Dodaj do ulubionych

Zespół cieśni nadgarstka - ktoś to miał??

03.04.12, 06:54
Jakiś czas temu zaczęły mnie boleć i drętwieć dłonie, ból był dość duży, udałam się więc do lekarza, który stwierdził zespół cieśni nadgarstka. Zlecił jakieś tam badania, których nie wykonałam, bo i tak nie mogłabym pójść do szpitala, mam małe dziecko, którym nie miałby się kto zająć. Niestety, ból powrócił, zwłaszcza w prawej dłoni, po wysiłku ból budzi mnie w nocy. Leki przeciwbólowe nie działają, a z dłonią coraz gorzej, boli nawet w ciągu dnia, co do tej pory się nie zdarzało. Czy konieczna jest jednak interwencja chirurgiczna? A może można to jakoś wyleczyć domowym sposobem?
Obserwuj wątek
    • zosia131 Re: Zespół cieśni nadgarstka - ktoś to miał?? 03.04.12, 14:04
      Ale przecież autorka wątku napisała, że lekarz stwierdził zespół cieśni, co potwierdza fakt, że ból nasila sie w nocy.
      Domowymi sposobami raczej się nie wyleczysz. W niektórych przypadkach poprawę przynosi rehabilitacja, unieruchomienie dłoni na jakiś czas, przyjmowanie wit. B, czasem zastrzyki w nadgarstek, ale najbardziej skutecznym sposobem jest podobno zabieg. Zabieg jest prosty, wykonywany w znieczuleniu miejscowym, polega na uwolnieniu zablokowanego nerwu, pobyt w szpitalu trwa zwykle jeden dzień.
      A to badanie które zlecił Ci lekarz (zapewne EMG) powinnaś wykonać, żeby ustalić stopień uszkodzenia nerwu, a wtedy lekarz będzie mógł zaproponować Ci odpowiednie leczenie.
      Samo nie przejdzie, a jeśli nic z tym nie zrobisz to będzie coraz gorzej.
    • bardu Re: Zespół cieśni nadgarstka - ktoś to miał?? 03.04.12, 16:49
      Poczytaj tutaj: forum.gazeta.pl/forum/w,22,122749221,125587184,Re_czy_to_tylko_zespol_ciesni_nadgarstka.html
      Jeśli badanie EMG potwierdzi diagnozę, to bez operacji raczej się nie obejdzie. I wcale nie trzeba iść do szpitala. Ja miałam zabieg w prywatnej klinice chirurgicznej, trwał 15 minut, po zabiegu poszłam do domu w świetnej formie. Zabieg oczywiście w ramach NFZ, nie zapłaciłam ani złotówki.
    • wami41 Re: Tak, mialem..... 04.04.12, 21:51
      Ta przypadlosc inaczej nazywana jest "Carpal tunnel syndrom". Tak, mialem te dolegliwosc. Leczenie tego jest bardzo kontrowersyjne. Jedni twierdza, ze tylko zabieg chrurgiczny moze pomoc inni ze nalezy leczyc innymi metodami. Osobiscie znam osobe ktora po zabiegu chirurgicznym zostala z niedowladem prawej reki i przeszla na rente. U mnie pomoglo unieruchomienie nadgarstka na dlugie miesiace i obeszlo sie bez zabiegu. Jest to jakby dolegliwosc osob wykonujace zawody wymagajace powtarzajacych sie czynnosci jak szwaczki, osoby pracujace na tasmach produkcyjnych, praca przy komputerze, muzycy, gimnastycy etc. W aptekach powinnas dostac taka bransolete do unieruchomienia nadgarstka i regularnie to nosic az do poprawy stanu reki.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka