Dodaj do ulubionych

opuchlizna po wyrwanej ósemce - co można zrobić?

28.07.10, 16:55
W poniedziałek miałem wyrwaną dolną ósemkę. Mam wielką "banię" na twarzy, wg. lekarzy to normalne. Największa opuchlizna pojawiła się we wtorek jak wstałem. Od tamtego czasu nie zmienia się. Nie ma mowy o wyjściu z domu, wyglądam koszmarnie. Jak sądzicie, ile to może trwać i czy jakieś ćwiczenia twarzy mogą pomóc? Jeśli będę poruszał buzią to czy wraz ze zwiększonym krążeniem jest szansa, że nabrzmiały policzek szybciej wróci do normalnego stanu? Nie mam lodu do przykładania na twarz.
Obserwuj wątek
      • dawidowski777 Re: opuchlizna po wyrwanej ósemce - co można zrob 28.07.10, 18:07
        nie byłem spuchnięty przed zabiegiem. To już 4 wyrwana ósemka i chyba tym razem najbardziej spuchłem, ale zasadniczo puchłem za każdym razem. I zawsze to się utrzymywało niemiłosiernie z 5-7 dni. Mam antybiotyk Duomox, który do jutra mi wystarczy (zapisany od stomatologa) i jeszcze znalazłem w lekach Dalacin, ale nie wiem, czy brać? Czy taki antybiotyk przyspiesza schodzenie opuchliznny? Czy na czas jej trwania wpływa ilość snu, ilość spożywanego jedzenia, poruszanie twarzą? Po prostu zależy mi, by w piątek móc wyjść już z domu, mieszkam sam - znajomi mi zakupy robią...
        • alva_alva Re: opuchlizna po wyrwanej ósemce - co można zrob 28.07.10, 20:57
          Dalacin to klindamycyna, zupełnie inny antybiotyk niż Duomox i nie wolno go brać
          samemu. Absolutnie nie bierz tego antybiotyku, jest to silny antybiotyk,
          niszczący mocno florę bakteryjną jelit, nie pomoże na opuchliznę.W sklepach
          medycznych można kupić takie specjalne worki , które się wkłada do zamrażarki ,
          następnie wyjmuje się je, wkłada do specjalnego woreczka i się przykłada na
          opuchnięte miejsce.Można zamoczyć jakąś szmatkę, włożyć do zamrażarki na kilka
          minut i ją przykładać do twarzy.Musisz swoje odczekać, a Duomox weź do końca.
    • dawidowski777 Re: opuchlizna po wyrwanej ósemce - co można zrob 29.07.10, 15:23
      Słuchajcie zajrzałem pierwszy raz "w zęby" świecąc latarką i się trochę przeraziłem: nad miejscem wyrwania zęba mam taką siną skórę zamiast czerwonego podniebienia, "plama" wielkości jakieś 2x1 cm. Proszę powiedzcie, czy to tak zwany krwiak (miałem jakieś "małe krwiaki" przy wyrywaniu poprzednich zębów), czy to normalne i czy to samo zejdzie?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka