Dodaj do ulubionych

Zespół niespokojnych nóg - ratunku

06.02.12, 12:50
Biorę witaminy, wyniki krwi mam w normie, to co jeszcze mogę zrobić?
Każda noc to koszmar, nie mogę zasnąć, jak się zbudzę w nocy, to znowu spanie z głowy...
Sfiksuję niedługo.
Pływam 2x w tygodniu, trenuję na rowerku stacjonarnym - nie pomaga!
Ktoś to zwalczył? Poradźcie coś, cokolwiek!
Obserwuj wątek
    • marbor1 Re: Zespół niespokojnych nóg - ratunku 06.02.12, 13:21
      Zespół niespokojnych nóg zazwyczaj wiąże się ze zmianami w kręgosłupie. Tak przynajmniej jest w moim przypadku. Warto to sprawdzić.
      • baska192 Re: Zespół niespokojnych nóg - ratunku 06.02.12, 18:43
        U mnie sie tym jakas choroba zaczela.Podejrzewam borelioze ale w wynikach zlapalam jersinie i chlamydie.Wyczytalam gdzies ,ze taki zespol moze miec tez zwiazek ze zla przemiana puryn w organizmie.Ale tak naprawde to nikt nic nie wie.
        • roterro Re: Zespół niespokojnych nóg - ratunku 12.03.12, 20:51
          Mojej kolezance to przeszlo po kilku tygodniach uprawiania czi kungu. raz w tygodniu. I uprawia nadal, teraz juz od prawie roku
    • malwa200 Re: Zespół niespokojnych nóg - ratunku 15.03.12, 09:05
      a czym się objawia taki zespół niespokojnych nóg?
      • fela125 Re: Zespół niespokojnych nóg - ratunku 12.12.13, 23:28
        Ja miałam problemy ze snem od dziecka. Zawsze myślałam, że kłopoty z nogami są związane z bezsennością, nerwicą. Z roku na rok było coraz gorzej. Zasypiałam nad ranem (ok. 5.00). Chodziłam strasznie zmęczona. Lekarze zaczęli przepisywać mi leki nasenne. Pomagały, ale nie chciałam ich brać. W jakiejś gazecie wyczytałam, że leki przeciwbólowe przynoszą ulgę w zespole niespokojnych nóg - owszem po 2 APAP-ach było lepiej. Czytałam co robić aby spać. Nic nie pomagało oprócz APAP-u, więc jadłam go coraz więcej. W internecie przeczytałam, ze chorobą tą zajmuje się neurolog - wzięłam skierowanie do specjalisty. Poszłam do neurologa. Przepiał mi Madopar 62,5. Biorę 2 razy dziennie, chyba już czwarty rok, terapia nie jest kosztowna ani uciążliwa. Recepty wypisuje mi lekarz pierwszego kontaktu, bo przyniosłam kartkę od neurologa. Leku bez recepty nikt nie sprzeda. Komfort życia bardzo poprawia się.
    • vasilip Re: Zespół niespokojnych nóg - ratunku 13.12.13, 08:08
      Ja od paru miesięcy biorę Gabapentin Teva (neurolog!) i pomaga
    • basia442 Re: Zespół niespokojnych nóg - ratunku 04.12.22, 17:15
      Dzień dobry, u mnie jest to związane prawdopodobnie z problemami trzustki. W razie problemów mam już przygotowaną mieszankę ziół które pomagają. Jest tylko jeden problem, należy brać bardzo mało. W nocy kiedy jestem znękana bezsennością biorę za dużo, no i zaczyna się.... To są zioła wspomagające pracę trzustki i wątroby, dlatego najlepiej jest je zmieszać i sproszkować np. w moździerzu. Są to zioła i przyprawy które najczęściej mamy w kuchni ale nie używamy wiele z nich, bo nie wiadomo co do czego. Podaję tu przykładowo co pomaga. Kolendra, kminek, koper włoski, galangal, kozieradka, kurkuma, piment, imbir. Ta mieszanina pomaga od razu, natychmiast, na wiele godzin. Może komuś jeszcze poza mną pomoże. Warto spróbować. Cieszyłabym się z odpowiedzi - jak poszło. Pozdrawiam.
      • im7izu Re: Zespół niespokojnych nóg - ratunku 01.01.23, 19:35
        Cakowite wyleczenie - Od ponad 10 lat zmagalem sie z tym syndromem. Totalny koszmar do ktorego musialem sie przywyczaic. Niestety bardzo negatywnie zaczelo to wplywac na moja zone. Wiec postanowilem cos z tym naprawde zrobic.

Przypadkiem, metoda prob i bledow trafilem na rozwiazanie. Dwie gowne przyczyny ktore zauwazylem to zimno a wiec obnizenie temperaturyciala a za tym nog w pierwszej fazie snu lub nadmierne rozgrzanie ciala podczas glebokiego snu co powoduje pocenie i znowu obnizenie temperatury nog.

Zauwazylem ze picie alkocholu zwlaszcza wina bardzo podraznia system nerwowy i wplywa negatywnie na syndrom.

Rozwiazanie: long story short, musza byc spelnione obie rzeczy, przynajmniej w pierwszych wychodzenia wychodzenia z syndromu. Podkolanowki do spania. Syndrom zaczyna sie od stop nie od innych czesci nog pomimo tego ze tak sie wydaje. Dbaj ocieple stopy w ciagu dnia tez. Dwa spoj pod kocem najlepiej poliestrowym. Wyrzuc koudre, podluz jeden koc na przescieradlo zeby zapewnic cieply komort noga jak zasypiasz a drugim sie przykryj. Poliester ma to do siebie ze ma przyjemne cieple wrazenie. Jestem tez pewny ze posciel welniana ma takie same wlasciwosci bo moi rodzice takie maja i nigdy nie mialem syndromu jak tam mieszkalem.

Po jakims miesiacu zredukowalem do koca do przykrywania raz skarpet dopasowanych do temperatury. Stopy sa przyjemnie cieple cala noc ale nie jest mi goraco.

Syndrom znikna calkowicie.

• im7izu Re: Zespół niespokojnych nóg - ratunku 01.01.23, 19:36
      Cakowite wyleczenie - Od ponad 10 lat zmagalem sie z tym syndromem. Totalny koszmar do ktorego musialem sie przywyczaic. Niestety bardzo negatywnie zaczelo to wplywac na moja zone. Wiec postanowilem cos z tym naprawde zrobic.

Przypadkiem, metoda prob i bledow trafilem na rozwiazanie. Dwie gowne przyczyny ktore zauwazylem to zimno a wiec obnizenie temperaturyciala a za tym nog w pierwszej fazie snu lub nadmierne rozgrzanie ciala podczas glebokiego snu co powoduje pocenie i znowu obnizenie temperatury nog.

Zauwazylem ze picie alkocholu zwlaszcza wina bardzo podraznia system nerwowy i wplywa negatywnie na syndrom.

Rozwiazanie: long story short, musza byc spelnione obie rzeczy, przynajmniej w pierwszych wychodzenia wychodzenia z syndromu. Podkolanowki do spania. Syndrom zaczyna sie od stop nie od innych czesci nog pomimo tego ze tak sie wydaje. Dbaj ocieple stopy w ciagu dnia tez. Dwa spoj pod kocem najlepiej poliestrowym. Wyrzuc koudre, podluz jeden koc na przescieradlo zeby zapewnic cieply komort noga jak zasypiasz a drugim sie przykryj. Poliester ma to do siebie ze ma przyjemne cieple wrazenie. Jestem tez pewny ze posciel welniana ma takie same wlasciwosci bo moi rodzice takie maja i nigdy nie mialem syndromu jak tam mieszkalem.

Po jakims miesiacu zredukowalem do koca do przykrywania raz skarpet dopasowanych do temperatury. Stopy sa przyjemnie cieple cala noc ale nie jest mi goraco.

Syndrom znikna calkowicie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka