Dodaj do ulubionych

przewlekle problemy zoladkowo-jelitowe

07.04.12, 10:55
Wtam, mam 35 lat i od ok 10 lat lecze sie na refluks.Poczatkowo objawy pojawialy sie co jakis czas i po przeleczeniu (pantoptazol,omeprazol,lansoprazol) ustepowaly.Jednak od ok 2 lat wlasciwie caly czas mam problemy gastryczne.Objawy to mdlosci,kwasny smak w ustach,wysuszona sluzowka-ciagle chce mi sie pic,bole brzucha -wlasciwie ciezko powiedziec co dokladnie boli-raz jest to nadbrzusze,raz podbrzusze,czasem miewam bol plecow z lewej strony.Do tego ostatnio doszly bulgoty i przelewania w jelitach,czeste rozwolnienia z zaparciami na przemian,kolki w podbrzuszu.
Od tego wszytskiego jestem caly czas zmeczona i zamulona,boli mnie glowa,mam podwyzszone tetno.
Nie pale,nie pije alkoholu,kawy ani mocnej herbaty.Moj lekarz w UK dal mi skierowanie na badania krwi,ktore wyszly w normach i teraz ogranicza sie jedynie do przypisywania tabletek,ktore nie pomagaja...
Badania ktore mialam robione(ok 4 m-ce temu) to morfologia,CRP,amylaza,glukoza,pr. watrobowe,kreatynina,TSH,oraz test na celiakie.Wszystko wyszlo ok.
Co jeszcze moge zrobic?Bo caly czas nie wiem jaka jest przyczyna ze z moim ukladem trawiennym jest coraz gorzej.Za miesiac lece do Polski i bede mogla zrobic badania i wybrac sie do lekarza prywatnie,tylko jakie badania powinnam jescze zrobic?Co moge sprawdzic?Bede wdzieczna za pomoc,bo czuje sie coraz gorzej a mam w domu malego synka,ktory potrzbuje mojej uwagi i opieki 24 h...
Moze ktos ma podobne problemy?Jak sobie radzicie?
Obserwuj wątek
    • zniemczyk Re: przewlekle problemy zoladkowo-jelitowe 08.04.12, 14:25
      a miałaś robioną gastroskopię? jeśli tak, to ile czasu temu, i czy nie warto powtórzyć...
      Czy zmieniłaś dietę?

ja dopiero zaczynam drogę leczenia... Narazie lekarze podejrzewają wrzody żołądka lub refluks (ucisk przepony), ale dokładnie będę wiedziała gdy zrobią mi gastroskopię 23 maja...
      Narazie pomaga dieta lekkostrawna: nic smażonego, tłustego, często, a małe ilości, najlepiej tylko gotowane, jadam też banany surowe (na większość surowych warzyw i owoców jestem uczulona niestety, 2-3 razy dziennie siemię lniane - piję bez pestek ostatnio. Do tego, niestety, leki: 2x dziennie IPP40 (na czczo, godz. przed pierwszym posiłkiem i na noc, przed snem), probiotyk (bardzo ważne !), hydroxyzyna (na wyciszenie, uspokojenie - na pocz. były 2 tabl. dziennie, a teraz 1 lub pół na wieczór - zależy) i flucofast (przeciwgrzybiczy).

Przykro mi, ale więcej narazie nie mogę pomóc...
      pozdrawiam
    • iwona402 Re: przewlekle problemy zoladkowo-jelitowe 08.04.12, 16:50
      Jesteś pewna, że wszystkie wyniki były prawidłowe- czy tylko lekarz tak powiedział ? W GB prawdopodobnie nie miałaś w ręku wyników swoich badań, tylko lekarz miał do nich wgląd. W czasie pobytu w Polsce zrób sobie powtórnie morfologię ( zwróć uwagę na MCV ), poziom vit.B12, oraz w razie możliwości gastroskopię. Niedobór vit. B12 może powodować ciągłe zmęczenie, problemy z koncentracją, wzdęcia, czasami podrażnienie błon śluzowych w jamie ustnej i w miejscach intymnych, biegunki, bóle głowy.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka