Dodaj do ulubionych

leczenie bólu stawów ziołami hakorośl, to działa?

21.05.12, 14:10
Czy ktoś brał zioła na bolące stawy? np. hakorośl albo jakieś inne, czy to komuś pomogło? Od kilku miesięcy boli mnie ręka prawa, nadgarstek i łokieć. Bolą też mięśnie w tej ręce, czuję mrowienie w dłoni, czasami w nocy drętwieje ta ręka. Nie ma żadnej opuchlizny ani gorączki. Mieszkam na wsi, lekarze tu olewają problem, przepisują środki przeciwbólowe, nie mozna sie doprosić o prześwietlenie ani dokładną morfologię. Podejrzewam u siebie niedobór magnezu, a moze też innych pierwiastków, pewnie za mało mazi w stawach, ale co brać, żeby sobie pomóc, nie zrujnować portfela ani żołądka? Pracuję od kilku lat na komputerze, nie dźwigam nic ciężkiego, ale zdarzało mi się wziąć na ręce moje 3letnie dziecko. Jestem nerwowa i żyje w stresie. Te bóle dodatkowo mnie denerwują, niedawno jeszcze miałam silne sprawne ręce i dłonie a teraz klapa. jestem młoda, mam dużo obowiązków i powinnam być sprawna, a przez ten ból normalnie wszystkiego się odechciewa. Jak pomyślę o tych wszystkich wizytach u lekarzy, o badaniach, które powinnam zrobić, to jeszcze bardziej mnie boli.
Obserwuj wątek
    • spector1 Re: leczenie bólu stawów ziołami hakorośl, to dzi 21.05.12, 18:27
      Hakorosl czy inne ziola to hokus -pokus.
      Czy boli cie tylko reka od lokcia w dol? Czy ramie , od lokcia w gore jest OK?
      Jezeli tak, to diagnoza staje sie latwiejsza bo odpada tzw. Thoracic Outlet Syndrome (TOS)
      intraspec.ca/PIIS0749071203000805.pdf
      Artykul w powyzszym linku jest na b.dobrym poziomie. Wyjasnia problemy nie tylko zwiazane z TOS. Gdybys trafila na kompetentnego ortopede, ktory zrozumialby elaborat w.w. linku to
      wystarczyla by jedna wizyta.
      Polscy lekarze (i nie tylko) nie olewaja , po prostu sa niedouczeni. W wielkich miastach tez nie jest lepiej.

Spector
    • puma002 Re: leczenie bólu stawów ziołami hakorośl, to dzi 10.01.13, 09:56

Pisanie, że zioła to hokus pokus to przejaw ignorancji wobec licznych badań naukowych potwierdzających lecznicze właściwości ziół. Właściwe zioła stosowane w odpowiedni sposób pomagają, choć niekoniecznie u każdego pacjenta - podobnie jak leki chemiczne. Podstawą jest diagnoza, której tu brakuje. W tym przypadku zadbałabym na początek szczególnie o witaminy z grupy B (w tym B12) i potas.

wzajemniepomocni.pl/adopcje_zwierzat.html
      www.chartywpotrzebie.pl/
      • snajper55 Re: leczenie bólu stawów ziołami hakorośl, to dzi 10.01.13, 15:27
        puma002 napisała:

> Pisanie, że zioła to hokus pokus to przejaw ignorancji wobec licznych badań nau
        > kowych potwierdzających lecznicze właściwości ziół.

Nikt nie neguje działania niektórych ził. Problem w tym, że każda za roślina ma trochę inny skład i każde zioło oprócz substancji pomagających ma substancje szkodliwe. Stosując zioła zażywamy mieszanki o nieznanym składzie i nieznanej mocy. Leki mają określone dawki i są pozbawione szkodliwych domieszek - to jest ich ogromna przewaga. Zresztą często są to właśnie substancje powstałe na podstawie badań nad składnikami roślin.

S.
        • masi-a42 Re: leczenie bólu stawów ziołami hakorośl, to dzi 18.06.13, 15:02
          Każda wyprodukowana przez chemików tabletka też ma działania uboczne. Jedno leczy, a na drugie szkodzi. Nie idealizujmy leków, ktore nie zawsze są konieczne, a są nam narzucane przez przemysł farmaceutyczny, dla maksymalizacji zysków zawzięcie walczący z zielarstwem. Zioła lecznicze zostały wyekstrahowane z natury przez wieloletnie doświadczenia. Są (jeszcze) sprzedawane w aptekach i na pewno nie szkodzą bardziej niż np. diclofenac.
          • snajper55 Re: leczenie bólu stawów ziołami hakorośl, to dzi 18.06.13, 19:01
            masi-a42 napisał(a):

> Każda wyprodukowana przez chemików tabletka też ma działania uboczne.

Każda substancja ma działania uboczne. W leku jednak masz tylko to, co jest niezbędne do leczenia, w ziołach masz mieszaninę czynników szkodliwych i pomocnych i wszystkie one mają jeszcze działania uboczne. W leku masz określoną dawkę, w ziołach - nie wiesz jaką dawkę przyjmujesz.

> Jedno leczy, a na drugie szkodzi. Nie idealizujmy leków, ktore nie zawsze są konieczne,

Zioła też nie zawsze są konieczne. A wiele substancji zawarte w ziołach nigdy nie jest potrzebnych, np metale ciężkie takie jak ołów czy rtęć.

> a są nam narzucane przez przemysł farmaceutyczny,

Co ci narzucają? Mnie nie.

> dla maksymalizacji zysków zawzięcie walczący z zielarstwem.

Podaj przykład takiej walki.

> Zioła lecznicze zostały wyekstrahowane z natury przez wieloletnie doświadczenia.

Nie było lekarstw, więc leczono się ziołami. Teraz mamy lekarstwa i z ziół można zrezygnować. Kiedyś podróżowało się powozami, a teraz mamy samochody.

> Są (jeszcze) sprzedawane w aptekach i na pewno nie szkodzą bardziej niż np. diclofenac.

W aptekach różne rzeczy są sprzedawane, gdyż właścicielowi apteki zależy na zysku. A żadne zioło nie pomaga tak, jak pomagają lekarstwa.

S.
    • chomi-czyna Re: leczenie bólu stawów ziołami hakorośl, to dzi 09.02.13, 18:46
      Slyszałam o hakorośl. Ale nie wiem jak to naprawdę dziala. Moim zdaniem najlepiej byś zrobila kupując. Sól magnezową do moczenia nóg. Działa rewelacyjnie tylko trzeba to robić codziennie. Najlepsza metoda wchłaniania magnezu przez skórę. To jest fantastyczne. Tylko jeszcze raz powiem trzeba to robić codziennie. Fajne jest to że efekty widać już po paru dniach, należy to jednak kontynuować żeby ugruntować zdrowie.
    • jagoda85 Re: leczenie bólu stawów ziołami hakorośl, to dzi 09.02.13, 19:39
      Ja zrobiłabym rtg kręgosłupa szyjnego. Miałam podobny problem. Rozmawiałam przypadkowo z lekarzem rehabilitacji sugerując mu cieśń nadgarstka, powiedział, że niekoniecznie to, że właśnie od kręgosłupa szyjnego są podobne objawy. U mnie dochodziła do tego rwa barkowa, i rehabilitacja typu interdyn, solux pomogła na moment. Dla mnie najlepsze są masaże i gimnastyka izometryczna. Spróbuj może chociaż gimnastykę izometryczną.
    • mag401 Re: leczenie bólu stawów ziołami hakorośl, to dzi 19.06.13, 10:14
      Witam Cichocki Warszawa! Proponuję w Twoich okolicach znaleźć zielarza - bo trzeb a oczyścić nerki, wątrobę i poprawić krążenie. Do tych celów nie nadają się leki chemiczne bo spowodujesz dodatkowe zanieczyszczenie organizmu. Przeczytaj w internecie MATA YANTRA 149 zł. www.matymasujące.net Strach się na tym położyć ale po pewnym czasie leżenia daje to bardzo przyjemne uczucie. Przy kłopotach finansowych można się zastanowić i kupić za grosze wycieraczkę z tworzywa sztucznego z wystającymi ostrymi końcami. Mogą być kłopoty ze zrolowaniem np. przy podłożeniu na kręgi szyjne. Nie ważne jaką decyzje podejmiesz ale poczytaj na temat mat masujących i nie zapomnij o ZIELARZU.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka