Dodaj do ulubionych

alergia na kota. Spuchnięte powieki. depresja

23.02.12, 11:29
Witam! i proszę o pomoc. Mam stwierdzoną alergię na kota i psa. Od półtorej roku codziennie rano mam spuchnięte powieki czasami nawet tak że powieka opadając mi na oko ogranicza mi widoczność. Obrzęk utrzymuje sie ok 8 godzin czasami nawet caly dzien. Kiedy zdarza się sytuacja że płaczę wyglądam okropnie powieki wyglądają jak baloniki wygląda to jakby był tam jakiś płyn. Dołuje mnie to psychicznie czasami mysle ze wpadne przez to w jakas depresje. Kiedy ide do szkoly czy do pracy wstydze sie pokazywac ludziom bo wyglądam jakbym wiecznie płakała. Leki na antyhistaminowe, sterydy nie pomagają próbowałam wszystkie dostępne na rynku bez recepty a od lekarza telfast i awamys do nosa nic nie pomaga. Wszystko zaczelo sie kiedy w moim domu zamieszkal kot od poł roku go nie ma(oddalam go znajomym) i jest 50 procent lepiej ale gdy ide do kolezanki ktora ma kotka to sie to nasila. Czy ktoś ma podobne objawy? jak sobie z tym radzicie?
Obserwuj wątek
    • e-kasia27 Re: alergia na kota. Spuchnięte powieki. depresja 24.02.12, 09:34
      Alergeny kocie są bardzo silne.
      Mogą utrzymywać si w domu nawet do trzech lat.
      Zacznij więc od tego, żeby jak najlepiej oczyścić mieszkanie z alergenów.
      Wypierz wszystko, co się da, wytrzep, oddaj do pralni - dywany, kapy, zasłony, kołdry, poduszki, albo wymień na nowe.
      Zrób generalne sprzątanie, wymyj ściany, albo pomaluj mieszkanie.
      Może trzeba by się było pozbyć tapicerowanych mebli, przynajmniej tych, na których kot najczęściej spał. Jeśli nie, to przynajmniej odkurz je kilkakrotnie, albo wystaw na dwór i wytrzep, albo zamów fachową usługę prania.

A poza tym, to można spróbować odczulania na kota.

Ale zanim cokolwiek zrobisz, to może pomieszkaj gdzieś, gdzie nigdy kota nie było przez parę dni i sprawdź, czy wtedy ci ta opuchlizna minie, bo może to wcale nie kot jest przyczyną, a nastąpił tylko zbieg okoliczności, że problem zaczął się gdy wzięłaś kota.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka