Dodaj do ulubionych

Płatki owsiane i cukrzyca ...

23.09.14, 07:35
Słyszałem, że spożywanie zaparzonych/gotowanych płatków owsianych zmniejsza poziom glikemii, w cukrzycy typu 2.
Prawda to, czy fałsz.
Mógłby ktoś odpowiedzieć na powyższe pytanie, najlepiej w oparciu o własne [lub własnych znajomych] doświadczenie?
Moja cukrzyca, leczona pigułami, wymyka mi się spod kontroli :(
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: Płatki owsiane i cukrzyca ... 23.09.14, 10:15
      zgred.polarny napisał:

> Słyszałem, że spożywanie zaparzonych/gotowanych płatków owsianych zmniejsza poz
      > iom glikemii, w cukrzycy typu 2.
      > Prawda to, czy fałsz.
      > Mógłby ktoś odpowiedzieć na powyższe pytanie, najlepiej w oparciu o własne [lub
      > własnych znajomych] doświadczenie?
      > Moja cukrzyca, leczona pigułami, wymyka mi się spod kontroli :(

Na cukrzycę to niestety dieta i insulina.
      Sam sprawdzić nie możesz?

S.
    • majenkir Re: Płatki owsiane i cukrzyca ... 23.09.14, 13:31
      Nic prostszego niz zmierzyc cukier godzine i dwie po spozyciu, i samemu sie przekonac ;).

Platki owsiane maja duzo blonnika, wiec sa polecane, ale te zwykle, bo owsianka instant ma chyba o wiele wyzszy indeks glikemiczny.
      • zgred.polarny Re: Płatki owsiane i cukrzyca ... 23.09.14, 13:53
        Pomiary glikemii to oczywista oczywistość, że zacytuję klasyka.
        2 godziny po spałaszowaniu talerza rozgotowanych płatków ("górskich") mój wynik pomiaru mieścił się w granicach normy, dla mojej grupy wiekowej. Takie pomiary to przedszkole cukrzyków.
        Można eksperymentować na sobie ale warto spytać innych, czy ich wielokrotne eksperymenty potwierdziły tezę... Wszak aktualny poziom glikemii zależy od wielu różnych czynników i tylko wyniki wielokrotnych pomiarów [uwzględniając inne czynniki] mogą pozwolić na wyrobienie sobie poglądu o wpływie ... itd.
        Zakładając ten wątek liczyłem na wiadomości od forumowiczów, którzy na sobie sprawdzali wpływ owsianki na poziom glikemii.
        • narfi Re: Płatki owsiane i cukrzyca ... 23.09.14, 14:30
          www.diabeticconnect.com/diabetes-discussions/general/14492-what-s-the-deal-with-oatmeal
          Tu taki maly wglad w zycie cukrzykow.
          Niestety jest tam bardzo wiele wypowiedzi swiadczacych o szybkim wzroscie glukozy po platkach owsianych. No ale podobno zmniejszaja cholesterol i wzmacniaja arterie co podobno
          cukrzykom sie moze przydac. A jedna baba drugiej babie mowila w maglu, ze jej stary to po platkach dwa razy wiecej moze :)
          • zgred.polarny Re: Płatki owsiane i cukrzyca ... 23.09.14, 14:37
            narfi napisał: .... A jedna baba drugiej babie mówiła w maglu, ze ....

A mnie, w maglu, jedna baba powiedziała, że mielony len, zalany wrzątkiem, ma korzystny wpływ na błonę śluzową żołądka. Potwierdziłem to eksperymentalnie na własnej osobie :)
            A w podręcznikach o tym nie piszą!
            Czasem i pobyt w maglu przynosi korzyści ...
            • narfi Re: Płatki owsiane i cukrzyca ... 23.09.14, 15:15
              Zgadzam sie co siemienia lnianego. Moj sp. staruszek, rocznik 1909 cale zycie pil siemie lniane zalane wrzatkiem i mimo wrzodow na zoladku przez wiekszosc zycia dozyl bardzo slusznego wieku, a powiedzial mu o tym sposobie jeszcze przed wojna, zydowski lekarz na Pl. Grzybowskim w Warszawie. Takie to byly czasy, a w ksiazkach chyba tez wtedy o tym nie pisano :)
                • majenkir Re: Płatki owsiane i cukrzyca ... 23.09.14, 17:17
                  Z "opowiesci" wiem, ze dzieciom z T1 po owsiance cukier idzie w gore. Temu panu tez ;) (4:50 min), ktory co prawda zjadl ja z cukrem, ale nawet nie ma cukrzycy ;).

Szczerze? Nie spodziewalabym sie jakichs dlugofalowych dobroczynnych skutkow jadania owsianki.
                  • snajper55 Re: Płatki owsiane i cukrzyca ... 23.09.14, 19:24
                    majenkir napisała:

> Z "opowiesci" wiem, ze dzieciom z T1 po owsiance cukier idzie w gore. Temu panu tez ;) (4:50 min), ktor
                    > y co prawda zjadl ja z cukrem, ale nawet nie ma cukrzycy ;).
                    >
                    > Szczerze? Nie spodziewalabym sie jakichs dlugofalowych dobroczynnych skutkow ja
                    > dania owsianki.

Ale wtedy zostają do wypróbowania kolejne zasłyszane w maglu metody - różne suplementy diety, soczki, medytacje, nakładanie rąk, lewatywy z kawy, suszone prącie jelenia itp.

S.
                      • majenkir Re: 25.09.14, 14:52
                        Nie wyleczyc, tylko kontrolowac dieta/stylem zycia (zaloze sie, ze wiekszosc uczestnikow nigdy na zwyklym spacerze nie byla ;)). Ameryki nikt tu nie odkryl. Ciekawe tylko ilu z nich wytrzyma tak dluzej ;).

A juz kryminalem jest wziecie do programu chlopaka z T1 (ktory powinien raczej trafic na jakis odwyk alkoholowy) I robienie mu wody z mozgu. Je mniej weglowodanow = potrzebuje mniej insuliny. I co z tego?
                          • alacobucikjejsierozwala Re: 26.09.14, 15:43
                            byly badania w anglii, w ktorych sprawdzano zaleznosc miedzy jedzeniem owsianki a cukrzyca - po 4 miesiacach 30-40 % cukrzykow "wyzdrowialo" - ich cukier wrocil do normy. To nie bylo dawno - jezeli poszukasz w necie to na pewno znajdziesz. Wiecej nie pamietam - gdyz nie interesowal mnie ten temat.
                            • alacobucikjejsierozwala Re: 26.09.14, 15:46
                              ..o ile dobrze pamietam to badani tylko owsianke jedli - przez 4 miesiace. Najlepiej bedzie jezeli poszukasz to w necie i sam sprawdzisz dokladnie, gdyz powtarzam - nie mam cukrzycy i nie znam nikogo chorego - dlatego nie interesowal mnie ten temat.
                              • zgred.polarny Re: 26.09.14, 16:29
                                Dzięki :)
                                Wynika z tego. że na efekty trzeba poczekać. No to poczekamy...
                                Pierwsze talerze tego "specjału" zjadłem "przez rozsądek", o smaku nie ma co mówić :/
                                Owsiankową miksturę aplikuję sobie w ramach kolacji.
                                • alacobucikjejsierozwala Re: 26.09.14, 17:37
                                  milo, ze podziekowales - tylko zeby to napisac zostalo przeze mnie zalozone te konto...
                                  za to podziekowanie cos dla Ciebie - mam nadzieje, ze znasz angielski
                                  www.dailymail.co.uk/health/article-2078805/Dieting-weeks-stopped-diabetes-A-radical-low-calorie-regime-freed-Paul-daily-insulin-injections.html

co prawda nie jest to opis tego eksperymentu, lecz jesli jeszcze cos znajde to napisze
          • alacobucikjejsierozwala Re: Płatki owsiane i cukrzyca ... 08.11.14, 21:56
            nie przesadzaj, anemia po czterech miesiacach? odpada - na pewno nie dostaniesz, zapasy zelaza, ktore zgromadziles przez cale zycie zuzywaja sie przez kilka lat - chyba, ze jestes kobieta i masz okres, miesniaki macicy etc.
            Zapytaj lekarze jezeli mi nie wierzysz, faktycznie uwazam, ze dieta jest jednostronna i na pewno jezeli robilbys ja dluzej to mialbys jakies niedobory - ale cztery miesiace to nie jest dlugo. Poza tym o ile pamieta dieta ta pomogla wiekszej czesci osob, ktore eksperymentowaly - ale nie wszystkim. Jednak ja osobiscie uwazam, ze sprobowac warto (choc ja nie mam cukrzycy - na szczescie). Oczywiscie kosztuje to wiele wyrzeczen - ale jak sam wiesz nic w tym zyciu nie ma za darmo. Czy Tobie pomoglaby taka dieta - tez nie moge gwarantowac - nie wiem tez czy Ci nie zaszkodzi. Dlatego uwazam, ze powinienes zasiegnac porady specjalisty. Ja nie jestem. Po prostu przeczytalam kiedys na temat tego eksperymentu i bardzo dobrych wynikow - gdyz jednak czesc osob przestalo byc zmuszonym przyjmowac insuline. Na ile zregeneruja Ci sie komorki produkujace insuline - tez nie wiem. Nie wiem czy tak naprawde nie bedziesz musial trzymac diety niskotluszczczowej, nisko weglowodanowej do konca zycia. Sam musisz ocenic czy warto sprobowac - jak bardzo ci ciazy stan zdrowia w tej chwili... :-)
            • zgred.polarny Re: Płatki owsiane i cukrzyca ... 09.11.14, 07:36
              alacobucikjejsierozwala napisał(a):
              > nie przesadzaj, anemia po czterech miesiacach? ...

Wierzę, że mi dobrze życzysz, ale ... jestem zachłanny na usterki zdrowotne i dlatego dodatkowo załatwiłem sobie niedokrwistość złośliwą, zwaną także niedokrwistością Addisona-Biermera.
              Nie przyswajam żelaza i stąd moje obawy :(
              Mimo wszystko chciałbym dociągnąć przynajmniej do 100-ki :)
              • al.1 Re: Płatki owsiane i cukrzyca ... 09.11.14, 12:36
                Jest mnóstwo dobrych rad jak walczyc z cukrzyca. Zaznaczam, ze nie mam pojecia na ile podane nizej sposoby sa skuteczne. Niemniej, jesli ktos dotkniety cukrzyca nie znalazl drogi wyswobodzenia sie z niej, moze sobie wybrac pare wskazówek i przetestowac te metody.
                Materialy niestety w j. angielskim:

Cukrzyca typu 2
                (skrót informacji z www.alternativemedicine.com/food-recipes/healing-foods/curing-type-2-diabetes-food )

Niemile widziane: Pokarmy, których należy unikać

1. Wyeliminować wszystkie napoje gazowane z diety - regularnej i jej odmian.
                2. Wyeliminować wszystkie cukry proste: Ciastka, ciasta, słodycze, lody, syrop klonowy, miód, melasa, i wszystkiego co z nich zrobione.
                3. Wyeliminować wszystkie głęboko smażone potrawy.
                4. Nigdy nie pij mleka lub soku owocowego.
                5. Wyeliminuj wszystkie owoce z diety.
                6. Usunąć wszystkie produkty zrobione ze zboża lub ryżu. (Według Hampshire, może być najważniejsze).

Mile widziane: Budowanie zdrowych nawyków

1. Jedz warzywa do każdego posiłku: te, które rosną nad ziemią. Jeść je na surowo, tak często, jak to tylko możliwe. Wybierz ich wiele ciemnych, zielonych liściastych i odmian barwnych.
                2. Jedz zdrowe tłuszcze każdego dnia: lniany olej, olej z ogórecznika, olej z ryb, oliwy z oliwek. Jedz te oleje surowe, nie smażone.
                3. Jedz trochę białka z każdym posiłkiem. Śniadanie powinno się składać przede wszystkim z białka i zdrowych tłuszczów. Dobrym źródłem są mięso, fasola, orzechy, ser i jajka.
                4. Jedz trzy posiłki dziennie bez przekąsek pomiędzy nimi. Jedz ostatni posiłek dnia przynajmniej cztery godziny przed snem. Twój organizm potrzebuje czasu, aby normalizować się po posiłku. Ciągłe podjadanie prowadzi do przewlekłego zapalenia.
                5. Zdobądź formę. Nasze ciała są przeznaczone do pracy i potu. Nic nie zastąpi ćwiczeń.
                6. Weź dobry suplement multiwitaminowy i ze wsparciem minerałowym. Jak zaczniesz, Hampshire zaleca również stosowanie jego suplementu o nazwie DiaMetrix.

"DiaMetrix jest niezwykle skutecznym produktem do normalizacji poziomu glukozy we krwi i wszystkich objawów z nią związanych: podwyższony cholesterol, trójglicerydy, ciśnienie krwi i otyłość," mówi Hampshire. Jego powodzenie jest poparte badaniami klinicznymi.

=-=-=

Wszystkie typy cukrzycy - metoda dr Kennetha Pullmana (jak twierdzi wyleczenie w ciagu paru tygodni):
                www.youtube.com/watch?v=DIzcQD6O6Kc
                Próbowalem sprawdzic, czy to nie jest oszustwem (google wyrzucilo 190 000 wyników) ale nie udalo mi sie. Ryzyko utopienia dwudzestu paru dutków.

=-=-=

Inne metody:

www.greenmedinfo.com/blog/cinnamons-infection-and-diabetes-fighting-properties-revealed-0
                www.greenmedinfo.com/blog/olive-leaf-nature%E2%80%99s-answer-diabetes-treatment
                --
                Bierz sprawy w swoje ręce i... w nogi
                Take matters into your hands and leg... it
                • majenkir Re: Płatki owsiane i cukrzyca ... 09.11.14, 16:54
                  al.1 napisał:
                  > Wszystkie typy cukrzycy - metoda dr Kennetha Pullmana (jak twierdzi wyleczenie
                  > w ciagu paru tygodni):

Hehe, nie szkoda czasu na internetowych szarlatanow? ;)

Z tymi owocami to tez nie do konca prawda - wiadomo, nie powinno sie zjesc wiadra czeresni na raz, ale owoce, oprocz weglowodanow (ktore tak na marginesie sa potrzebne nawet dla cukrzykow ;)) zawieraja blonnik I naturalne przeciwutleniacze, nie mowiac juz o witaminach.
                  Byle z umiarem :)
                  • zgred.polarny Re: Płatki owsiane i cukrzyca ... 09.11.14, 17:57
                    majenkir napisała:
                    > Hehe, nie szkoda czasu na internetowych szarlatanow? ;)

Wszelkie porady internetowe traktuję jako wyrazy życzliwości w stosunku do bliźniego :)
                    Przed laty, z czystej ciekawości, uczestniczyłem w seansach ks. Harrisa, rosyjskiego R...??? (jak dalej - zapomniałem), w TV oglądałem "ręce, które leczą", czytałem cudowne przepisy ks. Klimuszki ...
                    Widocznie okazałem się człowiekiem zbyt małej wiary, bo nie poczułem żadnego mrowienia i innych oznak radykalnej poprawy zdrowia :/
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka