Dodaj do ulubionych

Męty ciała szklistego

IP: *.ctlm.pl / 81.210.38.* 17.05.04, 16:11
Pojawiły mi się męty ciała szklistego. Badałem wzrok, biorę krople. Okulista
kazał to zignorować. Ale w ciągu 3 tygodni pojawia się tego więcej. Może ktoś
z Was miał podobny problem? Jak sobie z tym poradzić? Zła dieta? Brak witamin?
Będę wdzięczny za pomoc. Witek
Obserwuj wątek
    • giks Re: Męty ciała szklistego 17.05.04, 16:20
      ja to miałam i o dziwo udało się (ponoć)to prawie wyleczyć nie pamiętam jak się
      nazywały te kropelki które brałam bo od zajścia w ciążę przestałam je brać ale
      wiem że miały taki czerwony kolor. To jest coś czego moim zdaniem nie powinno
      się lekceważyć zmętnienie ciałka szklistego to jest zaćma i nieleczone może
      doprowadzić do ślepoty!!! Ja radzę zmienić okulistę! Być może coś pomyliłam ale
      na pewno nakaz ignoracji jest błędem i dla mnie to śmieszne bo skoro tak to poc
      o nam lekarze??? co do witamin to na pewno witA. ja biorę poprostu Capivit
      A+E . Podobno jest to ciężkie w leczeniu i moja okulistka przepisując mi te
      krople powiedziała, że ma nadzieję, że choć uda się powstrzymać rozwój choroby
      ale i tak nie bardzo w to wierzy a kiedy przy którejś kontrolnej wizycie kilka
      miesięcy poźniej okazało się że choroba nie tylko się nie pogorszyła ale nawet
      i cofnęła, nie mogła uwierzyć i powiedziała że jestem jej pierwszym takim
      przypadkiem ;) jednak jest to możliwe :))))
      Życzę powodzenia w leczeniu!
      • Gość: Magda Re: Męty ciała szklistego IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 18.05.04, 08:53
        Nie wypowiadaj się jak nie jesteś pewna. Sama mówisz "może coś pomyliłam, ale
        straszysz. Otóż bzdury wygadujesz i wprowadzasz ludzi w błąd. Zmętnienia ciałka
        szklistego z zaćmą nie ma nic wspólnego. Jak na razie nie ma na to lekarstwa i
        rzeczywiście trzeba to zignorować, choć jest to męczące. Zmętnienie ciałka
        szklistego następuje podobno samoistnie w procesie starzenia się oka. WŚród
        starszych ludzi olbrzymia grupa osób to ma. Niestety i młodym się to zdarza. Mi
        pierwsze męty się pojawiły jak miałam 17 lat. Okuliści przepisują Vitreolent,
        aby więcej się nie pojawiło. Czasami ponoc Vitreolent powoduje nawet, że męty
        które już masz znikają, ale zdarza się to niezmiernie rzadko. POzdrawiam.
        • giks Re: Męty ciała szklistego 20.05.04, 11:43
          wiesz może maszi rację bo tak na prawde to lekarze nie wiele mówią i człoweik
          sam musi się domyślać. A jeżeli ja od lekarza wychodzę z receptą na lek w
          którym wyrażnie pisze że jest na zaćmę a nie powiedział mi na co jestem chora
          to chyba każdy głupi by poszedł tym tokiem rozumawania. No i chyba musi miec
          coś wspólnego skoro leczy się tymi samymi lekami. Ja miałam też 17 lat jak
          pierwszy raz się pojawiły. Ale jak widać się wyleczyłam. Nie wiem jak u Ciebie
          ale mi to bardzo przeszkadzało w widzeniu i sądze że nieleczone może powodować
          spore kłopoty w wiedzeniu. Poza tym napisałam że nie jestem pewna a to nie jest
          forum eksperckie i nie mszę być specjalistą aby coś napisać, więc nie musisz aż
          tak na mnie naskakiwać ;)Człowiek nie jest nieomylny tym bardziej, że minęło
          już sporo czasu...Pozdrawiam.
          • pia.ed Re: Męty ciała szklistego 20.05.04, 13:56

Takie mety pojawialy sie u mnie kilkakrotnie i SAME znikaly po paru
            miesiacach! Teraz nie mialam ich od trzech lat.
            Okulista nie zalecal mi zadnych kropelek, bo to pomaga jak umarlemu kadzidlo...

A jezeli przeczytasz dokladnie ulotke, to zobaczysz obok roznych zastosowan
            MOZE POMOC na zacme.
            Tak tez pisze na wielu lekach z "bozej apteki": pomaga NIEKTORYM ludziom.

W kraju w ktorym mieszkam, lekarze i personal apteki zgodnie twierdza, ze na
            zacme nie ma lekarstwa, i kropelki z takim tekstem nie maja prawa pokazywac
            sie w sprzedazy. To byloby tylko naciaganie ludzi na pieniadze.

Mojej znajomej z Polski lekarz przepisal takie kropelki zeby ZAPOBIEC ZACMIE.
            Kobieta ze swojej niskiej emerytury kupuje takie kropelki za 20 zl
            miesiecznie, bo przeciez "okulista przepisal" to musi pomoc...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka