Dodaj do ulubionych

ponownie roza i zastoje limfatyczne

29.07.04, 21:54
Juz raz tu pisalam .Trudno mi uwierzyc ze nie znalazl sie nikt na forum kto
mial doczynienia z taka paskudna choroba jak roza!?Teraz doszlo mi jeszcze
cos takiego jak zastoje limfatyczne.To podobno powiklania przy rozy jesli
ktos ma klopoty zylne.Moze mi ktos cos napisac na ten temat?
Obserwuj wątek
    • piscina Re: ponownie roza i zastoje limfatyczne 29.07.04, 23:21
      To jeszcze jest taka jednostka chorobowa? Wydaje mi sie, ze to dawna, ludowa
      nazwa. Jesli ktos tak to u Ciebie zdiagnozowal, to powinien znac na to sposob.
      To na pewno roza?
      W medycynie ludowej roze leczono przykladaniem, za przeproszeniem, kupki
      (oklady). Znajomi gorale opowiadali, ze przyjechala do nich na kwatere
      nauczycielka z niemowleciem i zalila sie, ze ma roze. Na to gospodyni: alez ma
      pani doskonale lekarstwo i pokazala kupke na pielucszcze przewijanego akurat
      dziecka. Ta zdesperowana zastosowala sie - i pomoglo. Ale mnie przy tym nie
      bylo, tylko slyszalam.
      • beata1002 Re: ponownie roza i zastoje limfatyczne 30.07.04, 21:59
        niestety jest taka choroba .ciagle aktualna bo razem ze mna w szpitalu
        chorowalo kilka osob .O rozy juz mam dosyc duzo informacji teoretycznych od
        lekarzy i z gazet moge sie podzielic teraz interesuja mnie zastoje limfatyczne
        ktore sa nastepstwem tego paskudztwa.A o metodzie na kupke slyszalam od sasiada
        ale nie chcialam wierzyc <przeciez to bakterie na rany?!>.teraz jednak sadze ze
        cos w tym jest
        • piscina Re: ponownie roza i zastoje limfatyczne 30.07.04, 22:28
          Jeśli o mnie chodzi, to poradziłabym na stronie
          www.refleksologia.com/stopy02.html
          znalezc receptory naczyń limfatycznych (to jest z obu stron kostki). Co prawda
          to jest głównie do dolnej połowy ciała, Tobie przydałoby się do górnej.
          Niestety, na rysunku nie zaznaczyli, a ja nie pamiętam i nie mam gdzie zajrzeć.
          Miałam świetną ksiażkę na ten temat, ale dawno komuś pożyczyłam.
          Coś mi się jednak wydaje, że oni się pomylili i zaznaczyli, jak to napisali,
          limfę, dla dolnej części ciała i na wewnętrznej, i na zewnętrznej stronie
          kostki, a chyba tak nie powinno byc. Więc moze po drugiej stronie stopy jest do
          górnej części. Masaż tych receptorów usprawnia przepływ limfy. Najpierw jednak
          musisz masować receptory nerek (znajdziesz na rysunku spodu stopy), żeby nerki
          sprawnie tę limfę wydaliły, bo mogą ją rozprowadzić znowu po organizmie.
          Do masażu musisz skórę posmarować wazeliną lub tłustym kremem, żeby był
          poślizg, w przeciwnym razie będzie Ci się naciągała skóra. Ja to robiłam (oj,
          dawno temu) kostką kciuka, a jak bolało, to drewnianym trzonkiem wyjętym chyba
          z grzybka do cerowania, bo nic lepszego nie miałam pod reką. Tylko musisz się
          nastawić, że taki masaż zabierze Ci za każdym razem około pół godziny.
          Mozesz w to wierzyć albo nie, ja Ci tylko radzę, jak umiem i do czego jestem
          przekonana. Kilku znajomym tym pomogłam i obyło sie bez syntetycznych lekarstw.
          Na tych rysunkach na górze stopy jest też receptor klatki piersiowej i piersi.
          Ten trzeba na końcu. I masuj mocno, bardzo mocno. W razie czego pytaj.
          Oczywiście nie odradzam Ci stosowania się do zaleceń lekarza, nie mam do tego
          prawa.
    • cronatt Re: ponownie roza i zastoje limfatyczne 15.08.13, 20:58
      Moja mama jeszcze nie tak dawno sąsiadce spalała różę. Starsi ludzie ten temat znają ale milczą nie chcąc narazić się na pośmiewisko. Jak to zrobić sięgnij do tygodnika "Fakty i Mity" Nr 33 (545) 13-19VIII 2010 str.24. Jak by co to mam skan tego artykułu. Powodzenia

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka