Dodaj do ulubionych

problem z brzuchem - jaki lekarz?

26.11.12, 08:00
od pewnego czasu mam problem z brzuchem tzn. ciągle mam wrażenie takiego przelewania się się w nim, burczenia a do tego biegunki. Do jakiego lekarza powinnam się udać? Do chirurga, gastrologa?
Obserwuj wątek
    • mirtillo25 Re: problem z brzuchem - jaki lekarz? 27.11.12, 12:56
      To może być wszystko: nietolerancja pokarmowa, pasożyty, wrzody, zespół jelita drażliwego itd., itp.
      Kiedy złapało mnie zapalenie wyrostka robaczkowego, przez kilka dni bardzo bolał mnie żołądek, było mi niedobrze i też miałam biegunki, dlatego nie bagatelizuj dolegliwości natury żołądkowo - jelitowej.

Najpierw idź do lekarza rodzinnego. Dokładnie opisz mu swoje objawy. Miałam podobne objawy parę lat temu. Lekarz przeanalizował moją dietę, aby wykluczyć nietolerancję pokarmową, zbadał mój brzuch. Zapytał, czy biegunki pojawiają się tylko w sytuacji stresowej (być może Twoje dolegliwości są również z powodowane stresem).
      Wszystko było w porządku, więc skierował mnie na badanie kału (pod kątem bakterii i pasożytów) oraz na USG jamy brzusznej. Jeśli badanie kału i USG nic nie wykażą, a objawy nie ustępują, to lekarz najprawdopodobniej skieruje Cię do gastrologa, a od niego to już króciutka droga do bardzo przyjemnego badania... cienka rureczka do buzi i do samego żołądeczka :D
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka