Dodaj do ulubionych

Dieta przy cukrzycy,miażdżycy,po zawale, amputacji

28.09.10, 11:35
Witam,

Mój tata choruje od kilku lat na cukrzyce, dodatkowo ma też miażdżycę i chorobę niedokrwienną serca. Wszystko to doprowadziło do konieczności wstawienia mu miesiąc temu protezy naczyniowej od aorty brzusznej do ud. Dodatkowo z powodu martwicy miał też obcięty początkowo jeden duży palec u nogi, ale okazało sie to niewystarczające i w czwartek miał apmutowaną nogę poniżej kolana. Jakby tego było mało to w niedzielę miał duszności i choć po podaniu leku po kilku nawrotach przeszły one bez śladu, to okazało się, że był to zawał niepełnościenny i konieczna będzie koronarografia, której nie można przeprowadzić natychmiast z uwagi na świeżą ranę i koniecznośc podania silnych środków przeciwkprzepliwych. Przez te wszystkie operacje a także to, że tata niewiele chce jeść, chociaż ogóleni czuje sie dobrze, ma też bardzo kiepską morfologię i dostał dzisiaj 3 jednostki krwi.
Na razie od miesiąca nie pali. Ale chcialabym też zmienić mu dietę .
Próbowałam znaleźć na internecie jaka dieta byłaby najlepsza dla taty, ale jak nalozyłam na siebie to co wolno / nie wolno w diecie przy cukrzycy, miażdżycy i po zawale to wyszlo mi że baaardzo niewiele rzeczy mu zostało...
Czy któs mógłby mi pomóc i może wskazac jakiś link gdzie byłyby przedstawione zasady takiej zdrowej diety, wydrukowałabym to mamie żeby miała "ściągę"..
Tak wstępnie co pamietam to :
zero smażonego , tylko pieczone / na parze/ duszone
oliwa zamiast oleju
jak najmniej soli
dużo ryb morskich

Bedę wdzięczna za wszelkie dodatkowe wskazówki, albo np. link do strony gdzie znajdę jakies zdrowe przepisy.

Tak jeszcze sobie pomyślałam... byłam kiedys na diecie south beach... mam nawet książke...
Ona zdaje sie została stworzona "dla sercowców" ? A jak to sie ma do cukrzycy ?

Mam jeszcze jedną WIELKĄ prośbe.... tacie przy tych slabych wynikach krwi podobno pomógłby sok z buraków. czy któś może mi podac przepis na taki sok, czy można go jakos przyprawić i w ogóle jak go zrobic zeby był (o ile to możliwe) smaczny ?

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam,
Mariola
Obserwuj wątek
  • wiedzma30 Re: Dieta przy cukrzycy,miażdżycy,po zawale, ampu 30.09.10, 18:11
   > Mam jeszcze jedną WIELKĄ prośbe.... tacie przy tych slabych wynikach krwi podob
   > no pomógłby sok z buraków. czy któś może mi podac przepis na taki sok, czy możn
   > a go jakos przyprawić i w ogóle jak go zrobic zeby był (o ile to możliwe) smacz
   > ny ?

   To prawda sok z burakow bardzo poprawia krew.
   Wystarczy wycisnac sok przy uzyciu sokowirowki. Do soku z burakow dobrze jest rowniez dodac sok z marchwi.
   Do smaku trzeba sie przyzwyczaic...
  • artur737 Re: Dieta przy cukrzycy,miażdżycy,po zawale, ampu 01.10.10, 12:46
   W takich przypadkach najlepiej dziala dieta weganska niskotluszczowa. Stosujac ja mozna praktycznie odwrocic uszkodzenia naczyniowe a nie tylko zatrzymac postep choroby.

   Dieta ta znana jest takze jako dieta Dr. Ornisha i jej dzialanie jest udowodnione naukowo.

   Ale nie jest to latwa dieta bo nie zawiera w ogole produktow zwierzecych czyli ani jaj, ani mleka ani ryb. Jedyne co jest dopuszczalne z art zwierzecych to lyzeczka oleju rybnego.

   Niestety wiekszosc ludzi woli umrzec niz na nia przejsc.

  • annakasprzyk DIETA. Prawidłowe odżywianie. 15.10.10, 17:43
   BH.301.
   MOTTO: ŻYWIENIE RACJONALNE; wg: IRL KRAKÓW.

   Ja jednak polecam i wskazuję na naukową wiedzę biologiczną, rozsądek oraz umiar. Jemy niskotłuszczowo, 0% negatywnych TOKSYN, energetyczne węglowodany wyłącznie do 26% wzrostu, czyli tzw. NISKIE węglowodany.

   Pokarmy o właściwym doborze białek, oraz co niezmiernie istotne, nie zawierające toksyn spowalniających i zatruwających nasze organizmy. Tabele; Dozwolone oraz Zakazane dopełniają właściwej identyfikacji prawd przyrodniczych.

   To właśnie przy problemach z odżywianiem, przy zwalczaniu otyłości, również cukrzycy typu 2, niezmiernie pomocne są tabele z produktami odpowiednio prozdrowotnie, odchudzająco sklasyfikowanymi tzw. INDEKS ŻYWIENIOWY, tj. IŻ produktu. Skuteczne i warto !! Ostatnie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego.

   KONKLUZJA finalna:
   ilość żywności należy BEZWZGLĘDNIE dostosować do trybu życia, czyli ZAPOTRZEBOWANIA energetycznego własnego organizmu. Najistotniejszym stabilizatorem wyrównywania braków ENERGII u człowieka jest bez wątpienia tzw. CHLEB typu KR-IRL. Wskazana jest także zasadotwórcza cytryna ok. 2,5-4 sztuk/24h. Sok z cytryny neutralizuje kwasowość soków trawiennych pustego żołądka zmniejszając łaknienie.

   R E F L E K S J A:
   INDEKS ŻYWIENIOWY, a; INDEKS GLIKEMICZNY, to dwa różne spojrzenia na realia przyrodnicze.
   IŻ; to identyfikacja ewolucyjnych dokonań przyrody. IG; to marketing, obłuda i biznes.

   Zobacz też; CHLEB na OTYŁOŚĆ, wg: IRL KRAKÓW.
   Książka; pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.
   Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione.
   Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL
   ADRES_______: www.magdalirl.com.pl/
  • annakasprzyk ODCHUdzanie racjonalne, wg; IRL Kraków. 04.11.10, 23:35
   BH.305.
   MOTTO: Wzorcowe odżywienie komórek organizmu, to: OBOWIĄZKOWY standard.

   Prawidłowa biologicznie, prozdrowotna metoda odżywiania; tzw. dla myślącego człowieka powinna AKCEPTOWAĆ wszelkie uwarunkowania naszej przyrody, ewolucją narzucone REGUŁY. Stanowi to trudny problem, ale bez badań; krew, wydzieliny, wydaliny, pierwiastki włosa, jest to absolutnie niemożliwe.

   Wtedy można tylko przerzucać się, pseudo regułami; na węch i czucie, również przypuszczenia. Kto zada sobie trud i zbada jak podnosi się poziom cukru przy poszczególnych produktach, jaki jest wpływ tłuszczów i jak, tj. w jakiej ilości się odkładają, jak organizm oddziaływuje na rodzaje białek itd. to wyniki dla wszystkich ludzi są niemal identyczne ew. drobna skala technicznego błędu.

   A więc; przy zwalczaniu otyłości ważna jest wiedza, klasyfikująca pożywienie na kategorie uwzględniające zawartość tłuszczów, WYSOKICH węglowodanów, NISKICH węglowodanów; tj. tych które sprzyjają powstawaniu otyłości i cukrzycy typu 2, a które nie, oraz pozostałych składników. Stosunkowo prostym jest zaznajomić się z tabelami pożywienia wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO, tj. IŻ produktu. To wystarcza, aby samemu DECYDOWAĆ o łatwym doborze składników swojej diety, co stanowi na szczęście, rozwiązanie trudnego problemu dotyczącego zwalczania obu chorób. Lekarz rodzinny zdecydowanie, też nam to potwierdzi.

   PLAN odchudzania: minimum.
   Ustalamy 3 posiłki zasadnicze/24h. 1. Śniadanie. 2. Obiad. 3. Kolacja.

   Śniadanie: CHLEB typu KR-IRL, jako energetyczny stabilizator poziomu cukru we krwi oraz produkty z tabel Zalecane i Dozwolone wg tzw. IŻ produktu.
   Przykład; Chleb typu kr-irl 1,5 kromki. Dorsz wędzony 200 gram. Szproty wędzone 5 szt. Pomidor 0,5 szt. Cebula świeża 1 szt. Jajo kurze ugotowane na twardo 1 szt. Herbata z cytryną (dużo soku) 300 ml. Kawa rozpuszczalna z kofeiną 200 ml.

   Obiad: Ryż gotowany 3 łyżki stołowe oraz fasola Piękny Jaś 10 szt.. Te dwa składniki stanowią podstawowy stabilizator glukozy. Pozostałe dodatki do obiadu wybieramy z tabel Zalecane i Dozwolone wg tzw. IŻ produktu. Np. Ryba chuda czarniak 200 gram gotowana na parze, kapusta kiszona 150 gram, ziemniak 1 szt.

   Kolacja: Chleb typu KR-IRL 1 kromka, fasola Piękny Jaś 10 szt. jako 2 składniki stabilizacji poziomu cukru we krwi. Ryba wędzona np. pikling 0,5 szt. ogórek kiszony 1 szt. Herbata i kawa jak powyżej. Inne napoje wg tabel z książki.

   W ciągu dnia spożywamy z herbatą lub wodą mineralną 2,5-4 sztuk cytryn. Zasadotwórczy sok z cytryny skutecznie eliminuje uczucie łaknienia czy też ssania w pustym żołądku przez 24h, co pozwala wykluczyć podjadanie tzw. przekąsek. Zwyczajnie nie odczuwamy głodu. Śniadania nie zmniejszamy NIGDY. Natomiast objętość obiadu i kolacji zmniejszamy dotąd, aż nie zaczniemy odczuwać głodu ok. 5-6 godz. nad ranem. Wówczas wprowadzamy do jadłospisu 4 posiłek tzw. PRZEDŚNIADANIOWY.

   Przedśniadanie: Np. Fasola Piękny Jaś 10 szt. Ogórek kiszony 1 szt. Jabłko 1 szt.

   Gdy stwierdzamy, iż jeszcze nie szczuplejemy to w dalszym ciągu zmniejszamy objętości wyłącznie obiadu oraz kolacji. Jednak z tych pomniejszanych stale posiłków tzw. stabilizatorów poziomu glukozy we krwi nie eliminujemy. Jest to absolutnie NIEDOZWOLONE, ponieważ produkty te stanowią podstawowe źródło energii naturalnej dla komórek naszego organizmu, a w szczególności komórek nerwowych MÓZGU.
   Ew. dodatkowe informacje uzyskamy dzwoniąc do instytutu: IRL KRAKÓW, gdzie za wszelkie ustalenia i doprecyzowania opłata jest obowiązkowa; to wyłącznie słowo dziękuję.

   POSUMOWANIE:
   Wszelkie zamienniki stabilizatorów glukozy oraz inne składniki uzupełniające nasze posiłki wybieramy z tabel wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO, tj. IŻ produktu. Skuteczne i warto !! Ostatnie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego.

   Wskazujemy jednoznacznie na naukową wiedzę biologiczną, rozsądek oraz umiar. Jemy niskotłuszczowo, 0% negatywnych TOKSYN, energetyczne węglowodany wyłącznie do 26% wzrostu, czyli tzw. NISKIE węglowodany.

   Pokarmy o właściwym doborze białek, oraz co niezmiernie istotne, nie zawierające toksyn spowalniających i zatruwających nasze organizmy. Tabele; Dozwolone oraz Zakazane dopełniają właściwej identyfikacji prawd przyrodniczych.

   Produkty ZALECANE to: białka biologicznie prawidłowe, minimalna zawartość tłuszczu, węglowodany do 13% wzrostu (b. niski wzrost po spożyciu), oraz 0% toksyn.

   Produkty DOZWOLONE to: białka prawidłowe biologicznie, nieduża zawartość tłuszczu, węglowodany do 26% wzrostu (bezpieczny antycukrzycowy wzrost), minimalna zawartość toksyn.

   Produkty ZAKAZANE to: białka nieprawidłowe biologicznie, za dużo tłuszczu, węglowodany o wzroście 26,01%-74% wzrostu (wzrost duży i b. duży), oraz zbyt wiele toksyn spowalniających i zatruwających nasze organizmy.

   CYTRYNA:
   Zastosowanie dużej ilości zasadotwórczego soku z cytryny/24h, do skutecznej neutralizacji kwasów trawiennych pustego żołądka celem wyeliminowania GŁODU, to kolejne fenomenalne w swej prostocie i oczywistości ustalenie w instytucie: IRL KRAKÓW.

   WAŻNE:
   CHLEB typu KR-IRL. Zamienniki to: CHLEB na OSTEOPOROZĘ, CHLEB na OTYŁOŚĆ, CHLEB na CUKRZYCĘ.
   Skrót; IŻ produktu. Pełna nazwa to: INDEKS ŻYWIENIOWY, tj IŻ produktu.

   KONKLUZJA finalna:
   Ilość żywności należy bezwzględnie dostosować do trybu życia, czyli zapotrzebowania energetycznego własnego organizmu. Najistotniejszym stabilizatorem wyrównywania braków energii u człowieka jest bez wątpienia tzw. CHLEB typu KR-IRL. Wskazana jest także zasadotwórcza cytryna ok. 2,5-4 sztuk/24h. Sok z cytryny neutralizuje kwasowość soków trawiennych pustego żołądka zmniejszając łaknienie.

   R E F L E K S J A:
   INDEKS ŻYWIENIOWY, a; INDEKS GLIKEMICZNY, to dwa różne spojrzenia na realia przyrodnicze.
   IŻ; to identyfikacja ewolucyjnych dokonań przyrody. IG; to marketing, obłuda i biznes.

   Zobacz też; CUKRZYCA typu 2, wg: IRL KRAKÓW.
   Książka, pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.
   Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione. **
   Rozdział nr R33 zawiera zestaw ćwiczeń na MIĘŚNIE OKOŁOKRĘGOSŁUPOWE, które w praktycznej indywidualnej realizacji, finalnie rozwiązują problem bólów kręgosłupa u człowieka oraz kształtują tzw. PŁASKI BRZUCH.
   Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL
   ADRES_______: www.magdalirl.com.pl/

   INSTYTUT naukowo-badawczy im. Prof. Ryszarda Lorenca w Krakowie. Dr inż. Jarosław MICHAŁ, telefon: 12 359 70 15, telefon/fax: 12 358 77 30, Info: INSTYTUT IRL KRAKÓW, Pn.-Pt. 10:00-17:00

   ARTYKUŁ jest oczywiście do WOLNEGO wykorzystania. Proszę tylko zauważyć, że treści w tym artykule stanowią identyfikację zjawisk, które są wyewoluowane przez przyrodę, i każdy może sobie prawdy te potwierdzić. Wartość stanowią wyniki badań laboratoryjnych, a nie puste ciągle powtarzane frazesy, nieprawdy biologiczne, czyli zwyczajnie pospolite kłamstwa. Chodzi też o to, że stale mówimy o rozszerzaniu się chorób tzw. plaga otyłości oraz plaga cukrzycy typu 2, jako o chorobach cywilizacyjnych.

   Dla nas tj. IRL KRAKÓW, określenie cywilizacja wiąże się z podawaniem ludziom wiedzy; prawdziwej i jasnej, oraz łatwej do potwierdzenia. Dopiero wtedy mówimy o cywilizacji, jako o pojęciu, bo samo słowo powtarzane wielokrotnie bez merytorycznych wyjaśnień nic nie uszczegóławia, a raczej utrudnia precyzyjną i logiczną ocenę prawd biologicznych.

   MOTTO: Mądrość człowieka polega na respektowaniu dokonań przyrody i nie zmienianiu jej zasad. Moją intencją jest przekazać tę wiedzę, ponieważ swoje własne życie realizujemy TU i TERAZ. Autorem przedstawionego artykułu jest; Dr inż. Jarosław MICHAŁ; konsultant INSTYTUTU IRL KRAKÓW.

   Powyższe treści dzięki uprzejmości autora, zamieścił/a: jw. **
   • koziorozka Re: Dieta przy cukrzycy,miażdżycy,po zawale, ampu 30.08.17, 14:24
    patafilar1 napisał(a):
    > Na miażdżycę polecam pić sok z marchewki, buraka, cebuli, brukselki i rzeżuchy.
    > Piję taki sok od jakiegoś czasu i mi pomaga. Przepis znalazłem na [ tu był adres bloga ]

    Patafilar, jak chcesz reklamować swojego bloga, to jawnie. Wstaw link do stopki i będzie się pojawiał pod każdym twoim postem. Po co udajesz czytelnika, gdy jesteś autorem?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka