Dodaj do ulubionych

Rwa kulszowa-nieustępujące objawy, co dalej??

26.06.12, 08:55
Witajcie,
mam 26 lat i problemy z rwą od 6-7 lat. Brałam już różne zabiegi,odwiedzałam lekarzy rehabilitantów i myślałam, że jest OK,aż zaczęło się od nowa 3 tyg temu. Najpierw poszłam do rehabilitanta,miałam nadzieję, że postawi mnie na nogi, i rzeczywiście przyszłam do niego schylona pod kątem prawie 90stopni a wyszłam wyprostowana - niestety ulga była chwilowa.Rano następnego dnia ból zaczął promieniować do drugiej nogi (zawsze była to tylko noga lewa). Lekarz pierwszego kontaktu przepisał zastrzyki z dexaku 2 razy dziennie,oczywiście po serii zastrzyków było pięknie, ten porażający ból zniknął, ale po paru dniach zauważyłam coś dziwnego.
Otóż nie mogę położyć się na żadnym z boków bo pojawia się ból promieniujący przez pośladek do uda.Na chwilę obecną boli przy siedzeniu tak samo,bolą plecy i czasem czuję taki naprawdę mocny ból wzdłuż uda. Domyślam się, że to nerw kulszowy, ale nie wiem co mam dalej zrobić ze sobą... Jestem załamana, bo mam dwójkę dzieci i przez tą chorobę straciłam pracę..
Ma ktoś doświadczenie w tym temacie i możę mi doradzić, wypowiedzieć się?
Obserwuj wątek
    • dziku_ska7 Re: Rwa kulszowa-nieustępujące objawy, co dalej?? 04.07.12, 15:51
      Problemu całkowicie rozwiązać się nie da, ale regularne, odpowiednio dobrane ćwiczenia znacznie poprawiają komfort życia. Niestety niewielu chce się ćwiczyć, a jeśli już się zdecydują, zapominają, jak tylko ból mija.
      Najważniejsze to badania, najlepiej tomografia i dobry terapeuta. Ale nie jakiś magik, który bez badań będzie Ci nastawiał kręgosłup. Lekarz też tutaj na wiele sięnie zda. Może tylko dać skierowanie na badania, ewentualnie leki, które jedynie łagodzą ból i stan zapalny.

Zdrowe motywacje, czyli o tym jak wytrwać na diecie i nie tylko...
      • sowa_46 Re: Rwa kulszowa-nieustępujące objawy, co dalej?? 05.07.12, 08:06
        "Problemu całkowicie rozwiązać się nie da..."

I tu się mylisz, jak wcześniej napisałem, nie mam z tym problemu już 14 lat, podnosiłem już całkiem spore ciężary, 70kg, i nic się nie dzieje, nie prowokuję losu bo mogę przekombinować ale zapomniałem już dawno o dolegliwościach.
        Dla zminimalizowania kosztów kuracji chodziłem na masaże do Technikum Masażu w Łodzi, były dni otwarte wiosną i jesienią i uczniowie niedowidzący praktykowali na pacjentach za niewielkie pieniądze. Bardzo im za to dziękuję.
    • e-kasia27 Re: Rwa kulszowa-nieustępujące objawy, co dalej?? 04.07.12, 17:54
      Męczyło mnie to przez prawie dziesięć lat. Zaczęło się po pierwszym porodzie, więc lekarze twierdzili, że to od obciążenia kręgosłupa w ciąży. Nic nie pomagało, aż do czasu, jak się okazało, że mój syn jest alergikiem i że nie może jeść wielu rzeczy - przestawiłam na dietę, całą rodzinę, bo nie chciało mi się osobno dla niego gotować - i rwa przeszła, jak ręką odjął - okazało się, że ja też jestem alergiczką, o czym nie wiedziałam.
      Teraz z perspektywy czasu wiem, że u mnie rwę powodują jabłka i gruszki - jak tylko zjem, to następny tydzień mam wyłączony z życia. Tyle, że mam lepiej niż ty, bo mnie nigdy nie bolało przy leżeniu. Tylko chodzenie, siedzenie i stanie było katorgą, ale za to często miałam dodatkowo przy rwie też stan zapalny korzonków szyjnych, a to też przyjemne nie jest.

Rwa kulszowa może mieć różne przyczyny, ale jak masz w rodzinie choć podejrzenie alergii, to może warto by było zrobić sobie testy skórne pokarmowe i spróbować trochę pokombinować z dietą.
      • snajper55 Re: Rwa kulszowa-nieustępujące objawy, co dalej?? 04.07.12, 23:39
        e-kasia27 napisała:

> Teraz z perspektywy czasu wiem, że u mnie rwę powodują jabłka i gruszki - jak
        > tylko zjem, to następny tydzień mam wyłączony z życia.

Dość monotonna jesteś z tym widzeniem wszędzie alergii. Słyszałem, że manie są trudno wyleczalne, ale mogłabyś chociaż spróbować.

S.
        • e-kasia27 Do snajpera 05.07.12, 09:12
          Snajper, czy ty czytasz to forum tylko po to, żeby się czepiać innych?
          Bo jeszcze nigdy nie widziałam, żebyś jakąś sensowną radę komuś udzielił, tylko ciągle ci coś nie pasuje w tym, co inni piszą.

To twój sposób na nudę?

Ciekawe hobby sobie znalazłeś, jak widać!

Szkoda, że nie stać cię na nic mądrzejszego!

Współczuję, twojej rodzinie, jeśli jakąś masz, bo mają ciężkie życie z wieczne niezadowolonym i czepiającym się snajperem.
          • e-kasia27 Re: Do snajpera 05.07.12, 10:05
            I może byś wreszcie jakąś książkę o alergii przeczytał?
            A jak cię nie stać na przeczytanie książki, to chociaż w internecie trochę poczytaj.

Gdybyś coś mądrego przeczytał, to wtedy może mógłbyś jakoś sensowniej się czepiać, gdybyś miał choć cień wiedzy z tej dziedziny!
      • sowa_46 Re: Rwa kulszowa-nieustępujące objawy, co dalej?? 05.07.12, 08:01
        e-kasia27 napisała:

> Męczyło mnie to przez prawie dziesięć lat. Zaczęło się po pierwszym porodzie, w
        > ięc lekarze twierdzili, że to od obciążenia kręgosłupa w ciąży. Nic nie pomagał
        > o, aż do czasu, jak się okazało, że mój syn jest alergikiem i że nie może jeść
        > wielu rzeczy - przestawiłam na dietę, całą rodzinę, bo nie chciało mi się osobn
        > o dla niego gotować - i rwa przeszła, jak ręką odjął - okazało się, że ja też j
        > estem alergiczką, o czym nie wiedziałam.
        > Teraz z perspektywy czasu wiem, że u mnie rwę powodują jabłka i gruszki - jak
        > tylko zjem, to następny tydzień mam wyłączony z życia. Tyle, że mam lepiej niż
        > ty, bo mnie nigdy nie bolało przy leżeniu. Tylko chodzenie, siedzenie i stanie
        > było katorgą, ale za to często miałam dodatkowo przy rwie też stan zapalny korz
        > onków szyjnych, a to też przyjemne nie jest.
        >
        > Rwa kulszowa może mieć różne przyczyny, ale jak masz w rodzinie choć podejrzeni
        > e alergii, to może warto by było zrobić sobie testy skórne pokarmowe i spróbowa
        > ć trochę pokombinować z dietą.

*** Rwa kulszowa to sprawa mechaniczna, alergia nie ma tu nic do rzeczy, to jest ucisk na nerw spowodowany obrzękiem wynikającym z wysunięcia się dysku. Nie słyszałem by taki obrzęk (stan zapalny) wystąpił z przyczyn alergicznych.
        Ale wykluczyć nie mogę. W każdym razie najpierw należy zlikwidować stan zapalny (obrzęk) a dopiero brać się z aćwicvzenia.
        • e-kasia27 Re: Rwa kulszowa-nieustępujące objawy, co dalej?? 05.07.12, 09:53
          sowa_46 napisał:

> *** Rwa kulszowa to sprawa mechaniczna, alergia nie ma tu nic do rzeczy, to jes
          > t ucisk na nerw spowodowany obrzękiem wynikającym z wysunięcia się dysku. Nie s
          > łyszałem by taki obrzęk (stan zapalny) wystąpił z przyczyn alergicznych.

Alergia może , jak najbardziej być przyczyną stanu zapalnego, bo w procesie alergicznym biorą udział dokładnie te same komórki układu immunologicznego, które odpowiadają za wszelkie stany zapalne w organizmie, czyli limfocyty, granulocyty, makrofagi, eozynofile, komórki tuczne i inne.
          Każda odpowiedź organizmu na kontakt z alergenem jest wywołaniem stanu zapalnego.
          Reakcja alergiczna może powstać w każdym, dowolnym miejscu organizmu i nie ma na to żadnej reguły, gdzie się akurat umiejscowi, dlatego jest tak dużo chorób, które mogą być wywołane alergią.

> Ale wykluczyć nie mogę. W każdym razie najpierw należy zlikwidować stan zapalny
          > (obrzęk) a dopiero brać się z aćwicvzenia.

Jeśli jest to stan zapalny wywołany alergią, to nie da się go zlikwidować skutecznie żadnymi lekami, bo po zaprzestaniu brania leków będzie wciąż powracał.
          • sowa_46 Re: Rwa kulszowa-nieustępujące objawy, co dalej?? 06.07.12, 03:15
            Jeżeli uważasz, że to alergia to nic prostszego jak wizyta u alergologa by przyczynę potwierdzić bądź wykluczyć. Kiedy dowiesz się jaka jest przyczyna i jaki jest aktualny stan miejsca będącego źródłem dolegliwości, wtedy być może skorzystasz z podpowiedzi na forum.
            Postaraj się znaleźć dojście do jakiegoś profesora specjalizującego się w takich przypadkach a unikniesz wielu bezsensownych wizyt na rejonie, gdzie rzadko można spotkać odpowiedniego specjalistę, tam tylko wykonują plan przepisując antybiotyki nawet na katar.
          • e-kasia27 Re: Rwa kulszowa-nieustępujące objawy, co dalej?? 05.07.12, 14:07
            Snajper, widzę, że nie potrafisz o mnie przestać myśleć!
            A jak masz czkawkę, to już na pewno o mnie myślisz!
            Sny też o mnie masz?
            Niedobrze z tobą kochanie.

Błagam cię przeczytaj jakąś książkę o alergii, doucz się choć trochę, wtedy cię to zacietrzewienie trochę opuści, bo boję się, że jeszcze z tych nerwów jakaś żyłka ci pęknie przeze mnie i będę cię miała na sumieniu!

Ja wprawdzie bardzo lubię się z tobą droczyć, ale nie wiem, czy ci to na zdrowie wyjdzie.

• sowa_46 Mogę nieco doradzić... 05.07.12, 07:51
      na podstawie własnego doświadczenia.
      Musisz się upewnić czy nie masz przepukliny rdzenia kręgowego, to jest bardzo istotne przed podjęciem jakichkolwiek dalszych kroków.
      Jeżeli nie jest to przepuklina, powinnaś skorzystać z masaży nie tylko kręgosłupa ale chodzi tu o rozluźnienie mięśni. Powiem tak, kręgosłup jest jak maszt, jego mięśnie działają jak odciągi masztu, jeżeli są nierówno naciągnięte to maszt nie jest prosty i wkrótce się zawali.
      Należy zacząć od rozluźnienia mięśni i równomiernego ich napięcia. Potem następny etap polegający na wzmocnieniu mięśni kręgosłupa, bardzo pomaga w tym rower górski, pozycja na nim jest idealna do ćwiczeń wzmacniających mięśnie.
      Jeżeli masz przepuklinę kręgosłupa to zapomnij o jakichkolwiek wysiłkach.
      Powiedz coś więcej, poradzę co robić bo sam to przeszedłem i już 14 lat nic nie odczuwam.
      • aginess polecam chiropraktykę 30.07.12, 15:26
        Najlepiej od razu idź do dobrego chiropraktyka. Dzięki temu ja uniknęłam operacji, choć lekarze twierdzili że nie ma szans wyleczyć mojej rwy inaczej. Ale operacja to poważna sprawa, wiadomo, dlatego zdecydowałam się najpierw na zabiegi u chiropraktyka i pomogło. Efekt był niespodziewany, przeszło po trzech miesiącach, już od roku w ogole nic nie boli. Ja chodziłam do prof. Posłusznego w Kręg-Clinic, klinika jest w Poznaniu, ale warto pojechać tam nawet z innych miast, jest najlepszy.

• 1mzeta Re: polecam chiropraktykę 02.08.12, 20:54
          Bez rezonansu dolnego odcinka kręgosłupa idąc do chiropraktyka to może być jak samobójstwo.
          Najpierw to się trzeba dowiedzieć co człowiekowi dolega- może przepuklina krążka międzykręgowego, a może coś innego- i dopiero wtedy podejmuje się decyzję co robić dalej.
          • olakulakowska Re: polecam chiropraktykę 13.08.12, 14:36
            Ja również polecam chiropraktykę na problemy z rwą kulszową.
            Rezonans potrzebna rzecz natomiast dobry specjalista potrafi pomóc i bez rezonansu.
            Tak było w moim przypadku. Znalazłam w internecie Fizjoklinikę ledwo do nich dotarłam byłam w takim stanie ostrym,a wyszłam wyprostowana.
            Teraz jestem po trzeciej wizycie i czuję się znacznie lepiej. Wiem, że później dobrze będzie pochodzić na terapię funkcjonalną, żeby wiedzieć co robić i czego unikać, aby unikać powrotu rwy kulszowej.
            Nikomu nie życzę bólu ostrego spowodowanego rwą kulszową.
            Pozdrawiam
            • adamo11111111 Re: polecam chiropraktykę 13.08.12, 20:01
              mam 25 lat, od pół roku boli mnie noga a dokładniej okolice biodra. Prawdopodobnie problem z odcinkiem lędzwiowym. Może mi ktos polecić dobrego Chiropraktyka bądź kręgarza z TRÓJMIASTA (Gdańsk, Gdynia, Sopot) byłbym bardzo wdzieczny.
            • boo-boo Niczego to nie dowodzi 15.08.12, 23:37
              No i co z tego, że ty poszłaś w ostrym stanie i wyszłaś ok ?
              Może tylko tego, że ci się udało albo np. miałaś tylko lekkie uwypuklenie krążka, które wierz mi potrafi człowieka zgiąć w pół i unieruchomić na miesiące- a w gruncie rzeczy taki stan to pikuś w porównaniu do poważniejszego wysunięcia się dysku, który potrafi dać tylko lekkie objawy bólowe.

To tak jak byś stwierdziła, że jazda bez pasów bezpieczeństwa jest w miarę bezpieczna bo jeździsz całe życie i nic ci się nie stało........
        • refka1 Re: polecam chiropraktykę 13.08.13, 12:41
          Ja też polecam chiropraktykę! Na rwę kulszową są najlepsi naprawdę działają cuda. Oni po prostu na nowo układają kości tak jak powinny leżeć. Trochę to przerażające ale niesamowicie skuteczne. Tylko trzeba isc do kogos z dyplomem. Ja chodze do goscia ktory przyjmuje w gnieźnie jest na prawde dobry i skuteczny. Na scianie wisi dyplom wiec nie ma sie co martwić że to jest domorosły chiropraktyk. Wiem ze teraz ten Pan jest zatrudniony w Centrum Rehabilitacji i Chiropraktyki
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka