Dodaj do ulubionych

Aknenormin - czy ktoś brał na trądzik?

16.09.10, 00:18
mój mąż ma straszny problem z trądzikiem, a młodzieniaszkiem już nie jest. ma całą twarz i plecy usiane ropnymi grudkami i czerwonymi krostami, które po prostu są i ani nie dadzą się wycisnąć, ani nie znikają. próbowałam leczyć go domowymi sposobami i kosmetykami, ale bezskutecznie. wyszukałam w necie lek o nazwie Aknenormin, no i się zastanawiamy, czy może to mogłoby mu pomóc. czy ktoś brał te tabletki na trądzik i udało mu się wyleczyć?
Obserwuj wątek
    • termodynamik Re: Aknenormin - czy ktoś brał na trądzik? 21.09.10, 20:51
      Generalnie w pierwszej kolejności warto iść do dermatologa i jego zapytać o zdanie. Co do samego leku, to moja koleżanka miała półroczną kurację z Akne i była zadowolona - po trzech miesiącach było już widać znaczącą poprawę, a po pół roku już nawet nie pamiętała specjalnie jak wyglądała przed kuracją.
        • termodynamik Re: Aknenormin - czy ktoś brał na trądzik? 29.09.10, 16:40
          powiem tak: poprawa często następuje na długo przed końcem kuracji. Jej długość zależy od nasilenia trądziku i wagi ciała. Lekarz dobierze dawkę dzienną i sumaryczną (zazwyczaj 120-150 mg/kg masy ciała), przez co będzie można następnie określić długość kuracji. Aby całkowicie się pozbyć trądziku, trzeba niestety wziąć całą dawkę sumaryczną.
            • termodynamik Re: Aknenormin - czy ktoś brał na trądzik? 01.10.10, 19:56
              myślę, że trądzik jest tak dziwnym zjawiskiem, że nie można do końca powiedzieć, że się wszystko wie :) Ja też nie jestem specjalistą, więc bardziej szczegółowe pytania warto na pewno zadawać (jak pisałem wyżej) dermatologowi :) Wypytaj go szczegółowo o ten lek, to może powiedzieć Ci sporo więcej. Trzeba pamiętać o tym, że Akne obciąża organizm, tak więc jakieś wspomagacze typu hepatil na wątrobę, czy kremy nawilżające do wysuszonej skóry.
              • minniemouse Re: Aknenormin - czy ktoś brał na trądzik? 01.10.10, 23:21

zapytaj tez dermatologa czy w PL jest stosowane leczenie Levulanem

to jest taka terapia swietlna ktora zmniejsza gruczoly lojowe, dzieki czemu skora wydziela mniej tluszczu, dzieku czemu jest mniej wagrow i pryszczy.

Minnie

--
                Warto przeczytac na forum Migrena:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=85321110
                forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=92045900
                • emazzi Re: Aknenormin - czy ktoś brał na trądzik? 02.10.10, 11:59
                  też byłabym zainteresowana jakąś cudowną kuracją, ale nie wiem czy taka istnieje,Jeśli ktoś sprawdził na sobie (niech nie piszą spamerzy co zachwalają cudowne środki) i ma pozytywne doświadczenia niech napisze. Mój syn męczy się z tym paskudztwem chyba od 10 lat, chodzimy po róznych dermatologach, zmieniaja masci, nawet był na kuracji chyba półrocznej Tetralysalem i niestety cały czas to wraca, są okresy lepsze lub gorsze, ale nie mogę powiedzieć że jest wyleczony.
                  • minniemouse Re: Aknenormin - czy ktoś brał na trądzik? 03.10.10, 00:19
                    gwoli wyjasnienia, ja nie jestem spamerka, levulan to nie jest cudowny srodek
                    tylko zabieg l wykonywany w gabinecie albo dermatologicznym albo medycyny estetycznej
                    nie jest tez "cudownym srodkiem", trzeba go powtarzac

a z tradzikiem juz tak jest ze niestety ale nieraz trzeba go leczyc wiele lat.

Minnie

--

• emazzi Re: Aknenormin - czy ktoś brał na trądzik? 04.10.10, 20:40
                      jeśli lek o którym piszecie to jest to samo co R-o-a-c-c-u-t-a-n-e , to kiedyś się tym interesowałam, bo dermatolog bardzo nas na niego namawiała, ale w necie było o nim tyle dobrego, co złego więc syn nie chciał, dużo skutków ubocznych,długa i kosztowna kuracja, ale faktycznie jest to chyba jedyny lek który w 80% daje pozytywny efekt
                      • minniemouse Re: Aknenormin - czy ktoś brał na trądzik? 04.10.10, 22:18
                        wszystkie leki maja nazwy handlowe - brand names- i chemiczne nazwa.
                        Akne.. i te inne to handlowe, chemiczna to isotretinoin. pod nazwa A-c-c-u juz nawet chyba nie jest produkowany.

zawsze jak kupujecie lek to patrzcie na jego SKLAD.
                        wrzuc Akne.. w Googla i sama zobacz pod jakimi nazwami handlowymi jeszcze jest.

ten lek wstrzymuje produkcje gruczolow lojowych, dlatego pomyslalam ze ten Levulon moze dzialac podobnie. ale podkreslam nie wiem czy jest osiagalny w PL.

Minnie

--

• felizo Re: Aknenormin - czy ktoś brał na trądzik? 20.10.10, 11:42
      Tradzik jest skutkiem przytkanej watroby glownie przez produkty mleczne i jak watroba nie wydala to organizm zaczyna sie oczyszcac poprzez skore wiec w takiej systuacji proponuje krotki post zeby watrobe oczyscic ale decyzja nalezy do was, a tutaj macie wiecej nformacji niejedzenie
      • grazyna.skiba Zwycięstwo! 23.10.10, 15:01
        Przeszłam przez całą kurację Akne. Od ponad roku nie mam nawrotów trądziku, żadnych wyprysków, zaskórników, nadmiernego przetłuszczania. Polecam :)
        • nommika Re: Zwycięstwo! 22.12.10, 20:40
          gratuluję zwycięstwa, to znaczy, że jest jakaś nadzieja na wygranie z trądzikiem ;) też biorę Aknenormin, ale dopiero od 2 tygodni, więc spektakularne efekty jeszcze przede mną.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka