Dodaj do ulubionych

Zbliża się rozliczanie podatku

30.12.10, 11:23
I zbliża się czas przekazywania procentu swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Ja zachęcam do dzielenia się tym jednym procentem, dla jednostki nie jest to wiele a dla tych fundacji to na pewno wiele.
Swój podatek oddam zaprzyjaźnionej fundacji Nasze Dzieci www.naszedzieci.org.pl Podzielcie się też swoimi wybranymi organizacjami, może ktoś znajdzie tu odpowiedni dla siebie cel, który chciałby wesprzeć
Obserwuj wątek
  • laura_4 Re: Zbliża się rozliczanie podatku 30.12.10, 11:30
   Czytając juz myślałam ze wyskoczysz z jakąś katolską fundacją ala złodziej rydzol.

   Jak rzuciłeś palenie >?
   • vet-tel Re: Zbliża się rozliczanie podatku 30.12.10, 12:11
    W takim razie źle zatytułowałem ;P ja wolę oddać na taki cel
    Palenie rzuciłem po namowie na biorezonans ale i tak uważam że zadziałało to jak placebo. Koniec końcem jednak chyba wzmocniło to jakąś moją motywacje i z dnia na dzień się udało. Teraz juz po dłuższym czasie najbardziej cieszy mnie to że papierochy mi śmierdzą. Przy poprzednich próbach rzucania w towarzystwie palacza miewałem smaka teraz jest wstręt.
  • lernakow Re: Zbliża się rozliczanie podatku 30.12.10, 11:37
   Ja mam bardzo prosty sposób zawężania wyboru do sensownej puli. Ponieważ i tak muszę czekać na rozliczenie z firmy, to sobie przez ten czas oglądam gazety, bilbordy i inne nośniki reklamowe. Jak zobaczę tam jakąś fundację żebrzącą o 1%, to skreślam ją z listy. Wychodzę z założenia, że te pieniądze powinny iść na coś innego, niż reklamy.
   A potem i tak przekazuję na Wikipedię. Albo żona ma jakiś konkretny pomysł i sobie dyskutujemy, bo rozliczamy się wspólnie.
   • yoma Re: Zbliża się rozliczanie podatku 30.12.10, 12:12
    A ja na schronisko dla kotów i na leczenie dziecka kuzynki kumpeli.
    • lernakow Re: Zbliża się rozliczanie podatku 30.12.10, 12:20
     yoma napisała:

     > leczenie dziecka kuzynki kumpeli.
     >
     Szczerze mówiąc bardzo nie lubię przekazywania 1% ze wskazaniem, bo to moim zdaniem kompletnie wypacza ideę jednego procenta. Robi się z tego polowanie na znajomych (dziecko kuzynki kumpeli, czy żony szwagra siostry brat) i żebranina. Uważam, że 1% powinien wspierać organizacje pozarządowe w działaniach wykraczających poza rolę skarbonki.
     • yoma Re: Zbliża się rozliczanie podatku 30.12.10, 12:22
      Wiesz, ja się nawet z tobą zgodzę. I też mi to nie do końca halo. Ale w sumie jak ładnie proszą, to czemu mam odmówić, zwłaszcza że mnie to nic nie kosztuje. A koty dostają z innej puli.
   • vet-tel Re: Zbliża się rozliczanie podatku 30.12.10, 12:18
    Nie można się nie zgodzić, każdy ma jakiś cel który popiera w sposób jaki uważa za odpowiedni. Rozwój wiki też jest istotny ze względu na autorytet jaki posiada dla internautów. Każdy szuka tam informacji jednak nie każdy jest w pełni świadomy że tworzona jest przez internautów. Myśle że ten autorytet powinien byc coraz lepiej zabezpieczany przed publikacją byle jakich informacji. Spamerzy zawsze znajdą sposób żeby się przebić i za nimi trzeba nadążyć w tym przypadku.
    Co do tego co napisałes
    Wychodzę z założenia, że te pieniądze powinny iść na co
    > ś innego, niż reklamy.

    Ja uważam że i tak w dużej części darczyńca nie wie do końca na co oddaje, jednak liczy się też świadomośc z jaką oddaje. Wiem że jest wiele pseudo fundacji zbierających kasę co rok ale tą sprawdziłem sam dlatego sam oddaje co rok swój procent. Uważam też że działalność charytatywna, w dobrej wierze zasługuje na darmową reklamę.

    Z twoim zdaniem jak też napisałem spierać się nie będę raczej pochwalę za to że się dzielisz
  • vet-tel Re: Zbliża się rozliczanie podatku 30.12.10, 15:12
   Pomyliłem się w adresie więc daje poprawiony www.naszedzieci.org.pl
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka