Dodaj do ulubionych

Do tych którzy się znzją na anatomii.

24.08.04, 20:58
Czy podczas miesiączki jelita mogą ocierać o macicę i jajniki?
Obserwuj wątek
    • halka4 Re: Do tych którzy się znzją na anatomii. 26.08.04, 10:50
      Arturze, może wiesz czy jelita oraz macica i jajniki mimo tej otrzewnej mogą w
      jakiś sposób o siebie zaczepiać. Pytam, bo mam bardzo duży problem i szukam dla
      siebie pomocy. Tym problemem są bóle podczas miesiączki. Te bóle są
      najsilniejsze tuż przed opróżnieniem się i są to bóle skurczowe zlokalizowane w
      podbrzuszu. Dodam, że cierpię na zespół jelita drażliwego. Kilka lat temu
      podczas badania stwierdzono, że jest ono spastyczne. Zastanawiam się nad
      przyczyną tego bólu. Może wiesz czy gdyby u mnie jelita zawadzały lub naciskały
      narządy rodne to czy podczas badania gin. lub USG taki stan wykryto. Mam też
      problemy ze wzdęciami, zwłaszcza w tym czasie. Czuję jak pęcznieję, jak to
      powietrze się przemieszcza we mnie. Niestety nie zawsze uchodzi. Powszechnie
      dostępne leki nie pomagają. Czy podczas miesiączki mogą takie objawy się
      nasilać. Z Twoich wypowiedzi wynika, że znasz się na tym, dlatego aż tyle
      pytam. W poniedziałek idę do kolejnego lekarza ale nie wiele się spodziewam.
      • Gość: judym Re: Do tych którzy się znzją na anatomii. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.08.04, 13:15
        Pętle jelit są w stałym kontakcie z macicą, zwłaszcza z jej tylną powierzchnią
        jelitową (facies intestinalis uteri), przydatkami i pęcherzem moczowym.
        Oddziela je od trzonu macicy cieniutka błona tzw. otrzewna, która pokrywa
        zewnętrzną powierzchnię zarówno trzonu macicy jak również jelit. Między nimi
        jest tylko włosowata szczelina tzw. jama otrzewnej. Wszelkie stany zapalne i
        inne nieprawidłowości toczące się w tej okolicy mogą dawać dolegliwości ze
        strony wszystkich sąsiadujących ze sobą narządów.
        Myślę, że nie dojdziemy tutaj przyczyny twoich dolegliwości, ale mogą one być
        ze sobą wzajemnie powiązane, zwłaszcza zesp. jelita drażliwego i wzdęcia. Być
        może, ma to też związek z bolesnym miesiączkowaniem, zwłaszcza w przypadkach
        tyłopochylenia macicy ? To pytanie do ginekologa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka