Dodaj do ulubionych

guzki tarczycy - co ztym robić, gdzie leczyć?

IP: *.aquanet.pl / 194.24.238.* 02.08.04, 10:50
Witajcie,
Mam problem z mamą, niedawno przechodzila operację raka ślinianki, teraz
wykryto u niej guzki na tarczycy. Czy to jest powazna choroba, jak ja leczyć,
co brać. Czy zabieg operacyjny jest konieczny? Jesli operacja, to w ilu %
kończy się pozytywnie, martwię się bardzo o mamę. Jeśli ktoś fachowo potrafi
odpowiedzieć na moje pytania - bardzo proszę. Mieszkam w Poznaniu
Dziekuję
Obserwuj wątek
        • Gość: Ania Re: guzki tarczycy - co ztym robić, gdzie leczyć? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.04, 23:02
          Mialam basedova i guzki ale "gorace". "Zimne" sa grozniejsze, mama niech
          idzuie na badanie poziomu hormonow i do dobrego endokrynologa, skieruje ja
          pewnie na izotopy tarczycy zeby sprawdzic jakie to guzki. Ja mialam kilka i
          wycieli mi caly jeden plat a drugiego 70 %. To co zostalo o dziwo przejelo
          prace calej tarczycy, nie biore zadnych lekow i wszystko jest ok. Nic sie nie
          martw i powodzenia :)
          • sahteene Re: guzki tarczycy - co ztym robić, gdzie leczyć? 05.08.04, 23:48
            Mnie po stwierdzeniu guzka na jednym z platow tarczycy wyslano na operacje.
            Dzieki niech beda chirurgowi, ktory mial ja wykonac!!! Zadzwonil ze on sie tej
            operacji nie podejmuje, poniewaz wg wszsytkich badan ktore obejrzal moja
            taczyca jest calkowicie zdrowa a w skierowaniu kazali mi usunac prawie cala.
            Przez nastepnych kilka lat odwiedzilam wielu specjalistow, profesorow itp.
            Wszyscy orzekli ze jest to guzek niegrozny, robili mi min biopsje po ktorych
            zmniejszyl sie. Obecnie mam robic usg rak na rok zeby sprawdzac czy to sie nie
            powieksza, jesli nie to zostawic w spokoju. Tak wiec od tej pory wole
            skonsultowac sie z kilkoma lekarzami jesli jest taka mozliwosc.....Aha jest to
            jakas torbielka zwapniala.....
    • jadwiga_r Re: guzki tarczycy - co ztym robić, gdzie leczyć? 06.08.04, 08:46
      Miałam guzki ciepłe,biopsja nie wykazała zmian nowotworowych, a w dwa miesiące
      od biopsji poddałam się operacji i w wyciętym materiale stwierdzono Ca
      papillare typus follikulare /nie wiem, czy poprawnie wpisałam łacińską
      nazwę,ponieważ piszę z pamięci nazwę tego typu Ca/.
      Prawdopodobnie w biopsji Ca papillare nie moża stwierdzić.
      Dwóch lekarzy, internista i endokrynolog zaleciło poddać się operacji, a nie
      jodoterapii i jestem im za to wdzięczna.Gdybym ich nie posłuchała, a przyjęła
      jod w niskiej dawce,to pewnie nie byłoby mnie na tym świecie. A tak od
      operacji przeżyłam już 9 lat i czuję się dobrze.Jestem pod stałą opieką IO w
      Warszawie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka