Dodaj do ulubionych

Refluks? Przepuklina przełyku?

05.03.13, 10:01
Już nie wiem co mam ze sobą zrobić. Mam 27 lat, a czuję się jak 80 letnia babcia. Mam problemy z układem trawienia od dawna. Jestem osobą nerwową. W liceum zdiagnozowano u mnie zespół jelita drażliwego. Na studiach dolegliwości były już nie do wytrzymania. Po każdym posiłku zwijałam się z bólu. Gastrolog bez żadnych dodatkowych badań stwierdził ponownie jelito drażliwe. Przez dwa lata brałam na to leki, wypracowałam sobie dietę: posiłki, które mogę jeść i których nie mogę jeść. Objawy ustąpiły. Teraz mam tego typu dolegliwości sezonowo: wiosną i jesienią.
Mam stresującą pracę. Od kilku miesięcy męczy mnie straszny kaszel napadowy, szczególnie po wysiłku, czy schylaniu się i ostatnio kompletny brak sił. Do tego dolegliwości żołądkowe: straszne ssanie w żołądku - jakbym kilka dni nic nie jadła. Czasem po jedzeniu przechodzi, innym razem nie. Tydzień temu objawy były tak nasilone, że nie dałam rady normalnie funkcjonować. Opowiedziałam o moich dolegliwościach lekarzowi rodzinnemu. Zaniepokoił go ten kaszel napadowy. Osłuchał i stwierdził zapalenie oskrzeli. Poza tym kazał zażywać No-Acid. Od tygodnia biorę antybiotyki (Klabion) i jestem na L4. Niestety nie odczuwam żadnej ulgi, czy poprawy. Właściwie to jest jeszcze gorzej. Kaszel napadowy nadal jest. Szczególnie źle znoszę wysiłek - nawet niewielki, czy też źle się czuję po jedzeniu. Czuję ucisk w żołądku i ciężko mi się oddycha - przez to z kolei kaszlę. Błędne koło. Poza tym w nocy czuję gorzki posmak w ustach, natomiast w ciągu dnia - szczególnie po odkaszleniu, czy po odchrząknięciu słony. Proszę o jakąkolwiek pomoc!
Dodam, że cierpię na nerwicę lękową - chodzę do psychologa i wiadomo: jest raz lepiej raz gorzej. Poza tym nie przyjmuję żadnych leków na stałe oprócz antykoncepcji hormonalnej - niedawno zmieniłam EVRĘ na MIDIANĘ. Poza tym od ok. 2 miesięcy mam wciąż podwyższoną temperaturę: 37,2-37,5.
Obserwuj wątek
   • kanioszek Re: Refluks? Przepuklina przełyku? 05.03.13, 11:09
    wadera3 napisała:

    > Po prostu poproś o skierowanie na gastroskopię.

    Kilkukrotnie sugerowałam wydanie skierowania do gastrologa. Niestety mój lekarz uważa, że nie widzi takiej konieczności.
    Czy lekarz rodzinny może dać skierowanie na gastroskopię?
    • wadera3 Re: Refluks? Przepuklina przełyku? 05.03.13, 11:14
     Tak, rodzinny daje skierowanie na gastroskopię, ale można zrobić bez skierowania prywatnie.
     Właśnie napadowy kaszel może sugerować kierunek. Co do przepukliny, można o niej myslec, jesli masz jakieś objawy - np. ból w czasie jedzenia stałych pokarmów, taki niemal "zamostkowy - sercowy", wiem co mówię, bo mam tę nieszczęsna przepuklinę.
     • kanioszek Re: Refluks? Przepuklina przełyku? 05.03.13, 11:24
      Nie czuję bólu, tylko ucisk poniżej mostka. Tak jakbym zjadła Bóg jeden wie ile. Jedzenie = ucisk = kaszel. Wysiłek = ucisk = kaszel.
      Dzięki wadera3! Poproszę dziś lekarza POZ skierowanie na gastroskopię.

      Po prostu czytam na necie po objawach, wiem, że i tak do lekarza iść muszę.
      I w Wikipedii wyczytałam, że: "Do nietypowych objawów można zaliczyć chrypkę, szczególnie rano w efekcie drażnienia strun głosowych przez zarzucaną treść żołądkową. W skrajnych przypadkach może wystąpić suchy lub świszczący kaszel, jako objaw zarzucania treści żołądkowej do drzewa oskrzelowego wywołujące objawy astmatyczne, czasem też może dojść do podrażnienia nerwu błędnego i w efekcie skurczu oskrzeli. Występować również może duszność czy kołatanie serca." - no i to pasuje jak ulał, stąd taka moja hipoteza.
      • bardu Re: Refluks? Przepuklina przełyku? 06.03.13, 01:29
       Ja miałam kaszel przez wiele lat i po różnych badaniach (gastroskopia, prześwietlenie z kontrastem, ph-metria i impedancja) stwierdzono, że przyczyną jest właśnie przepuklina rozworu przełykowego. Oprócz cofania się pokarmu i zgagi od czasu do czasu innych dolegliwości nie miałam (żadnych bóli). Zdecydowałam się na operację przepukliny (fundoplikację) - niestety, kaszel i chrypka pozostały. Po jakimś czasie była kolejna diagnoza: kaszel z powodu arytmii. Po dwóch ablacjach arytmia się uspokoiła, ale kaszel pozostał. Lekarze nie mają już pomysłu co ze mną zrobić. Jedni mówią, że to już kaszel nawykowy, inni - że z powodu alergii (leki na alergię tylko trochę pomagają), jeszcze inni, że to z powodu wysuszonej śluzówki czy też po lekach na nadciśnienie. Już się pogodziłam, że będę ten kaszel mieć do samego końca, ale może Tobie pomogą moje doświadczenia w szukaniu przyczyny kaszlu.
       • smutas13 Re: Refluks? Przepuklina przełyku? 06.03.13, 21:41
        b

        > Ja miałam kaszel przez wiele lat i po różnych badaniach (gastroskopia, prześwie
        Lekarze nie mają już pomysłu co ze mną zrobić. Jedni mówią, że to już kaszel nawykowy, inni - że z powodu alergii (leki na alergię tylko trochę pomagają), jeszcze inni, że to z powodu wysuszonej śluzówki czy też po lekach na nadciśnienie.

        Od bardzo dawna biorę leki na nadciśnienie. Też męczył mnie kaszel po enerenalu. Zgłosiłam to lekarzowi, który bez problemu zmienił lek na inny. Kaszel ustąpił.
        Możliwe, że i Ty masz uczulenie na któryś z leków.
    • voxave Re: Refluks? Przepuklina przełyku? 06.03.13, 01:57
     Tak,lekarz rodzinny da ci skierowanie na gastroskopię,a ten twój jest barbarzyńcą,że nie daje ci możliwości sprawdzenia stanu twojego układu trawiennego.
     Sadysta jakiś.
     Od zawsze mam kłopoty z układem trawiennym--teraz po latach mam refluks,przepuklinę przełykowo-żołądkową i parę ubytków w ścianie żołądka.
     Wiem co to sa bóle po jedzeniu i kłopoty z jelitami.
     Leczę się u lekarza podstawowego, ale mi zapowiedział, że czeka mnie operacja.

     Moja choroba to wynik zażywania wielkiej ilości leków p.bólowych całymi latami, ponieważ cierpię na migrenowe bóle głowy.
     • kanioszek Re: Refluks? Przepuklina przełyku? 06.03.13, 14:50
      Dostałam skierowanie na gastroskopie. Powiedziałam, że chcę i już. Powiedział, że nie widzi potrzeby, ale koniec końców - dał. Podwoił dawkę No-Acid i dopisał jeszcze jakieś. Siedzę w pracy: bez sił i z okropnym ssaniem w żołądku - choć przed chwilą jadłam.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka