Dodaj do ulubionych

alergia na kota?

16.04.04, 16:37
Moja 5 letniacórka od miesiąca przewlekle choruje. Grypa, zapalenie ucha a
teraz zapalenie płuc. Pediatra twierdzi, że za ten stan winna jest alergia na
kota i każe się go pozbyć. Czy to możliwe? Czy jest na to jakaś rada? Nie
chcę skrzywdzić ani dziecka ani kota.
Obserwuj wątek
    • martini_very_bianco Re: alergia na kota? 16.04.04, 16:50
      z alergiami radzi sobie homeopatia, melduję i uciekam, zanim mnie Artur
      przegoni albo Doki:))))). Szkoda kota, tym bardziej jeśli z dzieckiem się
      lubią:). Maila Ci mogę wysłać i powiedzieć, na czym to wszystko polega:)

16%VOL
      22%VAT
    • papegoja Re: alergia na kota? 16.04.04, 17:05
      no szybki ten Twoj pediatra...najlepiej pozbyc sie kota, to moze pozbedzie sie
      i Ciebie z dzieckiem...owszem niewykluczone ze to alergia, ale na jakiej
      podstawie...moze raczylby zlecic badania w tym kierunku...no grypa...czestym
      powiklaniem grypy u dzieci jest zapalenie ucha, to niedoleczone latwo moze
      spowodowac zapalenie pluc...i pod tym wszystkim moze rzeczywiscie kryc sie
      alergia, ale niechze ten lekarzyna zechce sie o tym przekonac!!!
        • Gość: Doki Re: alergia na kota? IP: *.107-201-80.adsl.skynet.be 17.04.04, 10:07
          lemonade napisała:

> Dziecko rzeczywiście ma alergie na koty. Zrobiłam testy.

No to jedyna rozsadna alternatywa dla pozegnania z kotem jest pranie kota. Nie
          zartuje. Zrodla juz nie pamietam, ale alergia na koty to alergia na sline i
          bialko, ktore siedzi na siersci. Kota trzeba dokladnie kapac przynajmniej raz w
          tygodniu, to pomoze zlagodzic objawy alergii. Nie wiem, czy to podpada pod
          meczenie kota...

Co do homeopatii: kazdy wierzy, w co chce. Nie ma ani dowodu na dzialanie
          homeopatii, ani dobrego mechanizmu, w jaki moglaby dzialac. Ergo- dopoki nie
          zostanie udowodniona teza przeciwna (a prob bylo wiele...), homeopatia nie dziala.
          • martini_very_bianco Re: alergia na kota? 17.04.04, 19:22
            Doki. Myślałam, że osiągnęliśmy kompromis. Ja nie komentuję Waszych sposobów,
            Wy nie komentujcie moich, tym bardziej że, jak twierdzicie, nie są szkodliwe.
            Ja po prostu piszę ludziom, co wiem i co wypróbowałam. dyskusja na temat
            homeopatii już była i tam można się spokojnie dopisać, nie zaczynajmy tematu od
            nowa.

16%VOL
            22%VAT
            • Gość: Doki Re: alergia na kota? IP: *.107-201-80.adsl.skynet.be 17.04.04, 19:30
              > Doki. Myślałam, że osiągnęliśmy kompromis. Ja nie komentuję Waszych sposobów,

Nie ma waszych i naszych sposobow. Sa sposoby skuteczne i nieskuteczne.
              Homeopatia to sposob nieskuteczny.

Wiesz, co wyprobowalas? Efekt placebo. Nie nalezy go lekcewazyc. Ostatnio
              znalazlem ciekawa prace. Placebo jest silniejsze od morfiny w zwalczaniu bolu.
              Oczywiscie, podajac morfine, sumujesz efekt placebo i morfiny, dlatego morfina
              tak dobrze dziala. Zludzenie wszystkim. Homeopatia niczym.
              • martini_very_bianco Re: alergia na kota? 17.04.04, 19:34
                Doki, dopisz się tutaj po prostu, zamiast się powtarzać
                forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=22&w=10523065&a=11256786. link do
                stony who bym Ci przysłała, ale od strony who zawiesza mi się komputer i
                zupełnie nie wiem, czemu. następnym razem:)))

16%VOL
                22%VAT
                • Gość: Doki Re: alergia na kota? IP: *.107-201-80.adsl.skynet.be 17.04.04, 19:40
                  Nie trzeba, sam sobie moge znalezc. Podsyp komputer czyms homeopatycznym, jak
                  wierzysz, to pomoze. :)))

Napisalem: kazdy wierzy, w co chce. Dzialanie homeopatii opiera sie na wierze w
                  skutecznosc. I to jest realna wartosc, nie przecze. Dlatego "dziala". Na mnie
                  nie zadziala, bo ja WIEM, ze dzialac nie moze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka