Dodaj do ulubionych

Ciągły liszajec zakaźny !!!!

11.10.11, 16:32
witam, mam 23 lata i od około 4 lat mam ciagłego liszajca
zakaźnego na twarzy. Co go wylecze to znowu sie pojawia :((((( Jestem juz
załamany.
> 2 dni mam spokoju i liszjaec zakaźny się pojawia, znowy 2 dni
pzrerwy i
> tak cały czas a teraz mam pzrez około 3 miesiące nieustannego
liszajca
> na twarzy który mi nie chce zejść :( Dbam o higiene , nie dotykam
zmian
nie wiem juz co mam robic :(((( Może to jest
czymś spowodowane jakąś inną chorobą ????
> Prosze o pomoc :(
Obserwuj wątek
      • dede2802 Re: Ciągły liszajec zakaźny !!!! 12.10.11, 13:01
        wyszła w wymazie normalna flora bakteryjna ( 4 razy dla pewności wykonywałem wymaz), leczę ją gentamycyną , rivanolem oraz przyjmuje doxycykline, wczesniej leczylem fucidinem, mupiroxem, bactrobanem!!!! Wczesniej bylo tak ze pzrechodzilo mi ale po paru dniach wychodzil nowy liszajec zakaxny a teraz parwie bez przerwy mi wychodzi !!!! Lekazre sami nie wiedzą czemu tak jest !!!! :( dziwny przypadek :( AAAA i atopi nie mam i opryszczki tez bo nawet specjalnie lekarz kazal mi zazywac heviran zeby to wykluczyc !!!!!
                • jadwiga_r Re: Ciągły liszajec zakaźny !!!! 12.10.11, 20:10
                  Jeżeli akademicka medycyna nie może Ci ulżyć w cierpieniu, to może zastosuj medycynę niekonwencjonalną.
                  Mój Tato, gdyby żył do dziś, to miałby 103 lata. Pamiętam, jak opowiadał, że w jego wiosce żył i leczył ludzi z dobrym skutkiem słynny "znachor".
                  Na choroby skórne, liszje zalecał przemywanie twarzy rosą z szyb okiennych /szyby uprzednio dobrze umyte/, popiół ze spalonej torfy, ultramarynę /farbka do płukania pościeli/, kamień ałun, który można nabyć w aptece.
                  Pamiętam mój Tato stosował ałun na twarz jak skaleczył się w czasie golenia.
                  Ja się ratuję z dobrym skutkiem, jak coś mnie swędzi, czy piecze na skórze np. po oparzeniu wrzątkiem, smaruję skórę mydłem "Biały Jeleń" lub cytryną.
                  Przed zastosowaniem w/w produktów uprzednio robię test na małym fragmencie skóry, czy aby nie piecze, nie ma alergii.
                  Podane w/w sposoby dziś może śmiesznie brzmią, ale w tamtym czasie ludzie to stosowali.
                      • e-kasia27 Re: Ciągły liszajec zakaźny !!!! 12.10.11, 23:34
                        "Przyczyny zachorowań

Do najważniejszych schorzeń, przy przebiegu których może dojść do rozwoju liszajca zakaźnego należą:

* niewydolność tarczycy,
                        * niewydolność nerek,
                        * zaniedbana cukrzyca,
                        * przyjmowanie leków zaburzających pracę układu immunologicznego,
                        * infekcje dotyczące, np. układu oddechowego mogące się szerzyć przez tak zwaną ciągłość ,
                        * schorzenia przewodu pokarmowego,
                        * zaburzenia pokarmowe, alkoholizm i narkomania,
                        * choroby dotyczące układu immunologicznego."

• artur737 Re: Ciągły liszajec zakaźny !!!! 13.10.11, 00:20
                  <Na grzyba zażywałem nynastyne i nie było efektu ..... Ja wiem że to wygląda na Science fiction ale niestety tak jest ;/ >

Zazywales nystatyne i sie dziwisz, ze ci nie pomoglo na skore twarzy?

Chyba ci odbilo (albo twoim lekarzom) Nystatyna sie nie wchlania z p/pokarmowego
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka