Dodaj do ulubionych

katar cieknie gardlem od paru lat

28.05.04, 15:09
moje 10 letnie dziecko od kilku lat ma katar ktory cieknie gardlem,
przeszkadza to w mowieniu, spaniu
i w ogole dziecko musi, przepraszam za wyrazenie "charkac" co chiwle jak
stary gruzlik zeby wykrzytusic katar
czy ktos spotkal sie z podobnym przypadkiem? co to moze byc? katar nie
wylatuje nosem!
Obserwuj wątek
            • Gość: Majka Re: katar cieknie gardlem od paru lat IP: *.wroclaw.mm.pl 30.05.04, 09:45
              Witam!
              Miałam endoskpoię nosogardła i krtani. I nie ma zadnych wątpliwości. Mam
              Trzeciego migdała. To on najprawdopodobniej jest sprawcą moich chorób
              nieustających.
              Dlatego, mówię to do autorki wątku, proszę zbadać dziecko pod tym kątem. Ja
              całe życie przewijam sie przez gabinety laryngologów i nikt, nigdy noie badał
              mi trzeciego migdała. Trzeba było go usunąć w dzieciństwie. Wtedy do raczej
              drobny zabieg. A u dorosłych sprawa się trochę komplikuje. Czekam na termin.
              Najprawdopodobniej idę do szpitala w drugim tygodniu czerwca. Będą mi raczej
              usuwa tego trzeciego razem z podniebiennymi. I będzie to robione w znieczuleniu
              ogólnym. Mam cykora, ale chyba nie ma innego wyjścia.
              Też mi całe lata cieknie po tylnej ścianie gardła. Przez trzeciego mam zatkane
              nozdrza tylne (chyba ni przekręciłam nazwy), mówie przez nos i jak mam stan
              zapalny nasilony to przytykają się wtedy zatoki. Lekarz mi mówił, że zatoki są
              raczej sprawą wtórną. Robi sie obrzek np. z powodu trzeciego migdała, albo na
              tle alergicznym. Trzeba to wykluczyć.
              Pozdrawiam.
              • natasza33 Re: katar cieknie gardlem od paru lat 25.06.04, 21:40
                bardzo dziekuje za rady, musze odwiedzic jakiegos laryngologa na wlasny
                rachunek /jezeli ktos moze polecic sprawdzonego laryngologa w Krakowie bede
                wdzieczna/ bo moj lekarz rodzinny bagatelizuje sprawe i od roku przepisuje
                gowno warte "psikacze" do nosa
                • venus22 Re: katar cieknie gardlem od paru lat 25.06.04, 23:45
                  Ja z kolei znam przypadek kiedy pewien znajomy chlopiec od dziecka mial polipy
                  w nosie ktore jakos nie byly widoczne przy badaniach.
                  Dopiero jak wyjechal do Niemiec Zachodnich (bo to bylo za komuny) to znalezli,
                  wycieli i od tamtej pory mial spokoj z katarem i wlasnie takim cieknieciem.

Tak ze moze byc wiele przyczyn...

Ja tak mam od zatok, do tego mam alergie, a katar od alergii wplywa na
                  poddatnosc na infekcje zatokowe..
                  Venus

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka