Dodaj do ulubionych

usunięcie mleczaka

04.07.12, 11:51
witam, mój 4,5 letni syn ma lapisowane i leczone ząbki. Dziś Pan stomatolog stwierdził, że jedynkę trzeba usunąć. Czy to robić? Proszę o poradę
Obserwuj wątek
  • snajper55 Re: usunięcie mleczaka 04.07.12, 15:01
   monnar napisała:

   > witam, mój 4,5 letni syn ma lapisowane i leczone ząbki. Dziś Pan stomatolog stw
   > ierdził, że jedynkę trzeba usunąć. Czy to robić? Proszę o poradę

   Broń cię Panie Boże. Zembów mlecznych nie wolno usuwać, bo dzieciakowi stałe nie wyrosnom. Te stromatologi to się wogóle na zembach nie znajom. Tylko radom z intrenetu można zaufać.

   S.
  • kol.3 Re: usunięcie mleczaka 04.07.12, 15:35
   Przepraszam, ale co mamy poradzić, nie jesteśmy dentystami nie wiemy jaki jest stan zęba. Zepsutego zęba nie ma co trzymać. Może grozić infekcją, ropniem itp.
   Jak trzeba rwać - to rwać. W końcu to tylko rwanie mleczaka a nie transplantacja serca.
  • horpyna4 Re: usunięcie mleczaka 04.07.12, 15:36
   Jeżeli mleczak nie wypadnie w porę i nie zostanie usunięty, to ząb stały będzie rósł krzywo. Może na przykład wyrżnąć się powyżej mleczaka tak, że będzie widoczny po uniesieniu górnej wargi.

   Naprawdę nie żartuję; wprawdzie jedynki takiej nie widziałam, ale kły aż dwa razy. W jednym przypadku po usunięciu mleczaka zaczął się opuszczać na właściwe miejsce i po latach praktycznie nie było widać, że jest trochę wyżej i bardziej na zewnątrz łuku. W drugim przypadku był dodatkowo nieco obrócony wokół osi i nawet po opuszczeniu się nie wyglądał dobrze.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka