całkiem niedrogim udogodnieniem, zwłaszcza, że może być
      na poziomie terenu co bardzo ułatwia życie i nie zajmie napewno całości
      podstawy. Wszystko zależy od spadku działki, wystawy i wymagań.
      Dużo ludzi decyduje się na piwnico - suterenę aby zaoszczędzić koszty prac
      ziemnych.
      pozdrawiam
    • Gość: ja25 Re: Domek podpiwniczony czy warto? IP: *.telsat.wroc.pl 28.12.06, 19:35
      Jak nie wydasz na murarza to wydasz na lekarza.
      Tylko, ze po murarzu masz piwnice a po lekarzu lekarstwa i problemy ze zdrowiem.
      Piwnica to przede wszystkim izolacja od stechlizny jaka jest w kazdym
      pomieszczeniu na styku z gruntem, a nie ma takich srodkow co 100% zabezpiecza
      przed wilgocia. Nawet calkiem otwarte okna piwniczne nie zapobiegna tym
      stechlym zapachom. To tylko kwestia czasu.Najlepiej zostaw u roznych znajomych
      cos papierowego(ksiazki, gazety) i po kilku dniach powachaj, a poczujesz
      roznice.
    • tagula Re: Domek podpiwniczony czy warto? 28.12.06, 20:14
      Moim zdaniem to kwestia indywidualna. Ja zdecydowałam się na dom 122 m2 bez
      podpiwniczenia. Tu akurat nie chodziło o kwestię dodatkowej kasy. Moi rodzice
      mają piwnicę w domu. Tam też jest kotłownia. Nie ma tam wilgoci. Ale utrzymanie
      stałego porządku to istna mordęga. Mimo tego, że mają inne miejsca gospodarcze
      to i tak wszystko ląduje w piwnicy.
      Ja wybrałam projekt, gdzie w kotłowni można będzie postawić jakąś szafę na
      słoiki itp. Poza tym garaż ma prawie 20 m, więc miejsca na kosiarkę i inne
      rzeczy gospodarcze też starczy - przy stałym dbaniu oto, aby ani jedno ani
      drugie nie straciło swojego pierwotnego przeznaczenia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka