Dodaj do ulubionych

odszkodowanie za amputację paliczka

24.05.12, 13:50
Witam
wykryto u mnie chorobę, zaniedbałam nieswiadomie o niej palec
amputowano mi paliczek palca wskazującego prawej reki
podelgam grupowemu ubezp. p plus z dodatkowymi ubezp. na wypadek operacji
orientuje się ktoś może czy dostanę odzszkodowanie z pzu za ten rodzaj operacji?
w wykazie operacji chir, pzu jest AMPUTACJA PALUCHA.
pewnie musiałabym sie go pozbyć w całości żeby dostac jakis grosz, który nie ukrywal,
przydałby się na dobrą rehabilitację, bo poki co nawet nim nie ruszam
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: odszkodowanie za amputację paliczka 24.05.12, 15:54
      betka442 napisał(a):

> Witam
      > wykryto u mnie chorobę, zaniedbałam nieswiadomie o niej palec
      > amputowano mi paliczek palca wskazującego prawej reki
      > podelgam grupowemu ubezp. p plus z dodatkowymi ubezp. na wypadek operacji
      > orientuje się ktoś może czy dostanę odzszkodowanie z pzu za ten rodzaj operacji
      > ?
      > w wykazie operacji chir, pzu jest AMPUTACJA PALUCHA.
      > pewnie musiałabym sie go pozbyć w całości żeby dostac jakis grosz, który nie uk
      > rywal,
      > przydałby się na dobrą rehabilitację, bo poki co nawet nim nie ruszam

Do tego pewnie trzeba taki fakt zgłosić do PZU w ciągu 2 godzin od operacji.

S.
        • cccykoria Re: odszkodowanie za amputację paliczka 26.05.12, 12:03
          1-sza rzecz przeanalizuj zapisy OWU T.U (ogólnych warunków umowy Towarzystwa Ubezpieczeniowego) od tego trzeba zacząć, przeglądnij punkt o wyłączeniu odpowiedzialności T.U od powstałej szkody. Mogą się bronić, że choroba ta powstała przed podpisaniem umowy na dobrowolne ubezpieczenie NNW. Zgodnie z art. 6 k.c do Ciebie należy ciężar udowodnienia, że dane odszkodowanie Tobie się należy. Musisz opisać w jakich okolicznościach dowiedziałaś się o chorobie, co to za choroba etc. Troszkę ciężka sprawa może być, tak jak Tobie wspomniałem T.U będzie się broniło rękoma i nogami aby tylko nie wypłacić odszkodowania. Jak wiadomo z NNW wypłacane są odszkodowania zgodnie z tabelą trwałego uszczerbku czyli tylko i wyłącznie odszkodowanie po posiedzeniu komisji lekarskiej, ile uznają Tobię trwałego uszczerbku. Nie ma tutaj mowy o zadośćuczynieniu. Opisz coś więcej a postaram się jakoś naprowadzić Ciebie na dobrą drogę.
          Pragnę zaznaczyć, że PZU S.A jest jedną z najgorszych firm z którymi ciężko się kooperuje. Natomiast należy stwierdzić, że Twoje interesy i interesy PZU nie idą w parze, dlatego próbują różnego rodzaju podstępów aby tylko nie wypłacić należnego odszkodowania. Ale tak jak wspomniałam na wstępie musisz dokładnie przeanalizować sprawę, pierwsze przeczytaj zapisy OWU, dokładnie jakie mają wyłączenia odpowiedzialności, drugie czy w tych zapisach OWU jest mowa o zwrotach kosztów leczenia, srodków pomocniczych ortopedycznych etc. jeżeli są to możesz się starać o zwrot kosztów m.in. za paliwo (dojazdy do lekarzy), za prywatne wizyty lekarskie jak i badania (wiadomo, że przez nfz czeka się długo do lekarza jak i na badania specjalistyczne), nabycia protez, leków etc. Ale musisz dobrze przeanalizować zapisy OWU.

Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka