Dodaj do ulubionych

Ile kosztuje dobrowolne ubezpieczenie?

11.10.10, 22:23
I czy bardziej opłaca się po prostu otworzyć jednoosobową firmę, płacić te dwieście parę miesięcznie w tym składki zdrowotne - wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli się mylę, bo nie wiem ile samo dobrowolne ubezpieczenie np. niezarejestrowanego bezrobotnego kosztuje?
I czy jeśli prowadzę 1-os. firmę, sam sobie płacę składki, to jakie dokumenty potwierdzają moje ubezpieczenie - też sobie rmuę drukuję (skąd?).
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: Ile kosztuje dobrowolne ubezpieczenie? 11.10.10, 23:20
      dawidowski777 napisał:

> I czy bardziej opłaca się po prostu otworzyć jednoosobową firmę, płacić te dwie
      > ście parę miesięcznie w tym składki zdrowotne - wyprowadźcie mnie z błędu, jeśl
      > i się mylę,

Dwieście parę złotych ??? Zakładając, że masz prawo do ulgowego ZUS, płacisz 343,83 PLN miesięcznie (bez wypadkowego).

twoja-firma.pl/narzedzia/skladki-zus/
      > bo nie wiem ile samo dobrowolne ubezpieczenie np. niezarejestrowane
      > go bezrobotnego kosztuje?

306,18 PLN miesięcznie (do września 2010) plus jednorazowa opłata specjalna (od 0 PLN do 6.804,10 PLN).

www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=2&dzialnr=1&artnr=1443

> I czy jeśli prowadzę 1-os. firmę, sam sobie płacę składki, to jakie dokumenty p
      > otwierdzają moje ubezpieczenie - też sobie rmuę drukuję (skąd?).

Dowód opłacenia składki za ostatni miesiąc.

S.
        • snajper55 Re: Ile kosztuje dobrowolne ubezpieczenie? 15.11.10, 17:37
          dawidowski777 napisał:

> jeśli to tyle kosztuje, niech się goni to państwo polskie.

Darmowa opieka medyczna jest jeszcze na Kubie, w Korei Północnej. Być może na Białorusi. Może tam się udaj? W Wielkiej Brytanii też trzeba za ubezpieczenie płacić. Obawiam się, że więcej niż 300 PLN miesięcznie.

S.
    • ela_anna Re: Ile kosztuje dobrowolne ubezpieczenie? 15.11.10, 18:57
      nie jestem pewna czy mozna sie indywidualnie ubezpieczyc.Jakis czas temu w zwiazku z odejsciem z pracy zapytalam w Zus-ie o kontynuacje ubezpiecznia emerytalnego i uzyskalam odpowiedz,ze mozna kontynuowac ,ale trzeba spelnic warunek,mozna to uczynic przed uplywem 30 dni od zwolnienia.Pozniej jest to niemozliwe.Mozna placic składki na ubezpieczenie zdrowotne,ale to juz nie sprawa Zus-u.Byc moze cos sie zmienilo do tego czasu.Warto zapytac w ZUS-sie.
      • snajper55 Re: Ile kosztuje dobrowolne ubezpieczenie? 15.11.10, 20:14
        ela_anna napisała:

> nie jestem pewna czy mozna sie indywidualnie ubezpieczyc.Jakis czas temu w zwia
        > zku z odejsciem z pracy zapytalam w Zus-ie o kontynuacje ubezpiecznia emerytaln
        > ego i uzyskalam odpowiedz,ze mozna kontynuowac ,ale trzeba spelnic warunek,mozn
        > a to uczynic przed uplywem 30 dni od zwolnienia.Pozniej jest to niemozliwe.Mozn
        > a placic składki na ubezpieczenie zdrowotne,ale to juz nie sprawa Zus-u.Byc moz
        > e cos sie zmienilo do tego czasu.Warto zapytac w ZUS-sie.

Pytanie dotyczyło ubezpieczenia zdrowotnego, a nie emerytalnego.

S.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka