Dodaj do ulubionych

ostatnia szansa, by przekazać 1% podatku

30.04.11, 21:32
1 procent podatku dla Afryki

Zachęcamy do głosowania (można raz dziennie) w rankingu organizacji pożytku publicznego na warszawską wspólnotę Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata "Maitri", zarejestrowaną sądownie pod nazwą "Stowarzyszenie Wymiany i Pojednania" (KRS: 0000148160). Osiągnięcie przez nią wysokiego miejsca może ułatwić pozyskanie środków w ramach 1 proc. podatku, który każdy może ofiarować bez uszczuplenia swoich dochodów. Obecnie Stowarzyszenie Wymiany i Pojednania zajmuje 12. miejsce (na 6432 organizacje) z 2041 głosami.

Warszawska wspólnota Ruchu "Maitri" wspiera ubogich m.in. w Rwandzie, Demokratycznej Republice Konga, Burundi (ośrodek dożywiania), Kamerunie. Pieniądze uzyskane z 1 proc. podatku zostaną przeznaczone na następujące cele:

finansowanie pomocy szkolnych
pensje dla nauczycieli
budowę szkół
budowę studni, zbiorników wodnych i ujęć wody
zakup leków
operacje
rehabilitację
dożywianie dzieci
Aby przekazać 1 proc. swojego podatku, należy w odpowiednią rubrykę (w przypadku PIT-37 jest to rubryka 124) wpisać nr Krajowego Rejestru Sądowego (KRS): "0000148160", 1 proc. kwoty z rubryki 120, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół (rubryka 125). Warto również wyrazić zgodę na podanie swoich danych adresowych, ale nie jest to obowiązkowe. Dziękujemy! Nawet drobne kwoty, jeśli będzie ich dużo, mogą być decydujące w walce z niedożywieniem lub chorobami.

www.maitri.pl/content/view/587/
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka