Dodaj do ulubionych

rezonans magnetyczny kolana - interpretacja

17.05.12, 14:12
Łąkotka przyśrodkowa wąska, resztkowa, z drobnymi ogniskami uszkodzeń.Łąkotka boczna normie.Więzadło krzyżowe przednie niewidoczne-cechy całkowitego przerwania.Więzadło krzyżowe tylne i więzadła poboczne z ogniskami naderwania i obrzęku.Zwiększona ilość płynu w przedziale środkowym i zachyłku nadrzepkowym.Ogniska obrzęku śródkościa kłykci piszczelowych i kłykcia bocznego kości udowej.Drobne ogniska infrakcji tylnych krawędzi kłykci piszczeli.Ogniska obrzękowe w głębokiej części ciała Hoffy, możliwe uszkodzenie więzadła poprzecznego kolana.

Bardzo prosze o interpretacje bo wizyte u ortopedy mam dopiero za 2 tyg.
Obserwuj wątek
    • spector1 Re: rezonans magnetyczny kolana - interpretacja 18.05.12, 17:52
      Podstawa sa badania kliniczne kolana a nie rezonans.

www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3213012/?tool=pmcentrez
      "The clinical evaluation of the knee is a fundamental tool to correctly address diagnosis and treatment, and should never be replaced by the findings retrieved by the imaging studies carried on the patient".

Poniewaz urazowi uleglo wiele struktur, dlatego ortopeda powinien dokladnie zbadac kolano ,
      wg procedury zalecanej przez specjalistow w ww. linku.
      W czasach manii rezonansu, coraz wiecej ortopedow nie potrafi porzadnie zbadac kolana.
      W rezultacie leczenie staje sie "leczeniem".
      Dziwie sie jak mozna bylo doprowadzic kolano do takiego stanu.
      To nie byl efekt pojedynczego urazu. Zawsze obowiazuje zasada : listen to your pain.

Spector
          • 5karolina87 Re: rezonans magnetyczny kolana - interpretacja 21.05.12, 13:51
            mam na myśli normalne chodzenie bez pomocy kul, bo mam rozumiec, ze o rekreacyjnym uprawianiu sportu nie ma mowy nawet z uzyciem stabilizatora?
            jestem instruktorka fitness i szczerze powiedziawszy nie wyobrazam sobie zycia bez sportu i dlatego tak bardzo mnie to wszystko martwi.
            dziekuje za odpowiedzi
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka