Dodaj do ulubionych

Jaka maść na blizny????

IP: *.centrala.kbsa / *.kredytbank.pl 26.03.04, 15:37
Zwracam sie do Was Moi Drodzy z prośbą. Liczę że polecicie mi jakąś super
maść na blizny. Moja córeczka ma 3,5 roku i rozcięła sobie buźkę:((((( Ranka
juz się zagoiła, ale blizna jest i to nie najmniejsza, buuuuuuu....... Będę
bardzo wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • Gość: agnieszka Re: Jaka maść na blizny???? IP: *.aster.pl / *.acn.pl 07.04.04, 08:35
      Do leków znajdujących zastosowanie w leczeniu bliznowców i blizn pooperacyjnych
      należą preparaty o nazwie Contractubex (niemiecki) czy polski Cepan lub Tointex
      (wszystkie preparaty dostępne bez recepty). Są to maści zawierające wyciągi
      roślinne, heparynę i alantoinę. Zwykle po zastosowaniu tego rodzaju preparatów
      naskórek ulega nawilżeniu, a blizna jaśnieje, ulega spłaszczeniu, staje się
      bardziej elastyczna.
      Leczenie tymi maściami rozpoczyna się dopiero po całkowitym wygojeniu rany, ale
      im wcześniej, tym szansa na krótką kurację większa - w zależności bowiem
      od "wieku" blizny leczenie trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy, a wynik
      uzależniony jest od wytrwałości i regularnego stosowania preparatów.
      Kremy powinno nakładać się cienką warstwą na miejsca zmienione kilka razy
      dziennie, lekko masując.
      Nowością na polskim rynku jest silikonowy opatrunek żelowy Cica Care w postaci
      samoprzylepnych plastrów nakładanych na blizny.
    • ariana1 Re: Jaka maść na blizny???? 07.04.04, 11:22
      Mimo niepochlebnych opinii, ja stawiam na Contractubex. Parę lat temu
      smarowałam sobie blizny po usunięciu pieprzyków i zagoiły się pięknie.Mam
      zaledwie kreseczki w kolorze ciała. Teraz też usuwałam resztę pieprzyków i
      natychmiast kupiłam sobie contractubex do smarowania. Ale kurację można
      rozpocząć nie wcześniej niż ok. 2 tyg. po zdjęciu szwów. Na razie smaruję już
      ok. miesiąca i blizny mi wyraźnie bledną.
    • papegoja Re: Jaka maść na blizny???? 08.04.04, 00:11
      Hej!po pierwsze zadna masc blizny nie usunie/ szkoda/a czkolwiek moze ja nieco
      zmniejszyc...na rynku sa dostepne 2 pozycje: polska i tansza to CEPAN krem
      przyspieszajacy regeneracje tkanki lacznej, 35g za ok 11zl...drugi to
      CONTRACTUBEX 20g za ok 29-30 zl i 50g za ok 54zl...kremy naklada sie 2 razy
      dziennie na juz calkowicie wygojone blizny, wsmarowujac je nalezy rownoszesnie
      blizne masowac...mozna tez wsmarowywac krem ALANTAN...powoduje lepsze, szybsze
      wygojenie blizn ale nie ma dzialnia zmniejszajacego ich...Oczywiscie przed
      uzyciem preparatow polecam przeczytac ulotke...Pozdrawiam i zycze powodzenia:)
        • Gość: odaliska Re: Jaka maść na blizny???? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.04.04, 17:23
          Ja w zeszlym roku mialam dermobrazje,zaraz po zagojeniu smarowalam contr.....
          ale nic z tego.Teraz caly czas cepan,ale niestety w jednym miejscu na ramieniu
          blizny staly sie jakby wypukle i wyglada to okropnie!Czy to sa te bliznowce?
          I czy na to pomoze ZERMADERM? Zamierzam po wakacjach jeszcze raz poddac sie
          zabiegowi,ale tym razem metoda laserowa.Czy ktos korzystal?
            • papegoja Re: Jaka maść na blizny???? 09.04.04, 18:13
              bliznowiec czyli keloid to guz tkanki łacznej, powstający w miejscu urazu czyli
              wtórny lub bez uchwytnej przyczyny czyli samoistny.Podłzem jest skłonnośc
              osobnicza.Są one twarde, włókniste, o kształcie podłużnymlub nieregularnym,
              często z wypustkami.Skóra pokrywajaca jestsinawa,biała lub czerwonawa.Należy je
              różnicować właśnie z bliznami przerosłymi ,które są ograniczone do miejsca
              poprzedzającego je urazu i nie wytwarzają wypustek.
        • Gość: aga Re: Jaka maść na blizny???? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.04, 11:15
          Witam,
          zgadzam sie ze na bliznowce ano contratubex ani cepan nie pomagaja. u mnie tez
          sie to skonczylo swedzeniem i uczuleniem, Stosowalam zeraderm tuz po operacji
          wyciecia bliznowca (juz mialam 2 takie:)) i okazalo sie ze zatsosowalam go za
          wczesnie. Powinno sie go stosowac na "dojrzala" juz blizne. No i zrobil mi sie
          nowy. ehh jestem przed dezycja operacji tarczycy i uciekam jak moge bo tak, to
          bede miec dwa bliznowce jeden pod drugim:((. Probowalam tez laserow ale nic nie
          dalo tylko zognilo sprawe.
          pozdrawiam
          Agnieszka
        • Gość: Zofia Re: Jaka maść na blizny???? IP: *.ip-pluggen.com 09.04.04, 22:26
          Mialam mala operacje w zagranicznej klinice plastycznej, ale nie mowiono mi o
          zadnym kremie! Czyzby oni sie na tym nie znali???
          Blizne mam i powiedziano ze calkowicie zniknie po pol roku- albo roku, bo mam
          tendencje do zlego gojenia. gdyby bylo cos skutecznego to dlaczego by nie
          powiedzieli?
          Kolezanka miala lifting i tez jej nic nie kazali robic oprocz utrzymywania ran
          w czystosci.
          • neronka Re: Jaka maść na blizny???? 10.04.04, 10:44
            To wszystko zależy od indywidualnych cech organizmu.
            Jednemu blizny się super goją i prawie ślady nie zostają, a inni tak jak ja
            muszą sobie pomagać........
            Tak naprawdę to maście które są ogólnodostępne w aptekach nie mają super
            działania. Po prostu przyspieszają gojenie blizn.
            Jedynym specyfikiem który pomaga jest keloid, który w Polasce został wycofany
            (za granicą dostępny). Kiedyś pod bliznowce wstrzykiwało się właśnie ten
            specyfik żeby bliznowca umartwić i rozpuścić.
            Obecnie na przerośnięte blizny - tylko maści na bazie silikonu np. Zeraderm o
            którym pisałam.
            • Gość: Zofia Re: Jaka maść na blizny???? IP: *.ip-pluggen.com 10.04.04, 18:30
              Tak jak pisalam, lekarz okreslil moja skore jako trudno gojaca sie, ale nigdy
              LEKARZ nie zaproponowal jakiegos kremu czy masci, a ma wszystkie dostepne
              preperaty uzywane w Kalifornii, bo czesto tam jezdzi zeby sie nauczyc cos
              nowego od plastykow w Los Angeles.
              Natomiast keloid (tu znany jako kolegan) wstrzykiwal mi kiedy moje blizny nie
              chcialy zblednac i wygladaly jak grube, czerwone sznurki. Dopiero Ty mi to
              przypomnialas!
              Moj syn ma te same problemy. Miala niewielka operacje na brzuchu kiedy mial 6
              lat i po paru miesiacach mial dalej ohydny, czerwony "powroz" na brzuchu.
              Zazadalam nowego zabiegu aby to usunac. Zrobiono, bez zadnej gewarancji ze
              to "dzikie mieso" nie odrosnie.
              Ale to pomoglo, blizna pojasniala. Kiedy urosl blizna sie rozszerzyla, jest
              widoczna, ale zupelnie plaska.
              Czy byla mozliwosc aby tego w jakis sposob uniknac?
              Lekarze nic nie polecali, a ja nie wiedzialam ze cos mozna zrobic.
              Ja sama mam trzy blizny na twarzy po wypadkach rowerowych, kiedy nie
              pojechalam do zaszycia. Z jedna rana musialam pojechac, bo rozcielam sobie luk
              brwiowy, zreszta mialam wstrzas mozgu (tez na rowerze). Po zaszyciu nie ma
              ani sladu blizny.
    • Gość: misia Re: Jaka maść na blizny???? IP: 195.117.38.* 13.04.04, 14:18
      Jestem "wlascicielką " blizny na twarzy, jest ona prosta bez zadnych przerostow
      czy bliznowcow, smarowalam ja jak jeszcze byla swieza contratubexem potem cepan
      (uczulenia dostalam), potem kupilam plastry silikonowe cica care, i co......,
      blizna jest widoczna, co prawda nie jest czerwona i przerosnieta, ale jest
      widoczna, i w zaden sposob moim skromnym zdaniem nie mozna sie pozbyc blizny.
      Moja blizna to dosyc głęboka krecha na skronii o dlugosci okolo 7 , 8 cm,
      robilam wszystko aby sie tego pozbyc , niestety bez wiekszych efektow, nawet
      makijaz nie pomaga....
    • Gość: misia Re: NERONKA!!!!!!!!!!!! IP: 195.117.38.* 13.04.04, 16:22
      oj Neronko, bylam na konsultacji u chirurga plastyka, jednak no mi powiedzial,
      ze nie mozna nic z tym zrobic, bo niby co ???, jezele blizna jest plaska, bez
      przerostow, to co on ma mi operowac , jeszcze raz rozciąc i zszyc, to tez
      bedzie slad . Moja blizna jest dobrze zszyta, ale slad "krechy" jest i
      chirurgia plastyczna tu raczej nie pomoze
      • neronka Re: NERONKA!!!!!!!!!!!! 24.04.04, 13:11
        Hej Misiu
        Jeśli Twoja blizna jest płaska to rzeczywiście nic z nią nie zrobisz i nikt jej
        nie wytnie.
        Musisz ją po prostu polubić i starać sie z nią żyć.
        Ja mam taką na szyi już 4 lata i po prostu stwierdziłam że tak musi być i
        koniec, taka moja uroda, nic na to nie poradzę.
        I ty też musisz się przestawić.
        Gorsze rzeczy ludzie mają i żyją.
        Życze pozytywnego nastawienia
      • neronka Re: Jaka maść na blizny???? 24.04.04, 13:13
        OOOO!
        To ja jestem zainteresowana Veradermem.
        Czy kupuje się go w zwykłych aptekach?
        Bo Zeraderm jest w Trójmieście tylko w sklepie chirurgicznym przy Akademii
        Medycznej.
        Czy skład jest taki sam?
        Może wiesz coś bliżej?
        • ziel_ona Uwaga!!! 08.05.04, 21:50
          Jestem w temacie, bo mialam rok temu wypadek i pozostałością po nim jest
          niezbyt piękna blizna na skroni.
          Konsultowalam to z wieloma chirurgami plastycznymi (nie tylko w Polsce) -
          wszyscy ostrzegali przed Contratubexem i Cepanem. To są środki na bliznowce,
          keloidy i wszystkie inne "twory" wystające ponad powierzchnię skóry. Powodują
          zapadnięcie się blizny, dlatego stosowania ich na "równe" szwy zdecydowanie się
          nie poleca. Mi został tylko Bepanthen i maść z witaminą A, żeby odżywiać bliznę
          no i krem w wysokim filtrem, bo promienie UV bardzo zle na nią działają. Na
          szczęście czas leczy rany. Podobno...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka