Dodaj do ulubionych

bóle w obrębie kręgosłupa lędźwiowego

04.09.12, 21:28
czy ktoś choruje na bóle w okolicach kręgosłupa lędźwiowego, od ponad 2 lat jestem na środkach p.bólowych, kilkakrotna rehabilitacja manualną, ćwiczenia, zabiegi i żadnych efektów, ból kręgosłupa w dolnym odcinku, z lewej strony pośladek, przechodzi lewą nogą do pięty, w kilku miejscach na nodze są takie punkty jakby borował na żywca zęba, już nie wytrzymuję, może koś miał podobne schorzenia i z tego wyszedł, jestem z Warszawy, myślę o jakiejś blokadzie czy akupunkturze, bo już za wszystko się łapię
Obserwuj wątek
    • anabel7 Re: bóle w obrębie kręgosłupa lędźwiowego 04.09.12, 22:49
      Witam.
      To jest prawdopodobnie rwa kulszowa. Mam nadzieję, ze to "tylko" rwa, bo to oznacza, że w koncu z tego wyjdziesz. :):)

Ulgę powinno przynieść nagrzewanie lędźwii na różne sposoby:
      -poduszką elektryczną
      -maściami silnie rozgrzewającymi (np. Finalgon- piekielnie piekąca, maści końskie , ale nie zawsze działają)
      -pomaga też strumień bardzo ciepłej wody podczas brania prysznica (stopniowo zwiększac temperature)
      -masaze maścią/zelem pod nazwa Lenkosan albo chociaż wcierac olej z dziurawca.
      Uwaga - nie wcierac w kregosłup tylko wzdłuż niego w mieśnie znajdujące się najbliżej niego.
      -plastry borowinowe - rozgrzane kładzie sie bezpośrednio na ciało (nie w worku, bo borowina nie ma szans zadziałac).

W miarę mozliwości można dołaczyc lekkie ćwiczenia na kregosłup lędźwiowy, ale tylko te, które nie sprawiają nawet najmniejszego bólu (trzeba wzmacniać te mieśnie).

Bierz leki p/zapalne lub zacznij pic zioła np. gotowa herbatkę z Darów Natury pod nazwa "Lumbago". Zawiera ona ciekawy skład i w wiekszości przypadków przynosi ulgę. Nie łącz jej z lekami p/zapalnymi, poniewaz w składzie są zioła właśnie o takim działaniu.

Oszczędzaj kręgosłup - nie przeciażaj, np.:
      - przy wstawaniu z łóżka ułóż sie na boku i powoli unoś się za pomocą rąk do pozycji siedzącej
      - nie przechylaj się do przodu na wyprostowanych nogach (np. kucaj do zakładania butów)
      - nie dzwigaj ciężarów, a jeśli juz koniecznie coś musisz nieść, rozdziel po równo na każda rękę itp.

Pozdrawiam.
    • no1teresa Re: bóle w obrębie kręgosłupa lędźwiowego 04.09.12, 23:54
      mnie pomógł chiropraktyk, pomoc była natychmiastowa, od razu wiedziałam, że to to
      wcześniej były masaże, gimnastyki, okłady i nic nie pomagało
      mój chiropraktyk jest niestety daleko, bo w Nowym Sączu, ale takie mam do niego przekonanie, że ilekroć jestem gdzieś w pobliżu, udaję się do niego na kontrolne "wyregulowanie", nawet gdy wszystko wydaje się być ok
      • welmax76 Re: bóle w obrębie kręgosłupa lędźwiowego 05.09.12, 05:19
        serdecznie dziękuję za odpowiedzi, miałam robiony rtg i tomograf, w rtg zmiany zwyrodnieniowe, kręgozmyk, natomiast rehabilitant mówi, że to prócz tego może być staw lędźwiowo-krzyżowy nie zawsze ponoć wychodzi w badaniach, ból rzeczywiście przypomina rwę kulszową ale przy tym stawie objawy są identyczne, po rehabilitacji manualnej ból zelżał gdzieś o 30% mogę jako tako siedzieć, bo przed nie mogłam w ogóle usiąść, jak siadałam jakbym siedziała na jakimś szpikulcu nie mogłam wstać i strasznie kulałam, ta rehabilitacja jest robiona w dużych odstępach czasu, 10 zabiegów - koniec, potem znów lekarz skierowanie do lekarza rehabilitacji - czekanie, skierowanie na zabiegi i znów oczekiwanie, brałam prywatnie zabiegi borowinowe, przeróżnymi żelami p.bólowymi się smarowałam, dlatego pytam co jeszcze, spróbuję te zioła, najgorsze jak się położę spać i żadna pozycja nie jest dobra, boli i boli, już zauważyłam że po tych lekach siada mi żołądek i wątroba, ograniczam je biorę teraz raz na kilka dni, ból po nich ustępuje tak w 80%, potem wraca ale zaciskam zęby i wytrzymuję, przez to musiałam zrezygnować z pracy przeszłam na wcześniejszą emeryturę, chociaż miałam dobrą pracę i nieźle zarabiałam, teraz natomiast liczę czy iść do stomatologa, czy mogę iść do pedikurzystki ażeby mi wycięła wrastający paznokieć, przez to wszystko na dodatek popadam w coraz większą depresję, bo ile można to znosić
        • horpyna4 Re: bóle w obrębie kręgosłupa lędźwiowego 05.09.12, 08:15
          Hmmm... jak jesteś w Warszawie, to możesz skorzystać z usług masażysty-kręgarza, który postawił na nogi kilka znanych mi osób, którym lekarze nie potrafili pomóc. Ja nie miałam z nim do czynienia, przekazuję tylko to, co słyszałam. Gość nazywa się Lucjan Zgorzałek i kiedyś przyjmował w spółdzielni IZIS na Elektoralnej, teraz może mieć własny gabinet. Poguglaj sobie.
            • anabel7 Re: bóle w obrębie kręgosłupa lędźwiowego 05.09.12, 09:45
              Na żołądek dobry jest len - w kazdej postaci: olej lniany, ziarno lnu lub zmielone.
              Len zawiera substancje śluzowe, które powlekają śluzówkę (nie tylko żołądka) i w ten sposób działa osłaniająco.
              Wspaniały dla układu trawiennego jest też ostropest plamisty (ziarenka w całości lub mielone, herbatka) - zwłaszcza ,kiedy cierpi też wątroba a nawet nerki. Sylimaryna zawarta w ostropeście działa p/zapalnie, oczyszcza a przede wszystkim regeneruje.
              www.herbamed.pl/p1568,ostropest-plamisty-mielony-200g.html.
              Możesz pić również wieloskładnikowe herbatki na żołądek, lub mleczka zobojętniające kwas w żołądku (najtańsze to chyba Gelatum alumini z Ziołoleku).
              Pozdrawiam.
          • labadine Re: bóle w obrębie kręgosłupa lędźwiowego 05.09.12, 09:35
            Ja zawsze po kuracji kregoslupa(rwa) lekarstwami przeciwzapalymi(acemetacine,diclofenac) biore Tolperison 50mg(w Polsce Tolperis),biore wylacznie 1 tabletke przed pojsciem do spania i po 4-ch dniach o moich bolach miesniowych zapominam.
            Jezeli masz klopoty z siedzeniem to sprobuj siadac na jednym z posladkow a wogole staraj sie duzo chodzic.

• spector1 Re: bóle w obrębie kręgosłupa lędźwiowego 05.09.12, 11:48
          welmax76 napisała:

> ...miałam robiony rtg i tomograf, w rtg zmiany
          > zwyrodnieniowe, kręgozmyk, natomiast rehabilitant mówi, że to prócz tego może być
          > staw lędźwiowo-krzyżowy nie zawsze ponoć wychodzi w badaniach....<

Jak widac mania tomografii komputerowej sieje spustoszenie wsrod ortopedow.
          Mialas zrobiona tomografie (opis radiologa jest wyrocznia dla specjalistow, ktorzy majac go w reku przestaja myslec) i co z niej wyniknelo ?
          Rzeczywiscie wspomniany rehabilitant ma racje .
          Podobne objawy jak rwa kulszowa daje uszkodzenie wiezadel w obrebie
          stawu krzyżowo-biodrowego :sacrotuberous ligament & sacroiliac ligament

B.ogolna informacje podano jest w j.ang.Nic z niej jednak nie wynika.
          en.wikipedia.org/wiki/Sacroiliac_joint
          Poziom polskiej wersji jest adekwatny do poziomu polskich ortopedow i innych specjalistow.
          Bez badan klinicznych, ktore czesto nie potrafia przeprowadzic specjalisci z tyt profesorskimi
          "leczenie" i rehabilitacja jest walka z wiatrakami.
          Co mozesz zobic?
          Musisz poszukac specjaliste,ktory wie jaka funkcje spelniaja wymienione
          wiezadla, jakie sa objawy przy ich uszkodzeniu i jak ma przebiegac rehabilitacja przy ich
          uszkodzeniu.

Dobry specjalista po 30 min kompleksowych badan klinicznych wiedzialby o co chodzi
          Bez diagnozy i profilaktyki nie ma leczenia. Kazdy specjalista ponizej 45 r zycia nie zdawal
          matury z matematyki. Jakiej logiki mozna od nich oczekiwac?
          Zagadnienia kinezjologii, statyki, kinematyki , ktore zwiazane sa z takimi urazami sa dla nich czarna magia.
          Co robia polskie gwiazdy ortopedii z tytulami prof? Dlaczego nie napisza oni gotowce dot.
          kompleksowych badan klinicznych dla niedouczonych ortpedow?
          Jezeli sami nie wiedza to wypadaloby doksztalcic sie w USA, Australii czy w Niemczech.
          Reasumujac : nikt ci tutaj nie pomoze. Rady oparte na wlasnym przypadku nie nalezy
          brac po uwage. Nawet na specjalistycznych forach nie uzyskasz konkretnej informacji.

Spector

• welmax76 Re: bóle w obrębie kręgosłupa lędźwiowego 05.09.12, 13:13
      też mi się wydaje, że nie potrafią dobrze zdiagnozować, pytam tutaj dlatego, że już zaczynam tego mieć po dziurki w nosie,cały czas wykrzywiona, stękająca, jeszcze a propos diagnozy, jakie są koszty takiego leczenia, w moim przypadku miałam z 200 przeróżnych zabiegów rehabilitacyjnych, mam w rodzinie osoby, które były operowane na kręgosłup dwukrotnie i nie ma poprawy, dlatego odwlekam tę decyzję, dziękuję wszystkim za odpowiedzi
    • taru51 Re: bóle w obrębie kręgosłupa lędźwiowego 04.05.17, 06:38
      podobne objawy - ostatnio złapał mnie kurcz lewej łydki, boli jak diabli. Od lędźwi przez biodro do dołu. Nie bardzo wiem jak sobie radzić. Miałem ze trzy razy rwe kulszową-może to jakieś nawroty ? Na razie nie chciałbym iść do lekarza-nie mam czasu. Jak sobie pomóc ?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka