Dodaj do ulubionych

Wypadajace wlosy Pomocy!!

26.03.13, 11:10
po urodzeniu syna w sierpniu 2011r 3miesiace po porodzie zaczal sie ten koszmar wlosy zaczely wypadac po 6miesiaca zrobilam na wlasny koszt badania tarczycy wyszla niedoczynnossc obecnie caly cza biore Euthyrox N50.Obecnie tarczyca w normie.Badania krwi ok Anty TPO w normie.Wizyta u dermatologa w lutym ktora zapisala alpicort E nic nie daja tam gdzie wlosy wypadly poprostu widac skóre mam taka fryzure że mam grzywke i przed grzywka poprostu mam okragle kółko gdzie jest duzy prześwit niewiem juz co mam robic.Zakupilam też BIOVAX MED żel ktory zaczne stosowac w tym tygodniu.Czy to prawda ze jak wlos wypada z cebulką nie odrasta nigdy wiecej??? jestem załamana
Obserwuj wątek
    • zzapakami Re: Wypadajace wlosy Pomocy!! 26.03.13, 16:44
      zbadaj jeszcze prolaktynę, także z obciążeniem. Bardzo często jest wysoka przy chorej tarczycy. Niby wyregulowanie tarczycy normuje także prolaktynę, ale ja np. muszę tak czy inaczej łykać dostinex, bo bez niego ona ciągle mi skacze.. Poza tym zbadałabym ferrytynę, bo może masz anemię.
      Ja aktualnie na miejscu zakoli mam lasek młodych włosków, ale i nad tarczycą i nad anemią muszę jeszcze trochę popracować, więc wciąż się zdarza, że mi z głowy lecą... Ale jest już znacznie lepiej.
    • kasiulenka30 Re: Wypadajace wlosy Pomocy!! 27.03.13, 08:25
      Mi po obu ciążach strasznie leciały włosy, ale nie zrobiłam żadnych badań. Zaczęłam regularnie łykać skrzyp i myłam włosy szamponem ze skrzypu Radical, jakoś po miesiącu wszystko się unormowało.

Teraz stosuję olejek Sesa (do kupienia na allegro), i pojawiają się nowe włosy, a "stare" wypadają w bardzo małych ilościach ;)
    • aleksandra140 Re: Wypadajace wlosy Pomocy!! 29.03.13, 18:53
      Nie wiem co to za leki o których pani pisze, ale jeśli to jakieś sterydy to stanowczo bym odradziła. Zepsuje sobie pani cały organizm, a włosom może nie pomóc. Mnie od lipca tamtego roku włosy wypadały garściami, prawdopodobnie był to nawrót łojotokowego zapalenia skóry, które kiedyś już przechodziłam. Zastosowałam olejek indyjski Khadi, używałam go jakieś 2 razy na tydzień i w pierwszym miesiącu nie zauważyłam różnicy, chociaż też muszę przyznać, że zrobiłam sobie w tym miesiącu ponad tygodniową przerwę, więc w sumie to zastosowałam go może 4 razy, po czym z dnia na dzień, bez żadnego okresu przejściowego moje włosy przestały wypadać CAŁKOWICIE. Gdy się czeszę jest ich może 4 czy 5. Dodatkowo rośnie mi mnóstwo małych włosków do tego stopnia, że odrasta mi na czole druga grzywka, którą sobie zapuściłam w zamierzchłych czasach. Polecam olejek, kosztuje chyba 70 zł, ale mnie osobiście wystarczył na 5 miesięcy (moja mama zastosowała go też 5-6 razy) więc sądzę, że to dobra inwestycja. Jeśli by nawet nie zatamowało wypadania, to na 100 % po 1-2 miesiącach zauważy pani nowe włosy. A z tymi specyfikami od dermatologów wątpliwego bezpieczeństwa bym radziła uważać.
      • aniwid1105 Re: Wypadajace wlosy Pomocy!! 29.03.13, 20:27
        dzis 1 raz nalozylam na glowe zel z labotici biovax med jutro kupuje z tej samej seri szampon do wlosów a o tym olejku slyszlam juz :) za 50zl mozna go kupić.Niewiem czemu ale moje wlosy nie odrastają ;( stosowalam też zel DERMENA ale to bylo krótko z 2tygodnie
    • aniwid1105 Re: Wypadajace wlosy Pomocy!! 30.03.13, 18:42
      Natknęłam sie na forum gdzie dziweczyna ma lysienie androgeniczne i bierze prostenal poniewaz zawiera Saw palmetto (palma sabałowa) Udowodniono, że rozpuszczalny w tłuszczu ekstrakt owocu blokuje enzym 5-al-fa-reduktazę zamieniającą testosteron w 5--a-dihydrotestosteron. Wlosy jej bardzo szybko rosną :) wyprubuje
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka