Dodaj do ulubionych

Prozac i następcy: jak zmienili świat

01.12.11, 11:17
Szanowna Autorko artykułu,
pisząc tekst na poły "specjalistyczny" należałoby sprawdzić pisownię leków w indeksie leków. Jest fluoksEtyna, a nie fluoksytyna. Ponadto następne nazwy wymienianych leków mają swoje polskie nazwy - bez zbędnych x-ów w środku, np. wenlafaksyna.
Następnym razem proponuję rzetelniej przyłożyć się do pracy dziennikarskiej.
Obserwuj wątek
   • kaczkodan Re: Prozac i następcy: jak zmienili świat 01.12.11, 14:16
    Bardzo kiepski pomysl. To powoduje zwiekszenie poziomu serotoniny w calym ustroju co jest bardzo niekorzystne. Dlatego takie kuracje stosuje sie z dodatkowymi lekami blokujacymi konwersje ktore nie przenikaja do mozgu. W sumie duzo bardziej skomplikowane od wziecia SSRI.
   • letalin Depresja? 02.12.11, 17:03
    Pierwotnie projektowany jako lek przeciw nadciśnieniu, potem próbowano go w walce z otyłością, a robi karierę jako antydepresant.
    Typowe, wymyślają jakiś związek chemiczny i potem z pomocą ogromnej maszynerii "badawczej" znajdują tzw. Target.


    Efektem tego, że leczenie antydepresyjnymi lekami jest teraz tak bezpieczne, jest znaczny wzrost zachorowalności na depresję. W kraju gdzie mieszkam, leczy się tymi lekami przy każdej okazji. Wystarczy w zasadzie stwierdzenie pacjenta, że czuje się zdołowany, a lekarz spieszy z pomocą jaka jest według niego najlepsza, a w istocie jedyna możliwa jaką można podjąć w czasie 15 minutowej wizyty. To, że ten stan ma mało wspólnego z depresją nie ma znaczenia, bo często poprawa związana z ustąpieniem czynnika wywołującego jakieś depresyjnopodobne reakcje jest tłumaczona jako efekt działania leku, a efekty uboczne jako powód do włączenia innego lekarstwa, często o przeciwnym działaniu. I wszyscy są zadowoleni...a najbardziej firmy produkujące te piguły.

    Po depresji przyjdzie w Polsce moda na ADHD, która tutaj kosztuje już miliardy.
  • massachusetts11 Prozac i następcy: jak zmienili świat 04.12.11, 03:16
   Szanowna Pani autorko,

   1. literówka w tekscie - jest SRRI
   2. warto by moze wspomniec o SNRI a nie wrzucac do jednego wora
   3. tak, lekarze decyduja sie na farmakoterapie ale co sie dziwic skoro na terapie grupowa lub indywidualna czeka sie kilka miesiecy
   4. co do samobojstw- lek zanim zacznie dzialac mija kilka tygodni, poza tym zdarza sie tez bledna diagnoza ktora potem skutkuje albo samobojstwem albo zabojstwem
   5. co do hipertymii - a o rozroznieniu choroby jedno a dwubiegunowej slyszala?

   fajny temat, wart poruszenia, chcialoby sie poczytac ale wiarygodne i rzetelnie opracowane teksty
    • psychoterapeuta55 Re: Prozac i następcy: jak zmienili świat 12.09.13, 00:51
     Jestem psychoterapeutą, hipnozą zajmuje się już kilkanaście lat. Wiem z doświadczenia, że hipnoza daje bardzo dobre efekty w przypadku depresji, czy innych problemów z psychiką.
     Każdy preparat używany w psychiatrii ma działanie uboczne. Dlatego jeśli mogę podsunąć odpowiedź autorce tego postu, to uważam, że takim dobrym placebo jest autohipnoza.
     Autohipnoza to stan umysłu, podobny do stanu medytacji czy uzyskiwany w metodzie Silvy. W autohipnozie pracujemy z własnym umysłem kodując go pozytywnie, poprawiając, wzmacniając jego stan i możliwości. Dużą pomocą są specjalne nagrania CD słuchane przed snem Przy nich się zasypia. Umysł podczas zasypiania dostaje z płytki odpowiednie informacje pomocne w jego regulacji i kodowaniu. Słuchanie takich płytek przez kilkanaście nocy, najlepiej 21 umysł przyjmuje te informacje jako własne. Jest to podobny mechanizm jak przy plotce. "Plotka powtórzona odpowiednią ilość razy staje się prawdą". Oczywiście łatwiej i szybciej umysł odbiera informacje z płytki autohipnozy, jeśli pacjent był poddany hipnoterapii. Spokojny umysł szybciej wyłapuje pozytywne informacje.
     W temacie autohipnozy i hipnoterapii mogę polecić dr Andrzeja Kaczorowskiego.
     Nagrał on kilkanaście płytek autohipnozy dostosowanych do problemu np. Na bezsenność, Na depresję, Na pamięć, koncentrację, Poczucie własnej wartości i pewności siebie, itp.
     Dr Andrzej Kaczorowski przyjmuje we Wrocławiu, przy ul. Gostyńskiej 13.
     W sprawie płytek autohipnozy oraz hipnoterapii można dzwonić na nr tel. 601 99 79 17
     Polecam
     mgr Jarosław Filipek
     psychoterapeuta
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka