Dodaj do ulubionych

Kregoslup, wada postawy, prosze o odp

17.05.13, 16:37
Czy mozna grac w pilke nozna jesli ma sie wade postawy PLECY OKRĄGŁO - WKLĘSŁE plus skolioze PLECY WKLĘSŁO-OKRĄGŁE (hiperlordoza lędźwiowa + hiperkifoza) by nie poglabic wady bo mam porlbem z wada postawy i czuje ze uklad krazenia i odychania jest zaburzony na skutek nieprawdiwej postawy, miednicy pocholnej do przod. Wiem ze musze udac sie do poradni wad postawy a ze bardzo lubie grac w pilke nozna bo to moja pasje wiec pytam sie??

a to tak w nawiasie: Bylem osoba abrdzo kataywnei urapwiajace sport siwlonia pilka nozna. Mam wade postawy, lopatki wystajace dyskopatie na poziomie L5/s1 z cechami niestabilnosci co wskazuje wynik MRI kregosupa ledziowego a wyniik rtg wsakzuje :kręgosłup LS
Spłycenie lordozy lędźwiowej. Boczne skrzywienie odc. L. kręgosłupa z asymetrycznymi przewężeniami przestrzeni m/ trzonowych. Przewężenie przestrzeni m/trzonowej L5/S1.
kręgosłup TH
Mierna skolioza odc Th kręgosłupa. Spłycenie kyfozy piersiwej. Trzony kręgowe i krążki międzykręgowe prawidłowej wysokości. Bez cech przebudowy kostnej
Obserwuj wątek
    • aqua48 Re: Kregoslup, wada postawy, prosze o odp 17.05.13, 17:03
      rege1231 napisał:

> Czy mozna grac w pilke nozna jesli ma sie wade postawy
      > Wiem ze musze udac sie do poradni wad postawy a ze bardzo lubie grac w pilk
      > e nozna bo to moja pasje wiec pytam sie??
      >
      Najlepiej udaj się szybko do tej poradni z wynikami i tam zapytaj kompetentną osobę - lekarza ortopedę, lub rehabilitanta, jakie sporty są dla Ciebie wskazane oraz w jakiej częstotliwości możesz je uprawiać.
    • horpyna4 Re: Kregoslup, wada postawy, prosze o odp 17.05.13, 20:27
      Hmmm... myślę, że z tego, co wymieniłeś, najgorsza jest dyskopatia. Wszelkie skrzywienia to przy tym mały pikuś.
      • rege1231 Re: Kregoslup, wada postawy, prosze o odp 18.05.13, 23:48
        Ja wiem czy maly pikus... Mam taki ucisk pod zebrami, brzuch jest caly napiety, czuje ze uklad krazenia, oddychania, pokarmowy jest obciazony i zaburzony przez pochylenie miednicy i za tym idzie ucisk i daje objawy tak mi wydaje sie. Moze wypowiedziec sie czlowiek co zna sie wadach postawy, meisnie, wiazadla, kregoslup... Bardzo prosze o odpowiedz.
        • rege1231 Re: Kregoslup, wada postawy, prosze o odp 21.05.13, 01:27

> Ja wiem czy maly pikus... Mam taki ucisk pod zebrami, brzuch jest caly napiety,
          > czuje ze uklad krazenia, oddychania, pokarmowy jest obciazony i zaburzony prze
          > z pochylenie miednicy i za tym idzie ucisk i daje objawy tak mi wydaje sie. Moz
          > e wypowiedziec sie czlowiek co zna sie wadach postawy, meisnie, wiazadla, krego
          > slup... Bardzo prosze o odpowiedz.

Nikt nie moglby wypowiedziec sie?
    • 2margo00 Re: Kregoslup, wada postawy, prosze o odp 21.05.13, 07:50
      Witam!!! Powinieneś się udać do lekarza rehabilitanta on udzieli informacji jakie sporty mozesz uprawiać.M.
      • erivela Re: Kregoslup, wada postawy, prosze o odp 22.10.13, 07:43
        Dokładnie, ćwiczenia to podstawa, ale dobre krzesło też by się przydało. Ja zainwestowałam w Entelo, super wyprofilowane krzesło, tylko szkoda ze tak późno je odkryłam bo nie byłoby tych skrzywień może...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka