Dodaj do ulubionych

nerwica lękowa co robić????

11.08.11, 22:44
strasznie sie czuje nie moge spac chodze zdenerwowana boje sie gdzie kolwiek wychodzic cała sie trzese cisnienie wysokie odejmuje mi rece a co najgorsze do psychiatry na wizyte trzeba czekac prawie miesiac nie chce mi sie zyc co ja do tej pory mam robic macie jakies sposoby na to
Obserwuj wątek
      • szuwary4 Re: nerwica lękowa co robić???? 12.08.11, 14:26
        Podłożem, nerwicy lękowej bywają bardzo często niedobory witamin z grupy B. Na twoim miejscu, kupiłabym opakowanie witaminy b compleks firmy Solgar ( bardzo dobrze przetestowane, sprzedawane tylko w aptekach) i brała podwójną dawkę. Bez obawy: witaminy b są rozpuszczalne w wodzie więc raczej nie przedawkujesz.
    • domza2 Re: nerwica lękowa co robić???? 14.08.11, 19:56
      Lekarz rodzinny nie wypisze leków przeciwlękowych, które zadziałały by szybko z grupy benzodiazepin, bo uzależniają i trzeba je przyjmować pod kontrolą psychiatry. Samymi lekami (zwłaszcza benzodiazepinami, które szybko łagodzą lęk, ale nie wolno ich dłużej zazywać) nie wygra się z nerwicą. Obok leczenia (może antydepresanty SSRI) trzeba udać się na terapię do psychologa, który pomoże poznać przyczyny. Bez tego, osobiście nie widzę szans na wyleczenie. Zapisz się do prywatnego psychiatry i nie czekaj na wizytę.
      • eweli-na73 Re: nerwica lękowa co robić???? 21.08.11, 20:59
        Choruje na nerwice lekowa juz od wielu lat. Jedyne co mozesz zrobic, to biegiem do psychiatry, dostaniesz leki przeciwlekowe, to oczywiscie nie wszystko, musisz nauczyc sie zyc z ta choroba, zrozumiecja i oswoic. Niestety nie da sie z tego w 100 procentach wyleczyc, ale mozna z tym zyc. jakby co, pytaj, sluze rada.(p.s : nie mam polskich liter na klawiaturze)
        • jolaa84 Re: nerwica lękowa co robić???? 25.08.11, 16:37
          dziękuje za rady poszłam prywatnie do psychiatry wszystko jej opowiedziałam dostałam leki CITAL mam brać przez 2 tygodnie po pół tabletki dzisiaj rano wziełam pierwszy raz i nic dalej mam lęki ale trzeba pare dni brać zanim zaczną działać chyba... czy naprawde nie da się tego wyleczyć czy do końca ???? mam już 9 lat tą nerwice walcze z nią i nie mam już siły jest coraz gorzej dlatego poszłam do psychiatry nie chce jej mieć! u psychologa też byłam ona mi kazała iść do psychiatry .
            • jolaa84 Re: nerwica lękowa co robić???? 25.08.11, 19:13
              dziękuje wam dziewczyny będe czekała ale już sobie wkręcam że po nich źle się czuje a jak zapomne na pare minut o nerwicy to jest ok ale zaraz mi sie zakołuje w głowie i znowu sie zaczyna chciałabym stracic pamięć wtedy by może było dobrze :(
              • domza2 Re: nerwica lękowa co robić???? 25.08.11, 20:11
                Hej, oczywiście nerwicę da się w pełni wyleczyć, czego jestem najlepszym przykładem ( 6 lat chorowałam, wyleczyłam w 1,5 roku). Do pełnego wyleczenia konieczne są leki (czasem nawet nie), ale przede wszystkim psychoterapia. Jesli pwycholog odesłał Cię do psychiatry znajdź innego i rozpocznij terapię, polecam tez stronę nerwice.pl tam jest wszystko.
              • mel.la Re: nerwica lękowa co robić???? 25.08.11, 20:54
                Jola niestety ale tabletki antydepresyjne ( leczy sie nimi rowniez nerwice) w tym Cital maja objawy uboczne i mozesz na poczatku zle sie po nich czuc, mozesz miec mdlosci, zawroty glowy, stany depresyjne itp. trzeba to po prostu przetrzymac a potem bedzie juz tylko lepiej.
                    • rotkaeppchen1 Re: nerwica lękowa co robić???? 27.08.11, 15:40
                      Ja bym nie rezygnujac z psychotropow na razie, zrobila badania tarczycy, bo podobne samopoczucie moze dawac wysoka nadczynnosc.
                      Oczywiscie kazdy ma prawo do choroby psychicznej, jednak niestety jest tak, ze czesto tego typu objawy daja problemy z tarczyca.
                      Jestem wrazliwa na tym punkcie, poniewaz sama bylam leczona antydepresantami przez dziesiec lat. Dopiero od 2 lat, kiedy zdiagnozowano u mnie hashimoto i zaczelam suplementacje hormonu tarczycy, nie mam problemow natury psychicznej.
                      Ponoc 20 procent leczonych na depresje jest zle zdiagnozowanych i faszerowanych niepotrzebnie psychotropami, lekarze, zamiast znalezc przyczyne, lecza objawy.
                      Nie rezygnuj z lekow, bo one przynosza ulge, ale dla pewnosci zbadaj tarczyce.
                      • jolaa84 Re: nerwica lękowa co robić???? 27.08.11, 19:44
                        ja najpierw robiłam badania wszystkiego a na koniec poszłam do psychiatry wszystkie wyniki tarczyca też wszystko jest wpożądku nawet miałam cholter całom dobe cisśnieniowy i ekg bo już filmowałam sie że mam nadciśnienie i chore serce ale fizycznie jestem zdrowa pobolewa mnie serce ciśnienie mam wysokie czuje się jak by moje ciało nie było moje ręce mi odejmuje serce wali jak młot boje się wyjśc z domu jak wyjde to kołuje mi się w głowie zmuszam sie czasami do sklepu ale jak w nim jestem to szybko musze wyjść walcze ze sobą ale nie daje rady już
                        • rotkaeppchen1 Re: nerwica lękowa co robić???? 27.08.11, 21:33
                          Skoro to nie tarczyca, to nie wiem. Uwazaj w kazdym razie, zeby ci nie wcisneli benzodiazepiny - swinstwo bardzo uzaleznia - wiem cos o tym, bo moja mama od wielu lat to bierze, ma nerwice lekowo depresyjna. Sa antydepresanty, ktore dzialaja tez przeciwlekowo, np Efectin a nie uzalezniaja. Jezeli faktycznie masz nerwice to idz koniecznie na jakas terapie. Skad jestes? W Warszawie, w Instytucie Psychiatrii i Neurologii dziala od wielu lat klinika nerwic - moja mama ja przeszla, ja tez. Oni chyba maja jakis oddzial w innym miescie ale nie wiem, w jakim. Terapia jest naprawde dobra, i refundowana przez NFZ a to najwazniejsze, bo jest bardzo droga, jezeli placic z wlasnej kieszeni (tez jest taka mozliwosc dla nieubezpieczonych). Powodzenia!
                          • jolaa84 Re: nerwica lękowa co robić???? 28.08.11, 10:52
                            ja mieszkam koło gdańska chodze do psychologa na rozmowy no i właśnie zaczełam chodzić do psyciatry ja bym chodziła na terapie ale najlepiej w mojej miejscowości albo w domu bo nie mam z kim jechać a po za tym kto ze mną tam by wysiedział a ja sama boje sie wyjść z domu że mnie złapie atak nie wiem co mam robić wczoraj myślałam że zadzwonie po pogotowie tak mi sie dziwnie zrobiło że myślałam że zaraz umre a boje sie śmierci :(
                            • liidziass Re: nerwica lękowa co robić???? 30.08.11, 21:22
                              ja mam 28lat i podejrzewam ze tez ma nerwice.kazde wyjscie z domu to dla mnie koszmar,mam w glowie tysiace mysli co moze sie stac gdy wyjde.gdy jade autobusem to mam takie mysli ze wszyscy sie na mnie patrza i mnie obgaduja.a gdy mam wysiasc to strach mnie paralizuje i ciezko mi zrobic krok....najlepiej sie czuje w domu z normalnym rytmem dnia,najgorzej jest jak cos mi ten rytm zakloci moze to byc drobnostka ale ja to odbieram jak trzesienie ziemi.....serce mi wali zaraz jak oszalale,rece mi sie trzesa ostatnio mam problemy ze snem.budze sie w nocy i nie spie po 3,4 godziny,wszystkie sprawy ktore mam do zalatwienia lub problemy klebia sie w glowie,wiem ze ja je wyolbrzymiam ...nie wiem czemu tak jest..czy to nerwica lekowa?
              • korniz Re: nerwica lękowa co robić???? 10.09.11, 15:49
                też mam z tym problem-wieczny stres się do tego przyczynił.Wywalczyłam w końcu skierowanie do neurologa i lecze sie u niego.Przepisał mi afobam i czuję się dużo lepiej.To początek leczenia zobaczymy co dalej.
                • mel.la Re: nerwica lękowa co robić???? 10.09.11, 17:16
                  Afobam to alprazolam, podobny do oxazepamu tylko ze dluzej dziala, chyba okolo 8 godzin. Strasznie uzaleznia, za jakis czas organizm bedzie potrzebowal wiekszej dawki bo ta, ktora bierzesz nie bedzie juz wystarczala,
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka