Dodaj do ulubionych

Cukrzyca odbiera nam zdrowie po cichu

26.05.11, 21:45
"Cukrzycę stwierdza się, jeśli w ciągu dwóch kolejnych dni poziom glukozy na czczo u pacjenta wyniósł 126 mg/dl lub więcej. (....) Cukrzycę diagnozuje się wtedy, gdy poziom glukozy we krwi wyniesie 200 mg/dl lub więcej."

Może zdecydujcie się, co?
126 lub więcej, czy 200 lub więcej?
Albo wróćcie do pisania o Dodzie.
Obserwuj wątek
    • j-50 Cukrzyca powinna być uznana za chorobę społeczną 27.05.11, 14:54
      Zdarza się, że podczas badań obowiązkowych wykonywanych na koszt zakładu pracy eliminuje się "oszczędnościowo" badania cukru we krwi. Jeśli natomiast badania takie są wykonywane, to z kolei zdarza się, że lekarz orzekający końcowo wydaje swe orzeczenie PRZED OTRZYMANIEM WYNIKÓW Z LABORATORIUM. Tak było w moim przypadku, ale na szczęście potem się zorientowali i do mnie zadzwonili o powtórzenie badań. Na papierze byłem jednak dla zakładu pracy zdrów jak ryba. Ponieważ miałem przez kilka lat wcześniej liczne objawy cukrzycy, to podejrzewam, że wcześniejsze badania na cukier zostały przez mój zakład pracy usunięte z listy "oszczędnościowo". Przez kilka lat miałem zmiany zapalne skóry, ciągła senność po jakimkolwiek posiłku, mocz pod koniec jakoś dziwnie w klopie reagował z wodą dając zawiesinę, pojawiły się stany zapalne błon śluzowych, strasznie bolały mnie nogi i ledwo chodziłem.Zupełnie nie miałem pojęcia, że to były objawy cukrzycy. Tymczasem wcześniej u mojej siostry stwierdzona została cukrzyca, a ta idiotka zachowywała to w najgłębszej tajemnicy przed całą rodziną. Tak, jakby to był adidas lub jakiś syf, kiła czy rzeżączka. Zupełnie nie wiedziałem o jej chorobie, a ona ma przecież duże uwarunkowania genetyczne - o czym w tym artykule się nie pisze. Badania na cukier powinny być robione masowo, choćby nawet glukometrami (wtedy jest jeszcze taniej, a wynik jest natychmiast).
      Po wykryciu u mnie cukrzycy sam już zidentyfikowałem dwie osoby chore na cukrzycę, które o swojej chorobie nie wiedziały. U diabetologów są straszne kolejki. Sam niedawno byłem w kolejce z nr 10 i czekałem ponad 3 godziny. Te oszczędności mojego zakładu pracy skończyły się tym, że jestem teraz już drugie półrocze na płatnym urlopie zdrowotnym. Gdzie tu zatem oszczędności - pytam się! Na szczęście dolegliwości nóg mi powoli przechodzą. Schudłem do normalnej wagi, cukier mam dobry w kontrolach glukometrem, cholesterol w normie i tylko mam jeszcze sprawdzić hemoglobinę glikowaną, bo wcześniej miałem ponad 10.
      • pies_z_laki_2 Re: Cukrzyca powinna być uznana za chorobę społec 17.06.12, 13:03
        J-50 Czy dobrze rozumiem, że masz cukrzycę typu II? A jak się leczysz? Tylko u diabetologa, czy internista też moze prowadzić terapię (po postawieniu diagnozy przez specjalistę)? A jak jest z badaniami serologicznymi, czy skierowanie musi wypisać diabetolog, czy internista też może?

Od stycznia 2012 zmieniły się zasady / przepisy, jak teraz to wygląda?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka