Dodaj do ulubionych

Lek na tradzik?

01.03.10, 23:50
Hej, am takie trochę głupie pytanie. Od jakiegoś czasu borykam sie z
trądzikiem. Może nie jest on w jakiś w zastraszający ilościach, ale jest i mi
przeszkadza. Nie chce za bardzo faszerował się lekami bo nie chce chemii. Czy
ktoś może miał podobny problem?
Obserwuj wątek
    • bonin122 Re: Lek na tradzik? 02.03.10, 18:03
      Powiem Ci, że testowałem różnego rodzaju kremy i były one nieskuteczne. Nie wiem
      ile w tym prawdy, ale podobno dużą odpowiedzialność za trądzik mają niedobory
      różnego rodzaju.
    • artur737 Re: Lek na tradzik? 03.03.10, 14:53
      rozetrzyj aspiryne z kilkoma kroplami wody na paste.
      Delikatnie pokryj krosty na noc. Rano zmyj.

Nie wyciskac bo wtedy moze sie wdac zakazenie (nawet mogace prowadzic do
      infekcji ukladu nerwowego) no i moga tworzyc sie blizny.

Wbrew pozorom czekolada nie pogarsza tradzika.
            • olciaa9000 Re: Lek na tradzik? 06.03.10, 08:15
              Szczerze mówiąc ja tez miałam straszne problemy z trądzikiem i gdy juz nic mi
              nie pomagało udałam sie do ginekologa i stosuje leki hormonalne diane-35. Z tym
              ze efekty mozna zobaczyc dopiero po dluzszym okresie stosowania. Dodatkowo
              poszlam do kosmetyczki na mikrodermabrazje i leczenie kwasem, teraz mam
              gładziutka buzie ale wymagało to 6 zabiegów co 2 tygodnie:)wyczyściła mi cerę z
              wszystkich krostek i śmieci, nie ma już takich rozszerzonych porów, skóra jest
              fantastyczna. No i troszke ja przeprogramowala ze nie bedzie juz tak nasilony
              lojotok i pryszcze nagminnie nie beda sie pojawiac. Ale szczerze mowiac musialam
              na to poswiecic cala wyplate <1 zabieg-150zł> i sama zastanawialam sie czy
              warto...ale zaryzykowalam.
              • bonin122 Re: Lek na tradzik? 07.03.10, 18:44
                No właśnie mi chodzi o to żeby nie brać żadnych hormonów! Nie ma aż takich
                problemów,żeby brać hormonów, które są jakimś ostatecznym rozwiązaniem. Wolałbym
                bardziej nieingerujące środki i metody:)
                • olciaa9000 Re: Lek na tradzik? 07.03.10, 19:52
                  Kobiety maja o tyle łatwiej, że trądzik może wyleczyć im ciąża. Faceci, niestety
                  nie maja takiej mozliwości:P a trądzik często jest przyczyną zaburzeń
                  hormonalnych, z tego co mówił mi np mój ginekolog:)
                  • bonin122 Re: Lek na tradzik? 13.03.10, 14:29
                    Ważne, żeby lek działał od środka, a nie powierzchniowo jak toniki czy żele. Jak
                    się atakuje lekiem zarodek to powinien on działać. Przynajmniej mi tak
                    powiedział lekarz i to się sprawdziło:)
                  • majke12 Re: Lek na tradzik? 13.03.10, 16:10
                    No ja dziękuję za takie rozwiązanie, jeszcze mi się nie spieszy. Tak
                    samo z tymi tabletkami antykoncepcyjnymi. Przecież to są hormony, które
                    mają naprawdę duży wpływ na organizm. Lepiej najpierw spróbować mniej
                    inwazyjnych metod.
      • bonin122 Re: Lek na tradzik? 14.03.10, 23:46
        No to tylko część kuracji jak dla mnie. Bez leków się nie obejdzie niestety.
        Jednak potrzebne są leki (nie toniki), które walczą z problemem od środka
        likwidując ten stan.
      • halinadzida Re: Lek na tradzik? 25.03.10, 11:18
        Dieta, ruch, suplementy, własciwe kosmetyki... to wszystko
        wspomagająco, jednak jak chce się wyleczyć tak calkiem z trądziku, to
        wątpię, żeby bez leków się obeszło... Inaczej nie byłyby wymyślane i
        stosowane leki typu Aknenormin, retinoidy...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka