Dodaj do ulubionych

Objawy kamicy nerkowej ?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.04, 13:48
Obserwuj wątek
    • zaz_zula Re: Objawy kamicy nerkowej ? 27.07.04, 14:13
      Kamienie nerkowe są to twarde kamyki, które pojawiają się w różnych odcinkach
      układu moczowego. Powstają z resztek soli, które ulegają krystalizacji w moczu.
      Kamienie osiągają różną wielkość i przybierają różne kształty - od maleńkich
      cząsteczek, które są wydalane wraz z moczem - do znacznych rozmiarów, niekiedy
      nawet o średnicy 5 cm. Nie wywołują one dolegliwości, dopóki nie zaczną się
      przemieszczać w moczowodzie. Gdy to jednak już nastąpi, wówczas nawet nieduży
      kamyk może spowodować ból. Może temu towarzyszyć niewielkie krwawienie
      spowodowane otarciem delikatnych ścianek układu moczowego.

Objawy
      Miejscowy ból w okolicy nerki - promieniujący ku przodowi, do podbrzusza. Ból
      narasta przez około minutę, po czym ustępuje, by po kilku minutach pojawić się
      ponownie.
      Ból podczas oddawania moczu.
      Krew w moczu.
      Gorączka lub tkliwość ''w boku'' mogą wskazywać na infekcję nerki lub zator
      odpływu moczu spowodowany przez kamienie nerkowe.

Wszystkie informacje pochodzą z serwisu Gazety: Zdrowie

• Gość: Beata Re: Objawy kamicy nerkowej ? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 27.07.04, 20:40
        Ja miałam często problemy z nerkami- ciągle piasek,ból i kamyki. Ciągle mi go
        usuwano a potem znowu wszystko wracało. Jakiś czas temu juz miałam dosyć i
        postanowiłam skorzystać z niekonwencjonalnej metody. Dużo słyszałam o
        bioterapeutce Pani Jadwidze Wolskiej. Co prawda całkowicie sceptycznie do tego
        podchodziłam ale miałam juz dość problemów z kamykami. Przy seansie ból juz
        całkowice puścił, a po 2 seansach poszłam na badania sprawdzić rezultaty i nic
        nie wykazało, tak więc jestem bardzo zadowolona i jak narazie nie nawraca się.
        Jeżeli masz bóle i twardy brzuch, powiększony to proponuje wybrać się jak
        najszybciej na badania, bo to niekoniecznie musi być kamica, a lepiej nie
        lekceważyć takich rzeczy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka