Dodaj do ulubionych

Mam dużą krótkowzroczność (- 6,5 dioptrii). Zas...

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.04.04, 23:47
hej!artykuł jest spoko!tylko zastanawia mnie dlaczego tak mało ludzi ronbi
sobie takie operacje?pewnie chodzi o pieniądze!a ludzie bogaci przecież ich
stać na ową operację?gdzieś musi być ciemna strona medalu?dlaczego nikt o
niej nie pisze?a tak poza moimi wątpliwościami to sama zastanawiam sie nad
taką operacja!!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: sylwia szukamy pomocy IP: *.lodz.sdi.tpnet.pl 30.05.04, 14:41
      mam córeczkę z całym zespołem wad wzroku(krótkowzroczność -14 i -12, zez
      naprzemienny obu oczu, astygmatyzm, postępujące zmiany zwyrodnieniowe
      siatkówki) ola ma tylko 4 lata a wada się pogłębia , gdzie szukać pomocy? czy
      jest w polsce klinika która jest w stanie pomóc Oli?
      • Gość: Teresa Re: szukamy pomocy IP: *.net-serwis.pl 30.05.04, 18:15
        sylwio, medycyna chinska przypisuje watrobie i nerkom duzy wplyw na stan wzroku;
        trzebaby wzmacniac na calego te dwa wazne narzady, poszukaj szybciutko dobrego
        lekarza medycyny chinskiej
        ja sama mam problemy oczne i wiem, ze medycyna oficjalna w tym wzgledzie wiele
        nie moze
      • Gość: x Re: szukamy pomocy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.05, 18:20
        Pomocy szukać w Rosji. Oni mają okulistykę na najwyższym poziomie. W dawnych
        czasach moja koleżanka zoperowała dziecko z szalejącą krótkowzrocznością u
        lekarza armii stacjonującej w Polsce, z wielkim powodzeniem. Nasi tego nie
        umieli, ale lekarzy armii tępili. Zazdrość zawodowa.
    • anula36 Re: Mam dużą krótkowzroczność (- 6,5 dioptrii). Z 30.05.04, 15:07
      malo? Z grona moich znajomym znam przynajmniej 5 osob. Wszystkie chwala, no ale
      mieli szczescie, zadnych powiklan. No i duze wady.Sama sie zastanwialam,a le
      wade mam mala i tylko jedno oko sprawne, znajomy okulista mi odradzil.
      Podobno ( tak moj znajomek twierdzi) przy duzej wadzie ( pow. 5 dioptrii)
      naprawde sa bardzo dobre efekty, krzywizna jest prosta do skorygowania i nawet
      jesli zostaje - 1, czy -0,5 D to jest bardzo spektakularny efekt.
      • Gość: magda Re: Mam dużą krótkowzroczność (- 6,5 dioptrii). Z IP: *.slowiki.org / *.internetdsl.tpnet.pl 05.10.04, 13:54
        ARETSE11 mogłabys odezwać sie do mnie na gg 1120979 lub maila berta_m@tlen.pl.
        Mam ten zabieg o którym tu mowa w najblizszy piatek - może dałabys mi jakis
        wskazówki albo opisałabys jak to wyglądało u Twojego eks- chłopaka.Ile trwał
        tzw. okres rekonwalescencji. Juz stoje na górze i...dziekuje. Innych równiez
        zapraszam. Mam -4 dioptrii i tez wczesniej nosiłam soczewki. Jak już bede
        sprawna po... to dam znaka co i jak:-) Ale może jeszcze przed- ktoś mi coś
        poradzi , albo doda otuchy:-)
      • trickyx Re: Mam dużą krótkowzroczność (- 6,5 dioptrii). Z 19.01.05, 08:25
        ja miałam taka operacje, -3 - 4,5, lekki astygmatyzm (1,5) no i niestety po
        półtora roku wychodzi na to , ze bede na slabszym oku nosic jakies -1 lub
        nawet -2, mialam straszne powiklania i przeszlam horror (na jedno oko b. zle
        widzialam po operacji- nawet najwiekszej litery na tablicy nie moglam
        rozpoznac), na drugie widzialam perfekcyjnie po zabiegu, a dzien pozniej
        dostalam zakazenia, zastrzyk w oko, wizyta co drugi dzien w klinice (Katowice)
        Ale wiekszosc osob, ktore spotykalam nie miala powiklan, te z wiekszymi wadami
        ode mnie zeszly na 0, jesli macie ogolnie wrazliwy wzrok, sklonnosc do
        przeziebien to raczej sie zastanowcie, bo wrazliwosc na pewno sie poglebi
        (reakcje na swiatla samochodow, slonce, komputer)

no i lepiej nie prk tylko lepiej lasek, lasik
    • Gość: ANKA Re: Mam dużą krótkowzroczność (- 6,5 dioptrii). Z IP: *.isp.tvkg.net 13.02.05, 17:59
      HEJ !JA JESTEM PO OPERACJI PRZESZCZEPIENIA SOCZEWEK ,MIAŁAM WADĘ -23,00 DIOP I
      CYLINDER 3,5,ŚWIAT ZAWALIŁ MI SIĘ PO DZIESIĘCIU LATACH NOSZENIA SOCZEWEK
      KONTAKTOWYCH OKO ODRZUCIŁO SOCZEWKI.POJAWIŁA SIĘ WYDZIELINA
      GORĄCZKA ,OPUCHLIZNA,CZERWONE OCZY I BÓL NIE DO WYTRZYMANIA .W MIARĘ
      FUNKCJONOWAŁAM NORMALNIE DO GZDZ 14 STEJ A DALEJ TO BYŁ KOSZMAR.PRACUJĘ PO 10-
      12 GODZIN PRZY KOMPUTERZE WIĘC CÓŹ NIE BYŁO WYJŚCIA PODDAŁAM SIĘ ZABIEGOWI
      12,01,2005 W WROCŁAWSKIM CENTRUM OKULISTYCZNYM NA UL.PIWNEJ 13.NIE WYOBRAŹAŁAM
      SOBIE NOSZENIA OKULARÓW ,KTÓRE WSWOIM WYGLĄDZIE PRZYPOMINAŁY DENKA OD
      BUTELEK,SŁOIKÓW.DZIŚ MIJA MIESIĄC JAK ŚCIĄGNIETO MI OPATRUNKI .NIE PAMIĘTAM
      KIEDY SPOTKAŁO MNIE TAK WIELKIE SZCZĘŚCIE,WIEM NAPEWNO ,ŹE 13EGO NIE JEST
      DNIEM PECHOWYM.JUTRO JADĘ NA KONTROLNĄ WIZYTĘ ,OKAŹE SIE ILE POZOSTAŁO MI
      MINUSÓW.NA MOJE ODCZUCIE TO NIEWIELE ,PONIEWAŹ CZYTAM GAZETY,OGLĄDAM
      TELEWIZJĘ,OD PIERWSZEGO DNIA PO OPERACJI.NAJWAŹNIEJSZE CO W ŹYCIU CZŁOWIEKA
      JEST TO WZROK,A JA DZIĘKI WCO STAŁAM SIĘ NOWĄ OSOBĄ ,PEŁNĄ CHĘCI DO ŹYCIA,A NIE
      BYŁO CIEKAWIE ,SIADAŁAM PSYCHCZNIE.PRZEDEWSZYSTKIM TO POKAZUJĘ MOJĘ PIĘKNE
      BARDZO DUŹE OCZY /NAPRAWDĘ TAKIE MAM /WSZYSCY MI TO POWTARZAJĄ.
      ŹYCZĘ WSZYSKIM WACHAJĄCYM SIĘ POWODZENIA W PODEJMOWANIU MĄDRYCH DECYZJI,DUŹO
      ODWAGI NAPRAWDĘ WARTO.
      JEŚLI CHCECIE DOWIEDZIEĆ SIĘ COŚ WIĘCEJ TO MÓJ NR GG / 7907143 /ŚMIAŁO PISZCIE.
      DZIŚ SZCZĘŚLIWA ,OPTYMISTYCZNIE NASTAWIONA DO ŹYCIA.POZDRAWIAM WSZYSTKICH.
    • Gość: ciekawa Re: Mam dużą krótkowzroczność (- 6,5 dioptrii). Z IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 14.02.05, 01:38
      a ja mam kilka pytań:
      1. czy to prawda, że kiedy się przestaje rosnąć, to przestaje się rownież
      zwiększać wada wzroku?
      2. czy jeśli ktoś jest alergikiem (nie mogę nosić żadnej biżuterii, muszę też
      np. podklejać sobie guzik od spodni od spodu, żeby metal nie miał kontaktu z
      moją skórą, dodatkowo mam uczulenie na większość kosmetyków, kremów itp.) - czy
      taki zabieg nie będzie dla mnie ryzykowny?
    • Gość: Katka Re: Mam dużą krótkowzroczność (- 6,5 dioptrii). Z IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 14.02.05, 15:02
      Czesc,
      tez mam duza wade wzroku - krotkowzrocznosc.Zaczynalam nosic okulary w wieku 5
      czy 6 lat.Poczatkowo mialam jakiegos malego minusika, ale z biegiem lat doszlam
      do prawie -9,5 dioptrii i musze przyznac, ze zycie z taka wada to koszmar.
      Boje sie jednak operacji, bo co by nie mowic jest to jednak jakas ingerencja w
      tkanke i zawsze cos moze pojsc nie tak jak powinno
      Pozdrawiam
      K
    • Gość: ona:) Re: Mam dużą krótkowzroczność (- 6,5 dioptrii). Z IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.05, 13:03
      W tym roku bede miala 19 lat...rowniez naleze do grona krotkowidzow..mam wade
      ok.-8dioptrii...slyszalam ze w wieku 21 lat bede mogla zastosowac ktoras z
      metod korekcji..okulista mowi ze miesnie oka sa silne..ze ma pacjentow z
      mniejszymi lub wiekszymi wadami u ktorych te miesnie sa slabsze..tez ciekawi
      mnie ten temat wzroku..takze piszcie-chetnie poczytam...papa pozdrawiam 3majcie
      sie cieplo (ja wlasnie mam zlamany nos i zyje w domku bez okularkow...a jaki
      pisze ten tekst z taka wada???..hehe znam literki klawiatury niemalze na
      pamiec :)))) ).
    • maijka Re: Mam dużą krótkowzroczność (- 6,5 dioptrii). Z 06.04.05, 16:47
      Co do operacji zmniejszenia wady wzroku. Sama się o to dowiadywałam. Mam
      porządnego lekarza, który był przy takich pionierskich operacjach w różnych
      klinikach świata. I... odradza. Bo wadę wzroku się usuwa, ale za
      rok/dwa/dziesięć może ona wrócić i to z powikłaniami. Bo laserowo ścięta
      rogówka odrasta i to nie zawsze w kontrolowany sposób tzn. może przybrać wygląd
      inny niż u normalnego człowieka, odrosnąć nieregularnie co prowadzi do jeszcze
      poważniejszych problemów ze wzrokiem, czasem do ślepoty. O tym się jeszcze
      głośno nie mówi. Ten lekarz prowadzi mnie od 4 roku życia, kiedy to trafiłam do
      niego z astygmatyzmem. Obecnie mam 20 lat, wadę wzroku -4,5 i -5,5 i żadnych
      podstaw do tego, aby mojemu lekarzowi nie wierzyć, że operację odradził mi z
      troski o mnie. Zaczęłam za to nosić soczewki kontaktowe. Mam szczęście - moje
      oczy doskonale tolerują soczewki ACUVUE 2 a ja czuję, że żyję. :-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka