Dodaj do ulubionych

JAK ZREGENEROWAĆ SZKLIWO ZĘBÓW?

IP: *.aster.pl / *.aster.pl 19.03.04, 21:37
jestem zdruzgotana, ponieważ polecana (niestety!) dentystka doprowadziła moje
zęby do stanu tragicznego, podczas gdy w stanie wyjściowym były one co
najmniej dobre:( gdy dziś jak poszłam załamana na konsultacje do innej pani
dr,to stwierdziła, ze poprzednia uskuteczniała "strategię lotniska": piłowała,
co jej popadło, także zdrowe zęby:(( ja nie mogę dojść do siebie, czekają
mnie co najmniej dwa kanałowe leczenia wskutek ostatniej terapii:(( jedyne co
mogę obecnie zrobić, to zregenerować szkliwo, bo zęby mi dokuczją:(( może
ktoś ma pomysł jak??
zrozpaczona:((
Obserwuj wątek
          • wedrowiec2 Re: JAK ZREGENEROWAĆ SZKLIWO ZĘBÓW? 19.03.04, 22:16
            Lepiej stosować fluorkowanie kontaktowe zębów (np. płukanki) niż suplementację.
            Związki fluoru stosowane wewnętrznie mogą mieć szkodliwe działanie, szczególnie
            przy długotrwałym stosowaniu. Świat w zasadzie odszedł od fluorkowania wody
            wodociągowej.
            • Gość: Artur Re: JAK ZREGENEROWAĆ SZKLIWO ZĘBÓW? IP: *.sdh.sk.ca 19.03.04, 22:35
              O nie, ciagle jest wiecej argumentow za fluorkowaniem wody pitnej niz przeciw.
              W Kanadzie w niektorych miastach sie nie doklada fluoru ale to nie z powodu
              odejscia od fluoru (umotywowanego odkryciami naukowymi) a na skutek lokalnych
              protestow mieszkancow bo do wody wodociagowej dokladano nie czysty fluor a
              chemiczne odpady, ktore zawieraly tylko ok 30% fluoru a reszta to byl arszenik
              i inne swinstwa. Decydenci tlumaczyli to tym, ze doklada sie tego tak malo, ze
              arszenik nie szkodzi. Ale w tej sytuacji argument, ze za to fluor w jeszcze
              mniejszym stezeniu pomaga zaczal wygladac smiesznie i ludzie sie zbuntowali. Po
              internecie zaczely tez krazyc rozne straszne historie jak to fluor niszczy
              kosci zeby, oczy i co tam popadnie (nie ma takich obserwacji opisanych przez
              lekarzy ale opinia publiczna lubi takie rzeczy czytac).

Ale to prawda, ze argumenty za dokladaniem fluoru do wody pitnej sa slabsze niz
              kiedys. Kiedy kiedys zaczeto dokladac flour do wody pitnej natychmiast
              nastepowala dramatyczna poprawa w uzebieniu dzieci w danej okolicy. Kiedy
              dzisiaj zaprzestaje sie fluorowania wody w jakims miescie jakos nie obserwuje
              sie dramatycznego pogorszenia uzebienia u okolicznych mieszkancow.
              Moze dlatego, ze prawie kazdy dzis uzywa pasty z dodatkiem fluoru?

Wyjasnie, ze suplementy fluoru ktore mialem na mysli to bardzo rozcienczone
              kropelki, ktorych doklada sie do codziennej strawy w ilosci kilku zaledwie
              kropli. Ta ilosc kropli powinna byc lokalnie okreslona poprzez znajomosc jakie
              stezenia flouru sa obecne w wodzie pitnej w danej okolicy. W Kanadzie aptekarze
              wiedza jakie dawki fluoru powinny byc podawane w ich okolicy i to oni zalecaja
              dawki.
    • Gość: Jasio Kwestia fluoru IP: *.ipt.aol.com 20.03.04, 11:32
      > Poczawszy od krajow skandynawskich, ponoc cala (medycznie zaawansowana)
      Europa nie stosuje dodawania fluoru do wody pitnej.

> Powod: fluor pobudza organizm do przyswajania aluminium.

> A jakich to metali alarmujace ilosci znajduja w mozgu u osob z choroba
      Alzheimera?

> Ano aluminium!!!
    • Gość: Krystynaopty1 Re: JAK ZREGENEROWAĆ SZKLIWO ZĘBÓW? IP: 82.139.131.* 20.03.04, 12:19
      Gość portalu: wege' napisał(a):

> jestem zdruzgotana, ponieważ polecana (niestety!) dentystka doprowadziła moje
      > zęby do stanu tragicznego, podczas gdy w stanie wyjściowym były one co
      > najmniej dobre:( gdy dziś jak poszłam załamana na konsultacje do innej pani
      > dr,to stwierdziła, ze poprzednia uskuteczniała "strategię lotniska": piłowała,
      > co jej popadło, także zdrowe zęby:(( ja nie mogę dojść do siebie, czekają
      > mnie co najmniej dwa kanałowe leczenia wskutek ostatniej terapii:((

A co kanałowe leczenie ma wspólnego z piłowaniem?
      To nie jste wina dentystki, ze Ci się psują zęby, Ty się po prostu ŹLE
      odżywiasz i częste zmiany dentystek nic Ci nie pomogą i jak niez mieniśz
      swojego odżywiania, to będziesz je odwiedzać coraz częściej i coraz bardziej
      będziesz je obwiniać. Zdaje się, że jesteś na diecie wege? I to by wszystko
      wyjaśniało.
      Ja od kiedy jestem na diecie optymalnej - zęby po prostu przestały mi się
      psuć. Podobno to - nienormalne... ;)
      Aby próchnica zębów mogła się rozwijać bez przeszkód, to w jamie ustnej
      MUSZĄ być dwa czynniki: bakterie i cukry. Bakterii nie jesteśmy w stanie
      wyeliminować, a cukry - tak.

Od sześciu lat mam spokój z problemami zębów.

--
      Krystyna*Opty* [na DO od 06.98 r.]

Słodkie zycie - słono kosztuje.

jedyne co
      > mogę obecnie zrobić, to zregenerować szkliwo, bo zęby mi dokuczją:(( może
      > ktoś ma pomysł jak??
      > zrozpaczona:((
      • Gość: wege' prwada,ale tylko częściowa... IP: *.aster.pl / *.aster.pl 20.03.04, 16:08
        dzięki za zimny prysznic,ale każda dieta ma za i przeciw,
        także optymalna;))

nie opisałam o żadnym związku między piłowaniem, a leczeniem kanałowym,
        bo historia jest naprawdę skomplikowana. zaalarmowałam tylko problem
        i proszę o poradę:)

fakt, że cukry wpływają na rozwój próchnicy, to bezapelacyjnie prawda,
        ale istnieje jeszcze wiele innych czynników na to wpływających:))

pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za odzew:)

ps. i nie chodzi o zmienianie dentysty, ale uzyskanie oceny tego samego
        problemu z różnych perspektyw. jeśli masz/ miałaś do czynienia z lekarzami
        jakiejkolwiek dziedziny, to wiesz co mam na myśli. jeśli nie, to w razie
        wystąpienia problemu, szczerze Ci polecam konsultacje u kilku specjalistów,
        zanim podjęta zostanie jakakolwiek terapia, czasami niestety nieodwracalna w
        skutkach:((

pozdrawiam i życzę zdrowia!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka