Dodaj do ulubionych

Malowanie - jaki wałek albo inne narzędzia??

IP: 217.17.46.* 22.10.03, 10:03
Witam wszystkich!

Niedługo zabieram się do malownia sufitów i ścian. Sufity będę malować zwykłą
białą farbą (zakupiłam już farbę POKÓJ Nobilesu), a ściany Tikkurilą matową z
mieszalnika (pod to raczej użyję gruntu z rozcieńczonej farby akrylowej).
Mam w związku z tym bardzo ważne pytanie, bo kompletnie zgłupiałam widząc
wybór narzedzi do malowania: czego ja mam użyć do malowania, czy jest coś
ważnego o czym musze wiedzieć??

Bardzo dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
DiDi
Obserwuj wątek
    • Gość: Janek Re: Malowanie - jaki wałek albo inne narzędzia?? IP: *.chello.pl 23.10.03, 16:59
      Kup dobry wałek szerokości około 25 cm z nie za krótkim włosiem np. 12mm. W
      marketach potrafią wciskać te z super krótkim do gładkich powierzchni. Nie
      nadają się nawet do karton gipsu zostają smugi. Dobre niedrogie mają w
      Oszołomie (czyt. Auchan). Przyda ci się pędzel do farb akrylowych ze sztucznym
      włosiem o szerokości 1,5” – 2” (podają w calach). Z taśmami trzeba uważać jak
      za dobrze się przyklei a ściana jest słaba to potrafi oderwać farbę razem z
      tynkiem. Jak masz dużo do malowania to przyda ci się jeszcze takie prostokątne
      wiaderko z karbowanym bokiem – kuwety są dobre do małych powierzchni, oraz
      teleskopowa przedłużka do wałka.
      Pozdrawiam i powodzenia
    • luwlodek Re: Malowanie - jaki wałek albo inne narzędzia?? 23.10.03, 17:23
      Brawo dziewczyno!
      Wałek tylko z włosem długim na kiju może być od szczotki.Przymocuj go taśmą
      malarską.Szkoda kasy na oddzielny kij. Boczki włosów możesz skrócić, żeby nie
      było śladów.Jeżeli ściany w innym kolorze niż sufit to taśma malarska ok 4
      cm.Przydała by Ci się poziomica do zaznaczenia wysokości styku kolorów
      wysokość mieszkania może być różna i kolory to pokażą przy zamykaniu obwodu.
      Kratka (do odsączania nadmiaru farby) do wiadra z farbą też może być tylko,
      żeby do wiadra wszedł Ci wałek i będzie ok.Po co Ci nowe wiaderko w domu i to
      kwadratowe.Pomogę Ci jak chcesz jeszcze coś wiedzieć! Jestem amatorem również
      ale malowałem w lipcu dwa pokoje i poszło dobrze.Powodzenia! Jak skończysz to
      napisz !
    • Gość: Janek Re: Malowanie - jaki wałek albo inne narzędzia?? IP: *.chello.pl 23.10.03, 19:18
      Uważaj na ekonomistów amatorów. Przedłużka tylko 20 zł a jaka wygoda (nie
      musisz podskakiwać jak masz wysokie mieszkanie, ręce ci nie mdleją przy
      niższym). Kratki dobre są do 10 l wiaderek. Ekonomiści malujący Ekonowinką
      mogą ten ostatni litr farby wyskrobać z okrągłego wiaderka pędzlem albo po
      prostu wylać do kibla (żadna strata). Malując droższymi farbami zalecam
      bardziej przystosowane do wałka prostokątne wiadro. Malarz i poziomica to coś
      nowego. Jeśli ktoś chce „przeciąć” ścianę w poziomie to wystarczy w rogach
      zaznaczyć wysokość i te zaznaczone miejsca połączyć taśmą. Na forum było parę
      wątków o problemach podczas malowania. Warto poczytać zanim zaczniesz.
      Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka