Dodaj do ulubionych

drzwi przesuwne - pomóżcie, bo oszlaję!!!

06.07.07, 20:25
mają "jeździć" po ścianie, a chować się w przerwie między ścianą, a szafą
(zabudowana od góry do dołu na całej szerokości ściany, zostawię tylko tę
szparę na drzwi). początkowo sądziłam, że wystarczy tylko prowadnica górna
(chciałam uniknąć dolnej, by nie psuć estetyki) zostałam jednak pouczona, że
drzwi mogą się odchylać i przez tę swobodę wichrować. czy to prawda? dodam, że
drzwi standardowe 90cm. szerokości.
chciałam kupić tę prowadnice i jakąś płytę meblową, zamontować uchwyt do
przesuwania i już, ale usłyszałam, że konieczna jest kaseta, do której te
drzwi będą się chować, bo tylko to gwarantuje, że nie zaczną żyć swoim życiem.
przestraszyłam się, że mogą się szybko zepsuć i konieczna będzie demolka
szafy, by dostać się do prowadnicy. zaczęłam szukać kaset i mam problem - w
marketach ich nie ma. gdzieś tam mogą sprowadzić za parę tygodni (!), ale
potwornie drogo no i trochę kot w worku.
odwiedziłam kilka www, np.:www.dacter.com.pl, drzwiprzesuwne.com.pl/,
www.sevroll.pl/, www.interdoor.pl ale już mnie rozbolała głowa od ogromu
informacji.
pomóżcie i poradźcie, co mam zrobić, czy musi być ta kaseta, gdzie ją kupić
(mieszkam na śląsku), czy mogę kupić samą kasetę, a zamówić jakąś płytę i po
prostu wstawić, czy to ma być komplet?

pozdrawiam zrozpaczona i oszołomiona
Obserwuj wątek
    • Gość: kiti Re: drzwi przesuwne - pomóżcie, bo oszlaję!!! IP: *.aster.pl 07.07.07, 20:16
      Mam zrobione drzwi przesuwne, które maskują wejście do łazienki. Mają ponad dwa
      metry wysokości, nie mają żadnej kasety, jedną prowadnicę i na dole taki
      malutki elemencik, który utrzymuje drzwi na pożądanym torze :-). Drzwi są duże
      i ciężkie. Spisują się świetnie. Szkoda, że nie jesteś z Warszawy dałabym
      namiar na firmę, która takie rzeczy robi (bez problemu).
      • agapin76 do kiti 16.07.07, 15:20
        Czy moglabym prosic o namiary na firmę, która robi drzwi przesuwane?
        Bardzo proszę o przesłanie na adres agapin@o2.pl. Dziękuję i pozdrawiam.
    • Gość: ewa112 Re: drzwi przesuwne - pomóżcie, bo oszlaję!!! IP: *.toya.net.pl 07.07.07, 21:34
      Ja mam drzwi przesuwne chowane również za meble w salonie-wystarczy prowadnica
      u góry z maskującą kasetą w kolorzedrzwi żeby było ładnie i wystający element w
      podłódze który utrzymuje drzwi we własciwej pozycji. Generalnie drzwi powinny
      być jak najcięższe-moje mają 80 kg, można je zamówić na wymiar-polecam sklep
      Belpol-maja fachowców którzy montują je bardzo szybko i zupełnie nicvezgo nie
      niszczą-drzwi mają 3 lata i są super!!
    • Gość: Haris67 Re: drzwi przesuwne - pomóżcie, bo oszlaję!!! IP: *.244.159.204.mielec159.tnp.pl 08.07.07, 18:20
      Kasety do drzwi przesuwnych istnieją. Problemem jest cena (przełom 2003 i 04 -635 zł za samą kasetę, bez drzwi, listw wykończeniowych i ościeżnic). W marketach nikt nic o tym nie wie, bo i skąd. System jest drogi, za tę cenę dostajesz kupę części ze szczątkową instrukcją montażu, nie przydatną w praktyce do niczego. A najważniejsze: to są systemy do montażu drzwi W ściankę z płyt kg lub w ścianę z cegły (mam dwie takie kasety). Należy wyciąć koło otworu na drzwi jeszcze z metr bieżący ściany na wysokość drzwi + systemu, zamontować w tym wielkim otworze szkielet kasety (obramowanie, poprzeczki, szynę górną i prowadzenie dolne), zamontować drzwi do rolek i całość przykryć płytami kg lub obmurować z obu stron cegłami (jeśli ściana przed demolką była dostatecznie gruba, aby na to pozwolić). No i mamy drzwi, które są praktycznie cały czas schowane w ścianę i wystaje tylko kawałeczek z uchwytem na zamykanie. Do tego dolicz cenę samych drzwi, problem ze znalezieniem bystrego fachowca, który podejmie się to zamontować i dostaniesz najdroższe rozwiązanie, którego i tak nikt nie doceni - bo go nie będzie widać. A sama kaseta jest po to, aby ściana (której duży kawał wyciąłem) wytrzymała i nie rozleciała się w drobny mak bez podparcia od dołu. Jeśli chcesz tylko schować drzwi za szafę, to kaseta jest Ci absolutnie niepotrzebna. Wystarczy zwykły system Laguny do drzwi przesuwnych. W każdym szanującym się sklepie z materiałami budowlanymi jest tych systemów takie zatrzęsienie, że będziesz mieć problem, który wybrać. A co do prowadzenia dolnego - powinno być i tego nie przeskoczysz, bo inaczej drzwi czy płyta meblowa zaczną tańczyć przy przesuwaniu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka