Dodaj do ulubionych

problemy z przełykaniem po usunięciu kamieni

01.03.15, 12:23
Witam,
pół roku temu miałam usunięty pęcherzyk żółciowy wraz z jednym kamieniem. Przed operacją dr powiedziała, ze mam wąskie gardło i będzie problem z rurką ( nawet nie wiem czy mi coś wsadzali do gardła przy zabiegu, czy coś takiego się stosuje bo w końcu nie zapytałam). Po wyjściu ze szpitala odczuwałam lekkie bóle gardła z lewej strony. W ogóle z miesiąc przed operacja miałam na wakacjach chyba anginę i leczyłam się sama ( ból z lewej strony, ze nie mogłam sliny nawet przełknąć) A teraz mam problem od jakiś 2 tygodni -czasu do czasu z przełykaniem pokarmu wydaje mi się, że jak jem lewą stroną to jedzenie staje mi w gardle musze porządnie przełknąć jeszcze raz ślinę żeby dalej poszło. Ale to nie zawsze i nie codziennie. Staje mi nagle i czuje że nie mam tchu i z nerwów zaczyna mi szybciej bić serce, bo sie porządnie tym zdenerwuję zawsze bo boję się, ze się uduszę. Nie wiem czy to jakieś guzy, czy powikłania po samodzielnie leczonej aginie czy to nerwica- w pracy zmienili mi ze 2 miesiące temu zakres obowiązków który mi nie odpowiada, ze rano wstaje do pracy zdenerowana i jadę jak na jakiś egzamin i czesto w pracy trzesa mi się ręce z nerwów. Boje się iść do lekarza, pocieszam się że to nerwy bo nie chcę usłyszeć najgorsze, ze to rak.
Obserwuj wątek
    • mlody776 Re: problemy z przełykaniem po usunięciu kamieni 01.03.15, 17:43
      Na ten przełyk, to pij ciepłą lub nawet bardzo ciepłą wodę. Ta bardzo ciepła wodę, to tylko wtedy jak masz ochotę zakaszleć lub chrząkać. Oczywiście musisz unikać przeziębienia, wiec jak masz jakieś obawy, ze łapie ciebie angina/grypa, to zaraz bierz: oregano z 2000+mg witaminy C, albo jedz cynamon posypany na ryżu lub Kaszce, albo pij sok z cebuli, albo jeden ro zduszony ząbek czosnku i zjedz go zaraz po ro zduszeniu. A z tym, ze jesteś troszkę nerwowa, to chyba zele trawisz. Wiec czy jesz surowe warzywa, mięso lub mięso tłuste, słodycze? Czy zakrapiasz warzywa mocno octem jabłkowym? Czy dodajesz do picia do jedzenia ocet jabłkowy? Czy pijesz wino lub piwo do obiadu? Czy bierzesz codziennie probiotyk? Czy masz problemy z kupa (zatwardzenia rozwolnienia itd)?
    • mlody776 Nastepna madrala pyta a nie pilnuje swojego watku. 04.03.15, 15:17
      Ze zapytałem co ty w ogóle jesz (z pewnością mówili ze będzie super-nie wspominali ze jest to coś potrzebne do trawienia) to jeszcze nic, co chciałem ciebie zapytać. A chciałem abyś opisała jak przekonano ciebie do usunięcia pęcherzyka żółciowego, bo jest to w ostatnich czasach bardzo modna i w przynajmniej w 99%, nie potrzebna operacja. No cóż reszta nie dowie się jak zostałaś oszukana/przekonana i z pewnością zrobi to samo, przy namowie ze strony lekarzy medycznych z wielkimi autorytetami (pozorami wiedzy medycznej).
      • malgorzata.basinska Re: Nastepna madrala pyta a nie pilnuje swojego w 04.03.15, 22:21
        Jem wszystko oprócz obecnie twardych rzeczy (np. nie jem jabłka, papryki, kiełbas, kotletów, skórki od chleba) bo poprostu zaczęłam się bać, że mi utkwi bo to stawało mi w tchawicy mimo, ze dobrze pogryzłam i panicznie się teraz boję jeść, ze sięuduszę. No i miałkich typu ziemniaki ryż bo tez mi zelega w gardle. A czy sugerujesz, ze te problemy z przełykaniem to są powikłania po usunięciu woreczka? Bo ja tylko się właśnie zastanawiam czy to nie od tego. Co do usunięcia woreczka- sytuacja była nie do uniknięcia- gdyż wiązała się z moim ogromnym bólem przed operacją, zresztą przy okazji zrobili mi przepuklinę pępkową jaka powstała po drugiej ciąży.
        • mlody776 Re: Nastepna madrala pyta a nie pilnuje swojego w 05.03.15, 15:05
          Nie sugeruje, ze to od wycięcia woreczka żółciowego masz te problemy z gardłem. Jest jednak możliwe, ze coś tam wkładali do przelęku podczas operacji i skaleczyli tobie przełyk. Co by było zgodne z twoimi przypuszczeniami. To dobrze ze możesz jeść wszytko ale omijasz suche i twarde, które mogło by podrażnić przełyk. Generalnie po wyjęciu w. żółciowego ma się problemy z trawieniem tłustego mięsa i nie tylko, które jest potrzebne do wielu, ale przedrzymskim do możliwości przyswajania sobie minerałów i możliwości regenerowania złych/chorych komórek. Wiec nie będzie to 100% zastępstwo naturalnego w. żółciowego, ale po jedzeniu dolewaj do picia ocet jabłkowy. Dla ciebie będzie więcej niż jedna łyżkę. Jak masz apetyt na czerwone wino (po białym jest się podekscytowanym) to nawet szklankę możesz sobie pic po jedzeniu, kolacji itd. W ogóle jak będziesz czuła się wypchana jedzeniem, to będzie znaczyło, ze nie trawisz i wtedy ocet, wino, piwo będą bardzo pomocne. Co z gardłem to już pisałem wyżej. Powodzenia.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka