Dodaj do ulubionych

rwa kulszowa

05.05.12, 12:32
Witam. Dwa miesiące temu po raz pierwszy złapała mnie rwa kulszowa, karmię piersią więc nie mogłam brać praktycznie żadnych leków poza przeciwbólowymi które i tak nic nie pomagały, a nie chciałam przerywać karmienia. Leżałam więc na podłodze przez prawie 2 tygodnie, jakoś pomału przeszło. niestety nie na długo. Po 2 tygodniach normalnego życia ból znów wrócił, tylko tym razem trochę inaczej. Dwa dni bolały mnie plecy a póżniej przeszło na nogi. Nie mogę chodzić dłuzej niż 5 minut, nogi mam jakbym cały czas miała kurcz. Najbardziej boli lewa noga od pośladka prawie do pięty. Nic mi nie pomaga. To trwa juz 3 tydzień. Może ktoś z Was też tak miał. Poradzcie, może macie jakieś sposoby zeby ulżyć sobie w bólu.
Obserwuj wątek
    • labadine Re: rwa kulszowa 05.05.12, 18:25
      Potrzebujesz lekarza bo masz juz zaklocenia neurologiczne,potrzebne sa lekarstwa przeciwzapalne i przeciwbolowe oraz prawdziwy wypoczynek bez zadnego dzwigania,uwazaj bo rwa kulszowa bardzo latwo staje sie choroba chroniczna i inwalidujaca na cale zycie.

• labadine Re: rwa kulszowa 06.05.12, 08:24
          Na www.milmed.ovh.org/kr_ledzwiowy_1.htm-znajdziesz dosc proste i skuteczne cwiczenia.Miejsce bolace w parti ledzwiowej kregoslupa mozna wygrzewac gumowym termoforem i najlepiej juz bedac wieczorem w lozku,woda w termoforze powinna miec temperature okolo 42-45°C.Ogolnie w ciagu dnia cieplo sie ubierac i zwracac uwage aby partia ledzwiowa byla bardziej docieplona a takze uwazac na ruchy tj na prawidlowe siadanie,chodzenie,dzwiganie,itd.

• gosiaczek-59 Re: rwa kulszowa 06.05.12, 09:51
            Ja proponuję wizytę u dobrego fizjoterapeuty. To pozowli wstępnie zdiagnozować problem i jeżeli terapeuta uzna że jest szansa to wdroży terapię manulaną/ćwiczenia.
            Problem nawraca w ostrej postaci-dyskopatia?
            Ćwiczenia niewątpliwie są niezbędne ale obawiam się,że w ostrym stanie niemożliwe do wykonania.Poza tym lepiej żeby dobrał je fizjoterapeuta po zlokalizowaniu problemu i odpowiedzi pacjenta na określony zakres ćwiczeń.
            Doraźnie może pomocne będzie leżenie w pozycji tzw. krzesełkowiej-nogi zgięte pod kątem prostym w stawach biodrowych i kolanowych z podparciem podudzi.
            Opieka nad maluszkiem i prace domowe powinny być zmodyfikowane.
            Należy unikać pozycji pochylonej,na miarę możliwości unikać dźwigania.
            Jeżeli będziesz w stanie to do podnoszenia przyjąć pozycję z ugiętymi kolanami i prostymi plecami. Sprawdź czy przewijanie dziecka będzie mniej bolesne w pozycji siedzącej niż pochylonej.
            Takie ruchy nie są proste w ostrym stanie bólowym kiedy odruchowo przyjmuje się pozycję sprawiająca jak najmniej bólu.
            Dlatego też skoro leczenie farmakologiczne i tak tylko objawowe nie wchodzi w grę z powodu karmienia to poszukaj dobrego rehabilitanta.
            Pomocne mogą być strony:

mckenzie.republika.pl/terapeuci-certyfikowani.html
            mckenzie.pl/terapeuci-certyfikowani.html
    • tigerness Re: rwa kulszowa 06.05.12, 10:39
      Warto przeanalizować i stosować porady oraz ćwiczenia zawarte w poniższych linkach:

drkregoslup.pl/fizjoterapia/cwiczenia-w-rwie-kulszowej
      drkregoslup.pl/podstawy/anatomia-rwy-kulszowej
      drkregoslup.pl/podstawy/przyczyny-rwy-kulszowej
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka