Dodaj do ulubionych

ocieplenie poddasza a wylewki maszynowe

24.05.07, 20:35
Witam
Obserwuj wątek
    • ochm Re: ocieplenie poddasza a wylewki maszynowe 24.05.07, 20:44
      ochm napisała:

> Witam
      Oczywiscie pojawil sie blad, nacisnelam przypadkowo zly klawisz i post poszedl
      w swiat.

Mam bardzo wazne dla mnie pytanie. Czy przed wykonaniem wylewek metoda
      tzw.maszynowa, ocieplenie poddasza powinno byc wykonane calkowicie czyli do
      przykrycia welny folia czy welna moze zostac nie przykryta? Chce nadmienic, ze
      okna sa zabite deskami, ale mozna je zdjac w kazdej chwili. Jednym slowem jest
      przewiew i niezla wentylacja calego domu (parter i poddasze). Prace
      ociepleniowe wlasnie trwaja, a wylewki planowane niebawem. Bede wdzieczna za
      odpowiedzi fachowe i praktyczne, sprawdzone.
      Pozdrawiam wszystkich budujacych i wykonawcow;)
      • Gość: gosc Re: ocieplenie poddasza a wylewki maszynowe IP: *.crowley.pl 25.05.07, 08:34
        podbijam w nadziei, ze ktos odpowie
    • Gość: ochm Re: ocieplenie poddasza a wylewki maszynowe IP: *.crowley.pl 25.05.07, 08:43
      Pytam o to bo ja uwazam, ze welna powinna byc przykryta folia przed wylewkami,
      a pam, ktory wykonuje ocieplenie twierdzi co innego, chociaz wczesniej podczas
      ustalen mowil, ze welne trzeba przykryc folia. I teraz jestem w kropce czy ten
      fachowiec to jakis szmelc mi wciska czy bo nie wyrobil sie z terminem czy moze
      jednak mozna nie przykrywac folia. Nie chce wyjsc na glupia babe co to sie nie
      zna, a upiera przy swoim, bo to nie o to chodzi ....
    • Gość: Wojtek Re: ocieplenie poddasza a wylewki maszynowe IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.05.07, 11:05
      zagladales na www.e-dach.pl/poddasze.php ?
      osobiscie polecam ciekawie napisane
      • Gość: Tomek-Dortmund Re: ocieplenie poddasza a wylewki maszynowe IP: *.versanet.de 25.05.07, 17:27
        ciekawa stronka :)
        Welne przykryc folia, uszczelnic sicrallem, wylewke zrobic, po 2 dniach mozna
        okna otworzyc i wietrzyc. Mysle ze jest gorzej jesli wilgoc z wylewki wparuje w
        welne, a dla wylewki jest lepiej jak wolniej schnie, ja osobiscie betonowe
        wylewki przykrywam folia na 1-2 dni.
        • Gość: igloohome Re: ocieplenie poddasza a wylewki maszynowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.07, 20:07
          najpierw powinny byc zrobione prace mokre a pozniej welna,stelaz i rigipsy itp.
    • Gość: cromwell Re: ocieplenie poddasza a wylewki maszynowe IP: *.57.jawnet.pl 25.05.07, 20:26
      przy takich temperaturach jak dzisial welna szybko odparuje
      najgorzej jest na jesien
      imho docieplaj

wylewke nakryj folia malarska na 4 tygodnie
      niech sie kisi w sosie wlasnym;)

pzdr.
      • mk-80 Re: ocieplenie poddasza a wylewki maszynowe 27.05.07, 10:55
        Jeśli prace są na teraz - ~30 stopni C, to nie widzę większego problemu,
        aczkolwiek przed rozpoczęciem wylewek na ocieplonym juz poddaszu, wybij dechy z okien tak żeby był przewiew.
        Pomysł z przykryciem folią - raczej kiepski. Podniesiesz tym zabiegiem całkowitą wilgotność powietrza 3 krotnie.

• Gość: Tomek-Dortmund Re: ocieplenie poddasza a wylewki maszynowe IP: *.versanet.de 27.05.07, 11:50
          mk, nie chce cie krytykowac ale w szkole chyba nie uwazales... za szybkie
          wysychnie powoduje rysy, mniejsza wytrzymalosc wylewki, i wlasnie przy takich
          temperaturach nalezy chronic beton. To nie jest pomysl ani zaden trik, bylem 3
          miesiace przy budowie tunelu 2km i nawet jak sciagnelismy szalunek z
          betonowanych elementow to nakrywalismy je folia, beton potrzebuje 28 dni, po 7
          dniu jest "mlodym" betonem i ma juz prawie 80-90% swojej koncowej wytrzymalosci.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka