Otyłość mojego ojca.! Pomocy! :((

01.07.14, 23:24
Witam mam problem polegający na otyłości mojego taty. Trochę się rozpiszę więc (nie chce żeby ktoś z tego forum mi wspułczół). Więc tak nie mam Matkki popełniłą samobójstwo jak miałem 3 lata (spokojnie dobrze sobie daję radę) mam 11 lat i opiekuję się mną mój tata i babcia ,a w zasadzie to tylko babcia bo mój tata wyjżdża i nie ma czasu ani ochoty pracować (pracuję jeżdżąc samochodami się ciężarowymi więc nie ma czasu schudnąć chociaż troche ). Dziś z rana mówił że się źle czuc myślałem że to nic przywlekłego ale jak się póżniej okazało miał nadciśnienie badzo do bolała głowa i kuło serce i nie mógł sobie poradzić wypił kawe chociaż często tego nie robi i dalej się źle czuł myślałem że to przez pogodę bo byłą taka nijaka miał około 160 tylko zapomniałem na ile??? pytanie brzmi
JAK MAM TATĘ Z MOTYWOWAĆ DO UPRAWIANIA SPORTU I DI ZACHOWYWANIA DIETY !?
JAKIE DIETY (TATA WAŻY 109kg.)???
Mam nadzieje że forum mi w tym pomoże ! Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję !
Proszę jeszcze o jak najszybszą odpowiedź bo jutro o 6 muszę wstać bo wyjeżdża w trase. :((( Pozdrawiam.! :P
    • sp9tcu Re: Otyłość mojego ojca.! Pomocy! :(( 02.07.14, 01:19
      Ile tata mierzy
      Ile tata warzy
      • jackel2 Re: Otyłość mojego ojca.! Pomocy! :(( 02.07.14, 09:22
        Waga 109 kg
        Wzrost 1,73 m
    • evee1 Re: Otyłość mojego ojca.! Pomocy! :(( 02.07.14, 04:03
      109kg to jeszcze nie jest tak duzo, zalezy od wzrostu i budowy ojca, ale faktycznie dobrze by bylo, zeby schudl. Napewno powinien sie jak najszybciej zajac tym nadcisnieniem, bo 160 na .. (pewnie bylo to jakies 90 albo 100) jest nadcisnieniem kwalifikujacym sie do leczenia i to powinien byc priorytet ojca. Jezeli nawet bierze jakies leki, to powininen je zmienic, bo widocznie nie dzialaja. Napewno kawa nie jest tutaj pomocna, bo ona raczej podnosi cisnienie, niz je obniza.
      Porozmawiaj z babcia, moze ona na niego wplynie, zeby poszedl do lekarza. Cwiczenia przy nadcisnieniu musza byc odpowiednie, wiec powininen to robic w porozumieniu z lekarzem.
      • tygrynio1966 Re: Otyłość mojego ojca.! Pomocy! :(( 02.07.14, 05:43
        przy takiej nadwadze można łatwo schudnąć zmniejszając w jedzeniu porcje chleba zamiast czterech kromek jedna zastępując to porcją chudego twarogu
      • jackel2 Re: Otyłość mojego ojca.! Pomocy! :(( 02.07.14, 09:22
        Dziękuję ja pomoc :)
        • gemowa Re: Otyłość mojego ojca.! Pomocy! :(( 02.07.14, 12:54
          Zgadzam sie, przede wszystkim tata powinien pójsć do lekarza. Nadciśnienie można leczyć, a nieleczone może być groźne tym bardziej jeśli tata ma siedzący tryb pracy i mało się rusza. Byc może w nawale pracy nie ma czasu zastanowić się nad swoim zdrowiem, porozmawiaj z babcią, razem na pewno coś pomożecie.
          I gratulacje dla Ciebie że dbasz o swojego tatę.
          • robak.rawback Re: Otyłość mojego ojca.! Pomocy! :(( 05.07.14, 01:14
            wez mu uzmyslowij ze jest twoim jednynym glownym opiekunem - rozumiem ze babcia tez jest ale w koncu on jest rodzic - jesli sie za chudniecie nei wezmie to sie wykonczy - po prostu tak zwyczajnie. pisze z tego co widzialam na wlasne oczy i bylo to przerazajace. kazdy t o niby wie i wzrusza ramionami, ale dopiero jak sie na wlasnej rodzinie to zobaczy to sie uzmyslawia co sie tak naprawde moze wydazryc. rozumiem ze pewnie macie ciezko z roznych powodow i to jest niesprawiedliwe ale z tym sie nei da nic zrobic trzeba tylko sobie wspomoc na ile sie da.

            szczegolnie jesli ma juz nadcisnienie etc. to jest z tego co pamietam jedenz najczestszych przyczyn zgonow etc. praca siedzaca zabija rowniez - tez tak zwyczajnie go to wykonczy. nie pamietam ile napisales ze ma lat. ale nadwaga/otylosc i siedzacy tryb zycia to jest droga do trumny - bez kitu. nie wiem co poradzic na prace siedzaca - bo raczej pewnie nie jest latwo zmienic ani sie przekwalifikowac - a praca siedzaca szczegolnie u kierowcy ktory siedzi godiznami non stop, zabija krazenie i powoduje problemy z ukladem kostnym, miesniowym i naczyniowym.

            po prostu tkanki gnija jak sie nie ruszaja plus organ nie uzywany zanika i jest niedotleniony - reszte mozna sobie samemu dopowiedziec. musi zaczac chodzic albo robic regularne przystanki zeby wyjsc z samochodu a na wieczor po calym dniu jazdy z godzina cwiczen.

            • robak.rawback Re: Otyłość mojego ojca.! Pomocy! :(( 05.07.14, 01:15
              jesli sie chce odchudzac, a zmusi go do tego pogarszajacy sie stan zdrowia to trzeba muznalezc dobra motywacje - ze sie bedzie kobitom bardziej podobal czy cos w tym stylu, i powoli zmieniac nawyki zywieniowe - nie ma sensu z dnia na dzien przejsc n scisla diete - bo organiz dostanie kota, powoli stopniowo odstawiac po trochu zle rzeczy a wprowadzac zdrowsze jedzenie - mowie z dswiadczenia, ciaglych diet i kombinacji zywieniowych - organizm potrzebuje paru dobrych miesiecy zeby sie przyzwyczaic do nowego typu odrzywiania - powiedzmy zdrowszego - jak sie pare tygidni lub miesiecy wytrzyma nawet nie na diecie ale zaczynajac od zdrowego zywienia to organizm sie uspokaja w jakims stopniu i przestaje miec duze wahania jesli chodzi o chec na jedzenie.

              dlatego tez lepiej zaczac od wprowadzania smacznych zdrowych potraw a potem stopniowo przechodzic na troche mniejsze dawki jedzenia i troche wiecej ruchu - nie wszystko na raz bo bedzie zbyt gwaltownie i nie bedzie mu sie chcialo trzymac scislej diety.

              daj znac co sie dzieje i wiecej szczegolow - co on np je - czy sie opycha slodyczami czy jak? no i to co powiedzieliprzedmowcy - wyregolowac nadcisnienie pod scisla kontrola lekarza - te leki czesto nie tak dizalaja albo sa w zlych dzawkach wiec trzeba troche poeksperymentowac i popatrzyc jakie dawki sa dobre zeby w miare ustawic cisnienie - no i tez sie dowie jaki rodzaj ruchu moze uprawiac - bo nie wiem w sumei dobrze czy majac niwuregulowane nadcisnienie mozna na przyklad jakis mocniejszy wysilek fizyczny robic.
Pełna wersja