Dodaj do ulubionych

Rozszerzenie źrenic.

IP: *.biaman.pl / *.biaman.pl 23.03.04, 17:22
Czy leki (krople) służące do rozszerzenia źrenic mają jakieś działanie
ogólne. Jeśli tak to jakie?
Obserwuj wątek
    • Gość: Zuzia Re: Rozszerzenie źrenic. IP: *.biaman.pl / *.biaman.pl 24.03.04, 14:06
      Mam jeszcze jedo pytanie: czy środek rozszerzający źrenice ma wpływ na naczynia
      krwionośne i czy może spowodować rozszerzenie naczynek na twarzy. Pytam, gdyż
      cierpię z powodu zmian naczyniowych na twarzy i nie chcę pogorszyć sytuacji.
      Zastanawiam się również jaki wpływ na moje zmiany skórne może mieć trental 100
      podawany we wlewie kroplowym. Jestem krótkowidzem i mam degenerację siatkówki.
      • Gość: Doki Re: Rozszerzenie źrenic. IP: *.246-200-80.adsl-fix.skynet.be 24.03.04, 14:17
        No ale przeciez srodki do rozszerzania zrenic podaje sie jednorazowo, przed
        badaniem okulistycznym. Trudno mi wyobrazic sobie, zeby jednorazowe podanie
        moglo spowodowac jakiekolwiek trwale zmiany. W ogole zas, acz atropina i
        pochodne daja w wiekszych dawkach sucha, zaczerwieniona skore (bo blokuja
        pocenie sie), to ten efekt jest calkowicie odwracalny. Gdybysmy nawet przyjeli,
        ze skora na twarzy sie zaczerwieni po tym jak troche leku splynie z lzami po
        policzkach, to nie uszkodzi to naczynek.

Trental moze dawac zaczerwienienie skory, nawet wysypke, obrzek naczynioruchowy
        czy pokrzywke w razie alergii, ale malo prawdopodobne, zeby pogorszyl jakies
        "zmiany naczyniowe". Jakie zmiany wlasciwie masz na mysli?
        • Gość: Zuzia Re: Rozszerzenie źrenic. IP: *.biaman.pl / *.biaman.pl 24.03.04, 20:19
          Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.
          Na policzkach mam rozszerzone drobne naczynka krwionośne (teleangiektazje).
          Staram się wykluczyć wszystko co może powodować powstawanie nowych zmian. W
          poniedziałek mam mieć wykonane kontrolne badanie okulistyczne. Zastanawiam się
          czy atropina po wchłonięciu się z worka spojówkowego może zadziałać na
          naczynia. Trental biorę tylko raz w roku (10 kroplówek).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka