Dodaj do ulubionych

Ropne zapalenie stawów prosba o pomoc

07.12.12, 13:20
Witam. Od kilku lat zmagam się z poważnym problemem, wynikający z zakażeniem mnie w szpitalu gronkowcem złocistym. Wcześniej już chorowałem na reumatoidalne zapalenie stawów, stąd gronkowiec mógł z łatwością zagnieździć się w chorych stawach. Pomimo dwóch operacji, autoszczepionki zakażenie odnawia się najpóźniej pół roku po odstawieniu antybiotyków. Najczęściej w operowanym już wcześniej kolanie, łokciu, lub biodrze. Wynikiem tego jest fakt, że przez ostatnie sześc lat było tylko ok 14 miesięcy kiedy nie zażywałem antybiotyku. Każdy lekarz każe mi odstawić antybiotyk jak najszybciej to możliwe, a kiedy pojawia się gorączka do 40 stopni i niesamowity ból (raz miałem sepsę) potrafią przywrócić antybiotyk i tyle. Jeżeli ktoś zna ortopedę, który jest specjalista w podobnych skomplikowanych sprawach proszę o informacje. Kiedyś w końcu antybiotyk nie zadziała,i umrę w wyniku sepsy ):
Obserwuj wątek
    • no1teresa Re: Ropne zapalenie stawów prosba o pomoc 07.12.12, 20:12
      jestem przekonana, że pomóc może ci jedynie leczenie naturalne
      na początek warto zapoznać się z książką Josefa Jonasa "Zagadki zdrowia" - on w swojej praktyce przekonał się nieraz, że nie da sie wyleczyć większości chorób bez wcześniejszego oczyszczenia organizmu z wszelkiego rodzaju pasożytów i ich toksycznych metabolitów, które "rozkładają" system immunologiczny; szczegolnie znany jest związek- swoista symbioza grzybów Candida z gronkowcem złocistym
      "Grzyby Candida i gronkowiec złocisty żyją w symbiozie. Kiedy grzyby zaczynają chronić gronkowce, system immunologiczny przestaje działać, a gronkowiec bez obaw może wykonywać swą życiowa działalność, a z naszego punktu widzenia - chorobotwórczą dla organizmu. To spowoduje stany zapalne, anginy, alergie. Podobnie katary alergiczne mają bardziej złożona etiologię i głębsze przyczyny ich powstawania, niż tylko zwykła nietolerancja na kurz czy pyłki lub pierze. Dlatego też tradycyjne - zbyt powierzchowne leczenie tych dolegliwości antybiotykami, z reguły kończy się tylko ewentualnym stłumieniem objawów i tak faktycznie fiaskiem."
      Po lekturze poleconej książki będziesz wiedział czego i kogo szukać.
    • tomekkoszela Re: Ropne zapalenie stawów prosba o pomoc 03.01.13, 01:51
      Mój ojciec również został zakazony gronkowcem złocistym w szpitalu podczas operacji serca. gronkowiec dał o sobie znać około 6 miesięcy od operacji. Objawami były bule stawów połaczone z ropiejącymi ranami w ich okolicach. Żaden lekarz w szpitalu nie odważył się opisać choroby ojca jako gronkowca i przez wiele miesięcy leczony był wyłącznie na RZS. Dopiero po konsultacji z chirurgiem i sugestji lekaża rodzinnego wykonaliśmy posiew z rany i wykryto GZ. Niestety djagnoza chirurga była druzgocząca. " ta choroba predzej czy później zje ojca od środka, nie ma na nią lekarstwa ". " ojciec miewał lepsze i gorsze miesiące, czasami rany prawie się zagajały przytył 20 kg i czół się dobrze, potem zawsze w okolicach grudnia czerwca przychodziła gorączka 40st, zaognienie ran, sepsa, duszności wymioty, objawy mijały ale zostawiały w organiźmie ogromne spustoszenie, po 4 latach od zarażenia ojciec jest w stanie krytycznym mimo ogromnej chęci życia nie ma już szans, nastapiło zwłuknienie płuc. Niestety prawda jest taka że gronkowiec złocisty to choroba nieuleczalna. Z roku na rok powoduje coraz to wieksze spustoszenia w organiźmie. Pomimo braku objawów postepuje. Jeśli mogę coś doradzić to najlepszym rozwiązaniem na poprawe komfortu zycia jest dochodzenie roszczenia odszkodowawczego z tytułu zakażenia w szpitalu. Sprawa nie jest trudna do wygrania pod warunkiem, że powód jest wstanie udowodnic przed sądem, bardzo duże prawdopodobienstwo że do zakazenia mogło dojść właśnie w tej placówce. Nie jest konieczne przedstawienie 100 % dowodów a jedynie bardzo dużego prawdopodobieństwa lub udowodnienia złych warunków sanitarnych. proponuje skorzystać z porady firmy prawniczej zajmujacej się odszkodowaniami za błedy lekarskie i zakazenia szpitalne. Jest taka firma XALTUM z Poznania, która chętnie zajmuje się takimi sprawami. Potrzebne sa wypisy ze szpitala i karty leczenia. Niestety w moim przypadku dochodziło do mataczenia w dokumentacji ojciec był przyjmowany na oddział z bolesnymi ranami w okolicy stawów a w wypisach miał wpisywane RZS i żadnych zmianek o ropniach skórnych. Mimo wszystko zycze poprawy stanu zdrowia i powodzenia w dochodzeniu zadośćuczynienia
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka