Dodaj do ulubionych

Po operacji pękniętego tętniaka

03.02.12, 21:48
Witam Wszystkich ! Jestempoembolizacji (zaklipsowaniu) peknietego tetniaka tętnicy przedniej mózgu. od zabiegu mineły 3 tygodnie.Mimo , iż mój stan nie kwalifikował się do operacji dzięki Bogu lekarzezdecydowali się ja przeprowadzić.Z wylewu i operacji wyszłam jak narazie bez szwanku .Jestem w pełni sprawna ,jak na razie nie mam padaczki (biorę leki przeciwpadaczkowe),wszyscy uważają to za cud.Mam jednak problemzkojarzeniem i postrzeganiem.Nie wiem jak to określić jestem jakby rozkojarzona. Byćmoże to zasługa tych leków przeciwpadaczkowych a byćmoże wynik samego wylewu.Wkrótce mam kontrole , więczapytam o to lekarza.Sądzę jednak ,że moje odczucia są na tyle subiektywne , iz jedynie ktoś kto jest w podobnej sytuacji może zrozumieć o czym mówię.Mam też bóle głowy,ale to chyba akurat powylewie normalne.Najgorsze jest to poczucie splątania i zagubienia.A mam w domu jeszcze dwójkę malutkich dzieci ,którymi trzeba się zająć i chciałabym to jakoś lepiej ogarniać.Boję się,że mój stan może nie ulec pod tym kątem poprawie.Szukam kogoś ,kto jest lub był w podobnej sytuacji , lubkogoś kto mi pokazałby jakies ćwiczenia na poprawę tej koncentracji oraz spostrzegawczości.Mam jakby lekko zaburzoną ostrość widzenia .Trudno to określić jak po bardzo małej ilości alkoholu.
Obserwuj wątek
      • labadine Re: Po operacji pękniętego tętniaka 06.02.12, 17:57
        Wg mojego sasiada neurologa,jezeli jestes juz w domu to nie jest tak zle i najlepsza rehabilitacja jest wlasnie w domowych warunkach tzn wsrod bliskich ludzi i w pomieszczeniach a takze obejsciach ktore sie zna i czuje sie bezpiecznie.Teraz potrzeba kilka m-cy aby mozg mogl przystosowac sie do zaburzen lub inaczej mowiac abys sie do zaburzen przyzwyczaila i w koncu o nich zapomniala.
        • iw-77 Re: Po operacji pękniętego tętniaka 06.02.12, 23:06
          Dziękuję za odpowiedź też tak uważam. Z każdym dniem jest lepiej. Początkowo niektóre słowa zastępowałam nieswiadomie innymi np.zamiast ślimak mówiłam robak do dzieci.Powoli ,powoli jest poprawa i zmiana na lepsze.trochę drżą mi ręce i jestem jak już pisałam splątana.Bardzo dużo śpie i nie wiem czy ta senność jest w moim stanie normalna czy spowodowana baklofenem (lek przeciwpadaczkowy).Padaczki nie mam biorę go zapobiegawczo.Do lekarza ,który robił embolizację mamdopiero termin na 25 lutego chyba ,ze się cos zwolni .on na pewno rozwieje wiele moich wątpliwości. Głowa mnie pobolewa ,ale nie za mocno ,że daję radę bez przeciwbólowych tylko to ogólne rozkojarzenie i senność.Wcześniej byłam sama z dziećmi (2 szkrabów 1,5 i 3,5 roku) i wszystko jestem przyzwyczajona robić z nimi sama , teraz mam obok męża i nie jestem w stanie podołać.Chciałabym żeby znów miały swoją mame.O braniu na ręce wiem ,że jeszcze długo nie będzie mowy . Choc synek się dzis pytał : "Jak wrócisz od lekarza będziesz mogła już braćnas na ręce?", widać mu tego brakuje. Chciałabym być znów bardziej "żwawa","kojarząca",a nie tylko się snuć po domu od czasu do czasu cos robiąc przy dzieciach.Choć przy takmałych dzieciach nie za bardzo da się snuć ,wciąż mnie potrzebują lub do czegos angażują z tym ,że ja w tym wszystkim co robię jestem jakby z boku, na pół gwizdka. Pewnie tak jak piszesz muszę się nauczyć nowego postrzegania i wszystkiego wokół. Jeszcze niedawwno trudność sprawiało mi czytanie potem pisanie a teraz juz prawwie jak dawniej choć wciąż jeszcze inaczej. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.Martwi mnie ta senność ,ale byćmoże mózg potrzebuje regeneracji skoro organizm domaga się tyle odpoczynku.
      • iw-77 Re: Po operacji pękniętego tętniaka 06.02.12, 23:12
        Nie wiem co rozumiesz przez jazdy.Ja nic nie przeczuwałam . Poczułam silne udeżenie w głowę jakby miała mi eksplodować ,albo już eksplodowała . Jakbby coś ja niesawicie mocno ściskało jednocześnie zawrót głowy i przeraźliwy ból tejże głowy,zwłaszcza z tyłu .To wszystko trwało sekundy i straciłam przytomność. Tyle. Jeśli chodzi o to czy miałam jakies symptomy wcześniej to były to bóle głowy od wielu lat i przeczulica na zapachy od jakiś dóch lat . Jednak z tego co mówiła mi moja neurolog w szpitalu symptomów może nie być.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka