oddawanie krwi

31.07.12, 08:25
Prawie 130 litrów zebrała już Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Autobus NCK i PKO BP jeździ po Polsce i zbiera krew w różnych miastach. Ja osobiście oddałem krew, bo kiedyś miałem operację i mi podawano krew, chociaż tak mogę się odwdzięczyć komuś, kogo nie poznałem, a jego krew uratowała mi życie.
    • rotkaeppchen1 Re: oddawanie krwi 31.07.12, 13:50
      Ja miedzy 18 a 28 rokiem zycia oddalam w sumie 15 litrow. Teraz nie moge, bo okazalo sie, ze choruje na chorobe autoimmunologiczna. Szkoda, bo oddawanie krwi to fajna sprawa!
      • 2majka0 Re: oddawanie krwi 31.07.12, 14:45
        Tez sadze,ze to super sprawa staram sie oddawac w miare regularnie,bo nnie to nic nie kosztuje a komus moge pomoc. Teraz niestety jestem po operacji wiec pol roku przerwy ale potem mam zamiar znowu oddawac:)
    • flaff Re: oddawanie krwi 02.08.12, 13:32
      W zeszlym roku (po mega krwotoku poporodowym) mialam podawana krew, tez chcialabym sie odwdzieczyc, ale okazalo sie, ze poniewaz dostalam krew w UK, nie moge juz byc krwiodawczynia:((( ani w UK ani w PL.
      Bardzo zaluje:( bo czuje duzy dlug wdziecznosci dla kogos kto poratowal mnie tamtego dnia...
      • 1mzeta Re: oddawanie krwi 02.08.12, 20:46
        "le okazalo sie, ze poniewaz dostalam krew w UK, nie moge juz byc krwiodawczynia:((( ani w UK..."

        No to chyba nie jest sedno tej odmowy poboru krwi od ciebie tylko fakt, że byłaś biorcą po 1980 roku i jest to związane z chorobą CJD.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja