Dodaj do ulubionych

Dziwny metabolizm - powody do niepokoju?

01.10.12, 23:52
Mam 27 lat, 175 cm wzrostu, waga ok. 50 kg. Mogę jeść ile wejdzie. Zasadniczo jem na pewno niezbyt wiele (jako, że żyję sam i jadam u znajomych itp.) ale okazjonalnie potrafię iść do sieci restauracji na "makarony bez końca" zjeść 5 dań głównych. Czy innym razem najeść się ile wejdzie zup, kotletów itp. Generalnie NIC mi nie szkodzi. Np. dziś zjadłem 10 klopsików mielonych (a'la Ikea) z frytkami, 6 małych kanapek wędlina-ser, 2 pomidory, 3 serki + 2 herbaty. Obżeram się słodyczami na noc, jem chleb z nutellą o 1 w nocy, późno chodzę spać (1-2) uporczywie jestem głodny przed snem
...i, choćbym nie wiem jak chciał, nie tyję. Co gorsza, wyczytałem w internecie, że przemiana materii jako taka oznacza szybsze lub wolniejsze spalanie tego, co się zjadło. Tymczasem... korzystam z WC w wiadomych celach nie codziennie, czasem co 2 dni, a czasem co 4. Wyniki badań krwi robione ostatnio przy okazji - prawidłowe.
Kochani, być może niektórym wydaje się to problemem absurdalnym, o co tutaj chodzi? Gdzie podziewa się to wszystko, co jem? Dodam, że prowadzę bardzo nieaktywny tryb życia, dużo śpię (chce mi się spać tyle, że śpię po 6 godzin gdy muszę i 9-11(!) godzin gdy mogę), gdy nie śpię mało się ruszam, nie uprawiam sportu, nie pracuję fizycznie.
Wiele osób nie może schudnąć, ja tymczasem mam ogromny problem z wyglądem w przeciwną stronę. Przeciętna osoba, która mnie nie zna, sądzi, że jestem jakiś niedożywiony, znerwicowany itp. Tymczasem ja od lat nie wiem co się dzieje z tą "przemianą materii" - lekarze rodzinni nie mają pomysłu, czy może być to jakaś choroba.
Czy to normalne, że można jeść z rzędu 3 dni obiady, nie korzystać z WC w celach innych niż wydalanie płynów i jednocześnie w ogóle nie tyć? Pytałem lekarzy o tasiemca, sądzą, że byłyby objawy i nie zlecają badań w tym kierunku.
Obserwuj wątek
    • easyblue Re: Dziwny metabolizm - powody do niepokoju? 02.10.12, 11:02
      Mam podobnie:)
      Zbadaj trzy hormony: tsh, ft3 i ft4. Potem na gazetowym forum tarczycy wrzuć dane w tzw. kalkulator i poproś o interpretacje. Być może to wina tarczycy.
      Z drugiej strony, jeżeli Twoi rodzice, dziadkowie byli tak samo szczupli, a Ty nigdy grubszy specjalnie nie byłeś, to bardzo możliwe, ze "taka Twoja uroda".
      Aha - i nie tucz sie, bo sobie wątrobę i trzustkę wykonczysz:) Wiem, co mówię, bo sama chciałam przytyć i jedyne, co osiagnęłam, to problemy z tymi dwoma narządami:))
      • aqua48 Re: Dziwny metabolizm - powody do niepokoju? 02.10.12, 17:46
        Jeśli masz wszystkie wyniki badań w normie, to po prostu przestań myśleć o jedzeniu, Odżywiaj się przede wszystkim regularnie, i zdrowo. Takie jedzenie raz ogromnej porcji, a raz normalnej nie służy zdrowiu. I unikaj stresów. Miałam podobnie do 30 roku życia - choćbym zjadła trzy obiady i połowę tortu (zdarzało się) nie byłam w stanie utyć. Teraz podobnie ma mój syn - też ma BMI na granicy wychudzenia i wygłodzenia, ale lekarz mówi że dopóki wszystkie wyniki są ok to wszystko w porządku. On też czasami jęczy, że portki z niego spadają, choć wsuwa niemałe porcje, ale ja odpowiadam, żeby spokojnie czekał, aż metabolizm u niego zwolni i się ustabilizuje.
    • mieux Re: Dziwny metabolizm - powody do niepokoju? 03.10.12, 22:13
      Dobrze się czujesz, to nie rób żadnych badań. Nie przejmuj się żadnymi normami. Zawsze mnie rozśmieszają te normy. Pewien seksuolog (pedagog nie lekarz) napisał książkę, w której opisywał cykle miesiączkowe. Jeśli różnice są powyżej 3 dni to wg niego są to cykle nieregularne i należy się leczyć. Nauczycielki w podstawówce uczą dziewczynki, że jeśli cykl nie ma 28 dni to jest nieprawidłowy! Tymczasem nie ma żadnej kobiety, która wg tych debili byłaby zdrowa ginekologicznie.
      Normy dotyczące wagi też bywały przeróżne, teraz jest modne BMI, lecz nie jest to żadna wyrocznia.
      Poruszyłeś sprawę WC. Jasne, że niektórzy chodzą 2 razy dziennie, a niektórzy co tydzień i nie mają żadnych zaburzeń. Różne organizmy mają różne potrzeby. Ostatnio jakiś muł szukał chyba pacjentów, gdyż oznajmił, że powinno być po każdym posiłku. To byłby raczej koszmar, w autobusach miejskich musiałyby być toalety.

Obecnie modne jest leczenie anoreksji, nie daj się przypadkiem na to załapać, jest to choroba psychiczna i związane z tym charakterystyczne myślenie, które u Ciebie w ogóle nie występuje.

Ciesz się dobrym samopoczuciem i supermodną mangową sylwetką!
      • wu0 Re: Dziwny metabolizm - powody do niepokoju? 04.10.12, 00:53
        Jako, że na forum jesteśmy anonimowi zaufaj mi, że nie piszę tego aby się chwalić - uchodzę za rzekomo przystojnego gościa, jednakże - i to mnie drażni - dla osób których nie znam wzbudzam zazwyczaj pierwsze wrażenie "co on taki wychudzony..." - więc naprawdę między bajki osoby grubsze mogą włożyć twierdzenia o "zazdroszczeniu" mi. Absolutnie nie mam kompleksów, nie oceniam ludzi po wyglądzie, ale jednocześnie wiem, jak wielu to robi. Wiem też - choćby z relacji znajomych którzy np. poznawali mnie ze swoją rodziną - że właśnie taka jest przeciętna reakacja jak ktoś mnie widzi na ulicy - chudy jak patyk, znaczy się niedożywiony, znerwicowany, zabiedzony, niedbający o zdrowie, chory na coś albo nie wiem co jeszcze... nawet nie wiecie jak bardzo by mi ulżyło w przełamywaniu pierwszego wrażenia przytycie choćby o 15 kg, aby ludzie gdziekolwiek gdzie się nie pojawię np. w sklepie, punkcie usługowym, nie traktowali mnie z góry jako jakiegoś odludka, nerwusa itp. - i raczej to nie moja subiektywna "psychoza" tylko efekt doświadczenia:) Mam wrażenie, że dla wielu osób pierwszy kontakt z osobą tak szczupłą jak ja to jakaś naturalna bariera poznawcza. Ale, co też jest faktem, niestety do wszystkiego się można przyzwyczaić:/
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka