Dodaj do ulubionych

Nadciśnienie u młodej osoby...

30.05.11, 23:19
Witam. Mam 22 lata, kiedyś się tym, aż tak nie przejmowałem, ale teraz zaczynam się coraz bardziej martwić. Mój problem jest następujący. Uprawiam czynnie sport od dzieciństwa, jestem aktywny fizycznie, na aktywność przeznaczam conajmniej 4 dni w tygodniu. Przestrzegam dobrze zbilansowanej diety, nie palę papierosów, alkohol zdarza mi się pić ok. 2-3 razy na miesiąc w dużych ilościach. Co pól roku muszę robić badania lekarskie z klubu, w którym trenuję piłkę nożną. Za każdym razem lekarze zastanawiają się, czy podbić mi kartę zdrowia zawodnika ze względu na podwyższone ciśnienie. Ostatnio badam swoje ciśnienie co 2 dni i pomiary były następujące: 145/90 ; 150/86 / 142/86 ; puls mam w normie ze względu na czynne uprawianie sportu. Co może być przyczyną podwyższonego ciśnienia? Może mieć na nie wpływ to, że z natury jestem bardzo nerwowy, łatwo się denerwuje i wiele rzeczy mnie irytuje? Nie chcę się "szprycować" jakimiś lekami na obniżenie ciśnienia, a wszystkie zalecenia co do profilaktyki zdrowego trybu życia pod kątem ciśnienia w normie spełniam. Proszę o odpowiedź.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka